BAŞBAKAN ERSİN TATAR ÇOCUKLARA SESLENDİ : “SİZLER, TÜM DÜNYANIN OLDUĞU GİBİ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ HALKI İLE MİLLETİMİZİN AYDINLIK YARINLARININ UMUT TOMURCUKLARISINIZ”

BAŞBAKAN ERSİN TATAR ÇOCUKLARA SESLENDİ : “SİZLER, TÜM DÜNYANIN OLDUĞU GİBİ KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ HALKI İLE MİLLETİMİZİN AYDINLIK YARINLARININ UMUT TOMURCUKLARISINIZ”

BAŞBAKAN ERSİN TATAR’IN TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ’NİN AÇILIŞININ 100’NCÜ YILDÖNÜMÜ, 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DOLAYISIYLA YAYINLADIĞI MESAJ:

“ Çok değerli Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Halkı; 
Esir edilmek istenen Türk Milletinin kurtuluş ve bağımsızlık mücadelesinin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’üncü yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Covid-19 salgını ile mücadele sürecinde olsak da büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

Kıbrıs Türk Halkı, Türk Kurtuluş Savaşı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kuruluşunu desteklemiş, bu tarihi gelişmeleri örnek alarak verdiği mücadele ve Anavatan Türkiye’nin desteği ile koloni idaresindeki bir topluluk noktasından Devlet sahibi bir Halk noktasına gelmiştir. Dolayısı ile bu bayram bizim için de çok değerlidir, önemlidir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ilk Başkanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk o gün "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” demek suretiyle milli egemenliğine dayanan bir demokrasi anlayışının temelini atarken geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza verdiği önemi de ortaya koyarak 23 Nisan’ı çocuklarımıza bayram olarak armağan etmiştir. 

Bu nedenle ben de geleceğimiz anlamına gelen çocuklarımıza hitap ederek şunları ifade etmek istiyorum:

Sevgili çocuklar;
Sizler, tüm dünyanın olduğu gibi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti halkı ile milletimizin aydınlık yarınlarının umut tomurcuklarısınız.
İnşallah, savaşların olmadığı, adaletin hüküm sürdüğü, haksızlıkların giderildiği, refah ve mutluluk içinde bir dünya sizin sayenizde oluşacaktır.
Sizleri en iyi, en donanımlı bir şekilde yarınlara hazırlamak bizim en temel görevimizdir. 
Covid-19 salgını ile mücadelemiz nedeniyle sıkıntılı günler geçirsek de bugünleri hep birlikte aşacağımızdan emin olunuz.
Yarınlar sizlerindir, milletimizindir, Devletimizindir.

 

Print
Posted: Nis 22, 2020,
Comments: 0,
Tags:
«Temmuz 2020»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789