BAŞBAKAN FAİZ SUCUOĞLU, TC MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI TEMSİLCİSİ ÖZBAL’I KABUL ETTİ

BAŞBAKAN FAİZ SUCUOĞLU, TC MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI TEMSİLCİSİ ÖZBAL’I KABUL ETTİ

BAŞBAKAN FAİZ SUCUOĞLU: “KIBRIS TÜRKÜ İLE ANADOLU ARASINDA AYRI-GAYRI YOK. ACILAR VE SEVİNÇLER BİRLİKTE PAYLAŞILDI”

“SİZ ANADOLU’DA BİZ KIBRIS’TA YAŞAYAN TÜRKLERİZ. DİNİMİZ, DİLİMİZ, IRKIMIZ BİR. KIBRIS’TA VEYA TÜRKİYE’DE BULUNDUĞUMUZ SÜRELER İÇERİSİNDE KENDİMİZİ FARKLI GÖRMÜYORUZ” 

ÖZBAL: “HER ZAMAN KIBRIS TÜRKÜ İLE BİRLİKTEYİZ. TÜRK MİLLETİ OLARAK KIBRIS TÜRK HALKINA 38 YILDIR HER TÜRLÜ DESTEĞİ VERMEYE GAYRET GÖSTERDİK, BUNDAN SONRA DA BÖYLE OLACAK”


Başbakan Faiz Sucuoğlu, 15 Kasım Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına Türkiye Milli Savunma Bakanlığı temsilcisi olarak katılacak olan Türk Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal’ı kabul etti.

ÖZBAL

Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda yer alan kabulde Oramiral Özbal, UBP-DP hükümetinin güvenoyu alması dolayısıyla Başbakan Faiz Sucuoğlu’nu kutlayarak, hayırlı olması temennisinde bulundu.

Oramiral Özbal, KKTC’nin 38’inci kuruluş yıl dönümünde Kıbrıs Türk halkıyla birlikte olmaktan büyük şeref ve mutluluk duyduklarını söyledi.

Özbal, Türkiye Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın selam ve hürmetlerini iletti.
 
Her zaman Kıbrıs Türkü ile birlikte olduklarını vurgulayan Özbal, Türk milleti olarak Kıbrıs Türk halkına 38 yıldır her türlü desteği vermeye gayret gösterdiklerini, bundan sonra da böyle olacağını ifade etti.

Özbal, “Türk halkı her zaman yanınızdadır, hep birlikteyiz” diyerek,  Kıbrıs’ın Türkiye için milli mesele olduğunu, bu milli meselede tüm Türk halkının kenetlendiğini ifade etti.

Cumhuriyet’in 38’inci yıl dönümünü canı gönülden kutladığını vurgulayan, Özbal, Dr. Fazıl Küçük, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş ve şehitleri anarak, gazilere selamlarını iletti.
 
BAŞBAKAN FAİZ SUCUOĞLU

Başbakan Faiz Sucuoğlu da, pazartesi günü KKTC’nin kuruluşunun 38’inci yıl dönümünün kutlanacağını belirterek, bugünlere kolay gelinmediğini, birçok şehit ve gazi verildiğini, büyük bir mücadele örneğiyle bugünlere gelindiğini ifade etti.

Başbakan Sucuoğlu, Ada’nın 1878’de İngilizlere devredilmesinin ardından da Kıbrıs Türk halkının Anadolu ile irtibatını ve ilişkisini hiç kesmediğini, Kurtuluş Savaşı’nda Kıbrıs Türk halkının neyi varsa Anadolu’ya göndererek, Türk milletine destek olduğunu belirtti.

Kıbrıs Türkü ile Anadolu arasında ayrı-gayrı olmadığını, acıların ve sevinçlerin birlikte paylaşıldığını vurgulayan Sucuoğlu, “Siz Anadolu’da biz Kıbrıs’ta yaşayan Türkleriz. Dinimiz, dilimiz, ırkımız bir. Kıbrıs’ta veya Türkiye’de bulunduğumuz süreler içerisinde kendimizi farklı görmüyoruz.” dedi.
 
Türkiye’nin Kıbrıs Türk halkını tarih boyunca karşılıksız desteklediğini vurgulayan Sucuoğlu, “Bizim en büyük şansımız 60 kilometredeki Anavatan’ımızdır. Söylenecek tek bir söz var o da teşekkürdür” dedi.
 
Önümüzdeki süreçte de Kıbrıs Türk halkının mücadelesini Türkiye’nin desteğiyle sürdüreceğini vurgulayan Sucuoğlu, Mavi Vatan’daki yer altı zenginlikleriyle ilgili Güney Kıbrıs’ın şımarık tavırlarının KKTC ve Türkiye’nin kararlı tutum ve tavırlarıyla karşılığını bulduğunu kaydetti.

Ziyarette hediye teatisinde bulunuldu.

Ziyarette, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Sezai Öztürk de hazır bulundu.

Print
Yayınlanma tarihi: Kas 13, 2021,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Kasım 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728293031
1234567
8
MECLİS GENEL KURULU TOPLANDI… HÜKÜMET PROGRAMI OKUNDU

MECLİS GENEL KURULU TOPLANDI… HÜKÜMET PROGRAMI OKUNDU

Başbakan Faiz Sucuoğlu, Meclis’te hükümet programını okudu.

Devamını oku
9101112
BAŞBAKAN FAİZ SUCUOĞLU KIBRIS ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ HEYETİNİ KABUL ETTİ...SUCUOĞLU: “İKİ AYLIĞINA BURADA DEĞİLİZ…5 YILLIK KESİNTİSİZ BİR İKTİDAR HEDEFLİYORUZ”

BAŞBAKAN FAİZ SUCUOĞLU KIBRIS ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ HEYETİNİ KABUL ETTİ...SUCUOĞLU: “İKİ AYLIĞINA BURADA DEĞİLİZ…5 YILLIK KESİNTİSİZ BİR İKTİDAR HEDEFLİYORUZ”

Başbakan Faiz Sucuoğlu da bazı şeylerin yokluğunun değerinin kaybedilince anlaşıldığını, pandemi döneminde üniversitelerde yüz yüze eğitimin olmaması nedeniyle yaşanan sıkıntıları görerek öğrendiklerini belirtti.

Devamını oku
1314
151617
BAŞBAKAN FAİZ SUCUOĞLU TAK'A KONUŞTU: "ODAKLANACAĞIMIZ NOKTA EKONOMİ OLACAK"

BAŞBAKAN FAİZ SUCUOĞLU TAK'A KONUŞTU: "ODAKLANACAĞIMIZ NOKTA EKONOMİ OLACAK"

Başbakan Faiz Sucuoğlu, 2022 yılı bütçesine ek olarak, yapmayı planladıkları “yeni sektör” açılımları ile ülkeye sıcak para getirerek Maliye’yi güçlendirmeyi hedeflediklerini söyledi. Bu hedefe yönelik çalışmaların hazır olduğunu bildiren Sucuoğlu, ilgili paydaşlarla istişare ederek son şeklini verecekleri çalışmaları seçimden sonra kurulacak hükümette hayata geçireceklerini açıkladı.

Devamını oku
18192021
2223
BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU’NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU’NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Başbakan Dr. Faiz Sucuoğlu; “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla tüm öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutluyor, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Devamını oku
2425262728
293012345