BAŞBAKAN FAİZ SUCUOĞLU, DENKTAŞ’IN ANIT MEZARI İÇİN GEREKENİN HIZLA YAPILACAĞINI AÇIKLADI

BAŞBAKAN FAİZ SUCUOĞLU, DENKTAŞ’IN ANIT MEZARI İÇİN GEREKENİN HIZLA YAPILACAĞINI AÇIKLADI

BAŞBAKAN SUCUOĞLU KURUCU CUMHURBAŞKANI DENKTAŞ’IN ANIT MEZARINI ZİYARET ETTİ, İNCELEMELERDE BULUNDU

SUCUOĞLU: “EKSİKLİKLER GİDERİLECEK, YETKİLENDİRMELER YAPILACAK”

“BİZE DÜŞEN GÖREVİ HIZLI BİR ŞEKİLDE ÜSTLENİP SONUÇLANDIRACAĞIZ”

Başbakan Faiz Sucuoğlu, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın anıt mezarını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Başbakan Sucuoğlu, eksikliklerin giderilmesi ve yetkilendirmelerin yapılması yönünde adım atacaklarını belirterek, “Bize düşen görevi hızlı bir şekilde üstlenip sonuçlandıracağız” dedi.

Başbakan Sucuoğlu’na incelemeleri sırasında Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın oğlu DP Milletvekili Serdar Denktaş, torunu Rauf Denktaş’ın yanı sıra Başbakanlık ve bazı bakanlıkların bürokratları da eşlik etti.

Sucuoğlu incelemeleri sırasında, anıttaki çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Başbakan Sucuoğlu ve Serdar Denktaş, Kurucu Cumhurbaşkanı’nın kabri başında dua da okudu.

SUCUOĞLU

Başbakan Sucuoğlu incelemeleri sonrasında basına yaptığı açıklamada, Kurucu Cumhurbaşkanı’nın anıt mezarını ziyaret ederek, genel anlamda eksikliklerin ve oluşan sıkıntıların nasıl giderileceği konusunda Serdar Denktaş ve Rauf Denktaş ile sohbet etme imkanı bulduğunu belirtti.

Daha önceden inşa edilen ancak sonuçlanmayan müzeyi yerinde gördüklerini ifade eden Başbakan Sucuoğlu, yapılması gereken işleri birlikte değerlendirdiklerini söyledi.

“HIZLI BİR ŞEKİLDE YETKİLENDİRMELER YAPILACAK”

Hızlı bir şekilde yetkilendirmelerin yapılması gerektiğini dile getiren Başbakan Sucuoğlu, “Çok uzadı. Bu ülkenin, bizlerin, hepimizin Kurucu Cumhurbaşkanımıza ödevidir bu… Eksikliklerin hızlı bir şekilde giderilmesi, yetkilendirmelerin verilmesi yönünde adım atacağız” şeklinde konuştu.

“İnşallah çok uzun bir süreye gerek kalmadan burası Kurucu Cumhurbaşkanımıza ve Kıbrıs Türkü’ne yakışır bir duruma getirilecek” diyen Başbakan Sucuoğlu, anıttaki işlerin ihmal edildiğini veya geciktirildiğini kaydetti.

Bu sorunun hızlı bir şekilde çözülmesi gerektiğini vurgulayan Başbakan Sucuoğlu, 15 Kasım’ın Cumhuriyetin kurulduğu gün olduğuna dikkat çekti.

“ÖMRÜNÜ KIBRIS DAVASINA ADADI”

Kurucu Cumhurbaşkanı’nın Cumhuriyeti kuran ve ömrünü Kıbrıs’a adayan bir kişi olduğuna vurgu yapan Başbakan Sucuoğlu, Rauf Raif Denktaş ile sohbet etme imkanı bulan şanslı insanlardan biri olduğunu söyledi. Kurucu Cumhurbaşkanı’nın Kıbrıs Türk halkı için önemini belirten Sucuoğlu, Denktaş’ın ömrünü Kıbrıs davasına adadığını vurguladı.

“KURUCU CUMHURBAŞKANI’NA VE KIBRIS TÜRKÜ’NE YAKIŞIR BİR DÜZENLEME…”

Kurucu Cumhurbaşkanı’na ve Kıbrıs Türkü’ne yakışır bir düzenlemeyle olması gerektiği gibi hızlı bir şekilde çalışmaların bitirileceğini ifade eden Başbakan Sucuoğlu, özellikle gençler için müzenin hazırlanıp, ziyarete açılmasının tarihi bilinç anlamında da çok önemli olduğunu kaydetti.

Sucuoğlu, “Bize düşen görevi, hızlı bir şekilde üstlenip sonuçlandıracağız” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin de konuya müdahil olup olmadığı hakkındaki soruya Başbakan Sucuoğlu, “Bilmiyorum. Eğer öyleyse onu aile görüşecek, biz buradaki yetkilendirme konusunda Bakanlar Kurulu’na düşen görevi hızlı bir şekilde gerçekleştireceğiz” yanıtını verdi.

Print
Yayınlanma tarihi: Kas 11, 2021,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Kasım 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728293031
1234567
8
MECLİS GENEL KURULU TOPLANDI… HÜKÜMET PROGRAMI OKUNDU

MECLİS GENEL KURULU TOPLANDI… HÜKÜMET PROGRAMI OKUNDU

Başbakan Faiz Sucuoğlu, Meclis’te hükümet programını okudu.

Devamını oku
9101112
BAŞBAKAN FAİZ SUCUOĞLU KIBRIS ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ HEYETİNİ KABUL ETTİ...SUCUOĞLU: “İKİ AYLIĞINA BURADA DEĞİLİZ…5 YILLIK KESİNTİSİZ BİR İKTİDAR HEDEFLİYORUZ”

BAŞBAKAN FAİZ SUCUOĞLU KIBRIS ÜNİVERSİTELER BİRLİĞİ HEYETİNİ KABUL ETTİ...SUCUOĞLU: “İKİ AYLIĞINA BURADA DEĞİLİZ…5 YILLIK KESİNTİSİZ BİR İKTİDAR HEDEFLİYORUZ”

Başbakan Faiz Sucuoğlu da bazı şeylerin yokluğunun değerinin kaybedilince anlaşıldığını, pandemi döneminde üniversitelerde yüz yüze eğitimin olmaması nedeniyle yaşanan sıkıntıları görerek öğrendiklerini belirtti.

Devamını oku
1314
151617
BAŞBAKAN FAİZ SUCUOĞLU TAK'A KONUŞTU: "ODAKLANACAĞIMIZ NOKTA EKONOMİ OLACAK"

BAŞBAKAN FAİZ SUCUOĞLU TAK'A KONUŞTU: "ODAKLANACAĞIMIZ NOKTA EKONOMİ OLACAK"

Başbakan Faiz Sucuoğlu, 2022 yılı bütçesine ek olarak, yapmayı planladıkları “yeni sektör” açılımları ile ülkeye sıcak para getirerek Maliye’yi güçlendirmeyi hedeflediklerini söyledi. Bu hedefe yönelik çalışmaların hazır olduğunu bildiren Sucuoğlu, ilgili paydaşlarla istişare ederek son şeklini verecekleri çalışmaları seçimden sonra kurulacak hükümette hayata geçireceklerini açıkladı.

Devamını oku
18192021
2223
BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU’NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU’NUN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Başbakan Dr. Faiz Sucuoğlu; “24 Kasım Öğretmenler Günü” dolayısıyla tüm öğretmenlerimizin bu anlamlı gününü kutluyor, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve rahmetle anıyoruz.

Devamını oku
2425262728
293012345