BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, TC MİLLİ EĞİTİM BAKANI MAHMUT ÖZERİ’İ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, TC MİLLİ EĞİTİM BAKANI MAHMUT ÖZERİ’İ KABUL ETTİ

Başbakan Ünal Üstel, ülkemizde temaslarda bulunan Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Başbakanlık Şeref Salonu’nda gerçekleşen görüşmede Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Metin Feyzioğlu ile Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu’da hazır bulundu.

Başbakan Ünal Üstel konuşmasında, TC Milli Eğitim Bakanı’nın KKTC’ye ziyarette bulunmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, eğitimin önemine dikkat çekti.

Eğitimin ülke ekonomisinin dayandığı temel unsurlardan biri olduğunu belirten Üstel, KKTC’nin bir eğitim adası olduğunu ve eğitimin lokomotif sektörlerden biri konumunda bulunduğunu ifade etti.

“Eğitim alanında Türkiye Cumhuriyeti’nin bilgi ve birikiminden, müşterek çalışmalarından büyük mutluluk duyuyoruz” diyen Başbakan Üstel, bu alanda ilgili bakanlıklar arası yapılan temasların önemine vurgu yaptı.

Ülkemizin bir üniversite adası olduğunun altını çizen Üstel, ilk ve orta dereceli okullarda da eğitimi ileriye götürmek, kaliteyi artırmak, yenilikler yapmak için Milli Eğitim Bakanlığı ve hükümet olarak, Türkiye Cumhuriyeti ile istişare içinde çalışmaya devam edeceklerini belirtti.

TC Milli Eğitim Bakanı Özer konuşmasında, Milli Eğitim Bakanlığı olarak KKTC’de bulunmaktan duyduğu mutluluğu ifade etti. Özer, eğitim alanında iş birliğini güçlendirmek ve KKTC’de eğitim kalitesini artırmak adına temaslarda bulunduğunu belirtti.

Türkiye’nin eğitimde büyük bir dönüşüm gerçekleştirdiğini belirten Özer, eğitim önündeki tüm antidemokratik uygulamaların kaldırıldığını ve eğitim sisteminin demokratik bir hale getirildiğini kaydetti. Türkiye’nin her alanda dinleyen değil, sözü dinlenen bir ülke olduğunu kaydeden Özer, Türkiye’nin eğitim alanında da diğer ülkelerdeki gelişmeleri izleyen ve deneyimlerini aktaran bir ülke konumunda olduğunu söyledi. Özer, bu anlamda tüm bilgi ve birikimleri KKTC ile paylaşmaya hazır olduklarını ifade etti.

Print
Yayınlanma tarihi: Oca 25, 2023,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Şubat 2023»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
30
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, TC ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI VEDAT BİLGİN’İ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, TC ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI VEDAT BİLGİN’İ KABUL ETTİ

Başbakan Ünal Üstel, KKTC’de resmi temaslarda bulunan Türkiye Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Devamını oku
31
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL'İN  BASIN AÇIKLAMASI

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL'İN BASIN AÇIKLAMASI

Başbakan Ünal Üstel, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği ( (KTMMOB) Başkanı Tunç Adanır ve birliğe bağlı oda başkanlarıyla görüştü; toplantıdan mutabakat çıktı.

Devamını oku
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272812345
6789101112