BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, DEPREM BÖLGESİNDE GÖREV ALAN KURUM KURULUŞ VE GÖNÜLLÜLERE TAKDİR BELGESİ VERDİ.

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, DEPREM BÖLGESİNDE GÖREV ALAN KURUM KURULUŞ VE GÖNÜLLÜLERE TAKDİR BELGESİ VERDİ.

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, DEPREM BÖLGESİNDE GÖREV ALAN KURUM KURULUŞ VE GÖNÜLLÜLERE TAKDİR BELGESİ VERDİ

Başbakan Ünal Üstel, deprem bölgesinde görev alan veya destekte bulunan milletvekilleri, iş adamları, Sivil Havacılık çalışanları, Girne Amerikan Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Gönüllü olarak bölgeye yardıma giden vatandaşlara ve Turkcell temsilcilerine yaptıkları katkılarından dolayı takdir belgesi takdim etti.

Başbakan Ünal Üstel törende yaptığı konuşmada, yaşanan depremin ardından ülkenin tek yürek olduğunu ve zaman kaybetmeden deprem bölgesine ulaşmak için birçok insanın yola çıktığını ifade etti.

Anavatan Türkiye'de yaşanan depremin ardından ülkenin büyük duyarlılık göstererek milletvekilinden özel şirket personeline ve gönüllü olarak deprem bölgesine yardıma giden vatandaşlarımızın zor durumda bulunan depremzedelere yardım ettiklerini belirten Başbakan Ünal Üstel, Türkiye'ye yardım eden 70 ülke arasında 3. sırada, nüfusa göre ise Azerbaycan'dan sonra KKTC'nin 2. sırada olduğunu belirtti.

Bu durumla birlikte Anavatan Türkiye, Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak "3 bayrak tek millet" sloganın ispatlandığına vurgu yapan Başbakan Ünal Üstel, kardeş ülke Azerbaycan ile birlikte Anavatan Türkiye’nin acı gününde yanında olmak için her türlü fedakarlığın yapıldığını belirtti.

Deprem felaketiyle ülkenin büyük bir duyarlılıkla organize olduğunu, yapılan tüm yardımların bir yerde toplanarak AFAD'a ulaştırıldığını belirten Başbakan Ünal Üstel, yardım organizesinde 2.000 kişinin gönüllü şekilde çalıştığını, 100'e yakın yardım tırının ise anavatan Türkiye’ye gönderildiğini belirtti.

Yaşanan deprem felaketinin ardından KKTC'den Türkiye'ye gitmek isteyen kişilerle Türkiye'de bulunup KKTC 'ye gelmek isteyen kişiler için ücretsiz olarak 50 uçak seferi düzenlendiğini açıklayan Başbakan Ünal Üstel, çok sayıda gemi seferlerinin de ücretsiz olarak yapıldığını ifade etti.

Depremle birlikte hükümetin 2023 yılındaki ekonomik hedefiyle ilgilide konuşan Başbakan Ünal Üstel, " 2023 bütçesi 36 milyardan ibarettir. Yaşanan pandemi dönemi ve Rusya- Ukrayna savaşının ardından ekonomide zor dönemler yaşandı. Bunların ardından 2023 yılındaki hedefimiz ekonomiyi rahatlatmaktır" dedi.

Hükümet olarak 2023 yılındaki ilk hedefin ülkeyi depreme hazır hale getirmek olduğunu aktaran Başbakan Ünal Üstel, sonraki adımların ise depremde zarar gören kişilere yardım etmek ve ülkemizde eğitim gören 13.000 kişi öğrenciye ise yardım ve destekde bulunmak olduğunu aktardı.
Başbakan Ünal Üstel, “Bu vesileyle deprem bölgesinde görev yapan tüm kurum, kuruluş ve yardımsever halkımıza bir kez daha teşekkür ederim”dedi.

Print
Yayınlanma tarihi: Mar 7, 2023,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Mart 2023»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
272812345
6789101112
13
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL’İN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL’İN 14 MART TIP BAYRAMI MESAJI

İnsanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinmiş, hayatımızı emanet ettiğimiz, insanüstü gayretleri ile iftihar kaynağımız olan tüm sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum.

Devamını oku
141516171819
202122
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL'İN 22 MART DÜNYA SU GÜNÜ MESAJI

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL'İN 22 MART DÜNYA SU GÜNÜ MESAJI

Anavatan Türkiye'den gelen suyun varlığı, bizlere yaşamsal bir kaynak sunsa da, bizleri ülkemize ait kaynakların artırılması, korunmasına ve geliştirilmesine yönelik kısa, orta ve uzun vadeli programlar yapmaktan alı koymamalıdır.

Devamını oku
23242526
272829303112
3456789