BAŞBAKAN ERHÜRMAN, TC SPOR BAKANI KASAPOĞLU’NU KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ERHÜRMAN, TC SPOR BAKANI KASAPOĞLU’NU KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ERHÜRMAN: “TEMEL HEDEF DAHA FAZLA İNSANIN SPOR YAPMASI, DAHA FAZLA LİSANSLI SPORCUYA SAHİP OLMAK VE SPORCULARIN ULUSLAR ARASI ALANLARDA YER ALMASI”

BAŞBAKAN ERHÜRMAN, TC SPOR BAKANI KASAPOĞLU’NU KABUL ETTİ

KASAPOĞLU: “KKTC İLE OLAN İŞBİRLİĞİMİZ VE ORTAK GELECEĞİMİZ İÇİN YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALAR ÇOK ANLAMLI, ÇOK KIYMETLİ VE ÖNCELİKLİ”

Başbakan Tufan Erhürman, Türkiye Cumhuriyeti Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu kabul etti. Başbakan Erhürman, temel hedeflerinin daha fazla insanın spor yapması, daha fazla lisanslı sporcuya sahip olmak ve sporcuların uluslar arası alanlarda yer almasını sağlamak olduğunu kaydetti.

Başbakanlık Şeref Salonu’ndaki kabulde, Türkiye Cumhuriyeti Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve heyetine Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri de eşlik etti.

KASAPOĞLU

Türkiye Cumhuriyeti Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu kabulde yaptığı konuşmada, KKTC’de bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, “KKTC ile olan işbirliğimiz ve ortak geleceğimiz için yaptığımız çalışmalar bizim için çok anlamlı, çok kıymetli ve önceliklidir” dedi.

Spor şurasının ülkedeki spor tesisleri noktasındaki atılımları ile projelerini paylaşma ve bununla ilgili işbirliğini geliştirme açısından önemli bir viraj olduğunu kaydeden Kasapoğlu, bugünkü şuradan sonra da KKTC’li sporcular ve gençler için çalışmalar ve projelerin farklı boyut alacağını belirtti.

“YENİ OLANAKLARA HAZIRIZ”

Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak tüm imkânlarıyla KKTC’nin sportif gelişimi noktasında destek olmak istediklerini dile getiren Kasapoğlu, federasyonlar ve kulüplerle olan işbirliği çerçevesinde yeni olanaklar geliştirmek için hazır olduklarını belirtti.

Uluslararası arenadaki KKTC sporcularına karşı uygulanan ambargoların bertaraf edilmesi çalışmalarına da el birliğiyle devam edeceklerini söyleyen Kasapoğlu, bu tür ziyaretlere devam edilmesi temennisinde bulundu.

BAŞBAKAN ERHÜRMAN

Başbakan Tufan Erhürman da, Kasapoğlu’nun spor şurası münasebetiyle kendileriyle birlikte olmalarının kendisi için onur kaynağı olduğunu söyledi.

KKTC sporcularının faaliyetler yürütürken bir taraftan da başka ülkelerin maruz kalmadığı bazı sorunlarla uğraşmak zorunda olduğunu dile getiren Başbakan Erhürman, temel hedeflerinin daha fazla insanın spor yapması, daha fazla lisanslı sporcuya sahip olmak ve sporcuların uluslar arası alanlarda yer almasını sağlamak olduğunu kaydetti.

Uluslararası alanda başarı gösteren çok fazla sporcunun olduğunu söyleyen Başbakan Erhürman, bu kadar az nüfuslu bir toplum olarak bu kadar başarılı sporcu çıkmasının da kendilerini gururlandırdığını belirtti.

Başbakan Erhürman, tesisleşmede gerekli çabaların ortaya konulması ve uluslararası alanda sporcuların önünün açılması halinde KKTC’nin spor alanında kendi ismini rahatlıkla duyurabileceğini vurguladı.

KKTC’nin uluslararası müsabakalarda yer almak açısından bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Türkiye Cumhuriyeti’nin ciddi desteğine ihtiyaç olduğunu söyleyen Başbakan Erhürman, birlikte yapılacak çok güzel işler olduğuna yürükten inandığını kaydetti.

Print
Posted: Ara 12, 2018,
Comments: 0,
Tags:
«Temmuz 2020»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789