Başbakan Özgürgün: “Konan Her Tuğla, Yapılan Her İş Bir Sonraki Günün Daha İyi Olacağının Habercisi”

Başbakan Özgürgün: “Konan Her Tuğla, Yapılan Her İş  Bir Sonraki Günün Daha İyi Olacağının Habercisi”

 Başbakan Hüseyin Özgürgün topraklara kök salmanın koşulunun üretim, tarım ve hayvancılığı güçlendirmek olduğunu vurguladı.


Başbakan Özgürgün, “Hayvancılığı ve tarımı  ayakta tutamazsak, güçlendiremezsek, bu topraklarda kök salamayız” dedi.

Başbakan Hüseyin Özgürgün Gazimağusa Kaza Tarım Dairesi yeni hizmet binasının açılışını gerçekleştirdi.

Başbakan Özgürgün açılışta yaptığı konuşmada,  tarım ve hayvancığın  en geniş üretim sektörleri olduğunun altını çizerek,  Kıbrıs Türk halkını  ayakta tutmanın en büyük yolunun  bu sektörleri güçlendirmek olduğunu kaydetti.

Özgürgün, hükümet olarak bu sektörlerin güçlenmesine büyük önem verdiklerini vurgulayarak, “Her koyduğumuz tuğla, her yatırım bir gün sonrası için verdiğimiz mücadelenin aynasıdır, göstergesidir” dedi.

Kıbrıs sorununun devam ettiğine dikkat çeken Özgürgün, “Kıbrıs’ta net olan  bir tek şey Kıbrıs Türk halkının  ilelebet sonsuza kadar  var olacağıdır. Hizmet noktasında bunun için çalışıyoruz” dedi.

Ülkenin kalkınmasına konulan her tuğlanın,  yapılan her işin  bir sonraki günün daha iyi olacağının habercisi olduğunu vurgulayan Özgürgün,  Kıbrıs Türk halkının başlattığı mücadelede  Türkiye olmadan en ufak bir ilerleme, gelişme sağlanamayacağını; Türkiyesiz Kıbrıs davasının yürütülemeyeceğini söyledi.

ÇAVUŞOĞLU

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu da,  Kıbrıs Türk halkının  ilelebet bulunduğu coğrafyada var olacağını vurgulayarak, bunun baş mimarının da üreticiler olduğunu söyledi.

“Bu topraklarda var olmanın birinci yolu üretmektir” diyen Çavuşoğlu,  üretimin de çağdaş standartlarda olması gerektiğinin altını çizdi.

İlkel binalarda hizmet vererek, çalışanları mutsuz bırakarak  çağdaş üretim yapılamayacağını vurgulayan Çavuşoğlu, modern binanın  çağdaş üretim konusunda üreticileri de motive edeceğini kaydetti.

Çavuşoğlu, ülkede organik tarımın  kapısını da açacaklarını kaydetti.

Tarım Dairesi Müdürü Mehmet Akif Ünsal da, yıllardır Gazimağusa Tarım Dairesi’nin  sağlıksız koşullarda  hizmet verdiğini belirterek,  yeni binanın yapımında katkısı olanlara teşekkür etti.

Print
Posted: Mar 21, 2017,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728
13504

Başbakan Özgürgün, “Tek Başına Hükümet Olmak İçin Yola Çıktık”

Başbakan Özgürgün, tek parti hükümetinin, kararların çok kolay alınıp, projelerin çok hızlı hayata geçirileceği bir hükümet modeli olduğunu, halkın 7 Ocak seçiminde sandıkta vereceği mesajın çok önemli olduğunu ifade ederek,, “Şu-bu parti ile hükümet kurmam diyenler var. Bu, siyaseti daha öğrenmemişler demektir” dedi.

Devamı
293031
1234
13825

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Aralık ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

 2017 yılı Aralık ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %1.69 değişim gerçekleşmiştir. Bu bağlamda 2017 yılının toplam enflasyonu %14.68 olmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılının ilk 6 ayında ise enflasyon oranı %7.68 olarak tesbit edilmişti.

Devamı
567
8
14072

Başbakan Özgürgün'e Türkiye'den Kutlamalar

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilliği Erken Genel Seçim sonucundan  dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kutladılar.

Devamı
9101112
14309

Başbakan Özgürgün:"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz"

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zor yıllarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak halkına önderlik etmiş büyük insan, devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ı vefatının 6. yıldönümü nedeniyle saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Devamı
13
14371

Başbakan Özgürgün Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katıldı

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümünde Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Devamı
14
14408

Başbakan Özgürgün:"Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesine ömrünü adayan Toplum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dr. Fazıl Küçük, baskı ve dayatmalarla ezilen, yok edilmek istenen Kıbrıs Türklerinin en zor zamanında ortaya çıkmış vatan sevgisi, cesareti ve kararlılığı ile liderlik görevini üstlenmiştir

Devamı
15
14447

Başbakan Özgürgün Dr. Fazıl Küçük'ün, 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törene katıldı

 Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, 34’üncü ölüm yıl dönümünde Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törenle anıldı. 

Devamı
161718192021
22232425262728
2930311234