Başbakan Özgürgün,Türkiye Kamu Çalışanları Konfederasyonunu kabul etti

Başbakan Özgürgün,Türkiye Kamu Çalışanları Konfederasyonunu kabul etti

 Başbakan Özgürgün, Kıbrıs Türk Memur Sendikası’nın (Memur-Sen) davetlisi olarak adada bulunan Türkiye Kamu Çalışanları Konfederasyonu (Türkiye Kamu-Sen) Genel Başkanı İsmail Koncuk ve beraberindeki heyeti kabul etti.

Cumhuriyet Meclisi’nde yer alan kabulde, Hür İşçi Sendikaları Federasyonu (Hür-İş) Genel Başkanı Yakup Latifoğlu ve Memur-Sen Başkanı Kağan Mındıkoğlu da hazır bulundu.

ÖZGÜRGÜN

Başbakan Hüseyin Özgürgün kabulde yaptığı konuşmada, KKTC’de sendikal faaliyetlerin en güçlü şekilde serbestçe devam ettiğini anlattı.

Türkiye ile işbirliğine her alanda olduğu gibi sendikacılık alanında da önem verdiklerini kaydeden Özgürgün, Kıbrıs meselesinin yıllarca Türkiye ile birlikte yürütüldüğünü dile getirdi.

KKTC’nin bekası açısından Türkiye’nin gücü ve Anadolu halkının desteğinin önemine vurgu yapan Özgürgün, TSK’nın getirdiği barış ve güven ortamı içerisinde Kıbrıs Türk halkının her alanda olduğu gibi sendikacılık konusunda da önemli gelişmeler sağladığını anlattı.

KKTC’nin olası bir çözüme tüm kurumlarıyla hazır olduğunu, anlaşmaya gidilmeyecekse KKTC’nin yoluna devam edeceğini ifade eden Özgürgün, henüz bir anlaşmaya varılamadıysa bunun Kıbrıslı Rumlar ve Yunanlardan kaynaklandığını ifade etti.

Görüşmelerin devam ettiğine işaret eden Özgürgün, Türkiye’nin etkin ve fiili garantisi, iki kesimlilik ve Kıbrıs Türk halkının kurucu eşit ortaklığının vazgeçilemez kırmızıçizgiler olduğunu belirtti.

KONCUK

Kamu-Sen Başkanı Koncuk da kabulde yaptığı konuşmada, Konfederasyona üye sendika başkanlarının da kendileriyle olduğunu ifade ederek, Memur-Sen’in daveti üzerine adaya geldiklerini dile getirdi.

KKTC’nin kendileri için oldukça önemli olduğunu dile getiren Koncuk, KKTC’nin daha iyi noktalara gelmesi adına ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını kaydetti.

Koncuk, “Kıbrıs davası, Türk milletinin öz davasıdır. Bu davadan asla vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından hediye takdimi yapıldı.

Print
Posted: Kas 21, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728
13504

Başbakan Özgürgün, “Tek Başına Hükümet Olmak İçin Yola Çıktık”

Başbakan Özgürgün, tek parti hükümetinin, kararların çok kolay alınıp, projelerin çok hızlı hayata geçirileceği bir hükümet modeli olduğunu, halkın 7 Ocak seçiminde sandıkta vereceği mesajın çok önemli olduğunu ifade ederek,, “Şu-bu parti ile hükümet kurmam diyenler var. Bu, siyaseti daha öğrenmemişler demektir” dedi.

Devamı
293031
1234
13825

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Aralık ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

 2017 yılı Aralık ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %1.69 değişim gerçekleşmiştir. Bu bağlamda 2017 yılının toplam enflasyonu %14.68 olmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılının ilk 6 ayında ise enflasyon oranı %7.68 olarak tesbit edilmişti.

Devamı
567
8
14072

Başbakan Özgürgün'e Türkiye'den Kutlamalar

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilliği Erken Genel Seçim sonucundan  dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kutladılar.

Devamı
9101112
14309

Başbakan Özgürgün:"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz"

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zor yıllarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak halkına önderlik etmiş büyük insan, devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ı vefatının 6. yıldönümü nedeniyle saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Devamı
13
14371

Başbakan Özgürgün Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katıldı

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümünde Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Devamı
14
14408

Başbakan Özgürgün:"Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesine ömrünü adayan Toplum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dr. Fazıl Küçük, baskı ve dayatmalarla ezilen, yok edilmek istenen Kıbrıs Türklerinin en zor zamanında ortaya çıkmış vatan sevgisi, cesareti ve kararlılığı ile liderlik görevini üstlenmiştir

Devamı
15
14447

Başbakan Özgürgün Dr. Fazıl Küçük'ün, 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törene katıldı

 Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, 34’üncü ölüm yıl dönümünde Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törenle anıldı. 

Devamı
161718192021
22232425262728
2930311234