Başbakan Hüseyin Özgürgün,“Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne katıldı

Başbakan Hüseyin Özgürgün,“Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne katıldı

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım'ın davetlisi olarak, İstanbul Yenikapı'da düzenlenen “Demokrasi ve Şehitler Mitingi”ne katıldı. 

Miting alanına Türkiye Başbakanlığı'nın özel helikopteriyle giden Başbakan Özgürgün, alana geldiğinde sahneye davet edildi ve halkı selamladı. Miting boyunca alanda bir çok kez anons edildi ve coşkuyla karşılandı. 

Türkiye'de 15 Temmuz darbe kalkışmasının ardından Türkiye'nin dört yanında her akşam meydanlarda aralıksız tutulan demokrasi nöbetleri, İstanbul Yenikapı'da düzenlenen ve yüzbinlerin katıldığı mitingle taçlandırıldı. Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, demokrasi mitinglerinin Çarşamba günü sonlandırılacağını açıkladı.

Türkiye Cumhurbaşkanlığı himayesinde, İstanbul Valiliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi desteğiyle İstanbul Yenikapı Miting Alanı’nda düzenlenen "Demokrasi ve Şehitler Mitingi”, Şehitler için bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı ve Kura'n-ı Kerim okunmasıyla başladı. 
Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Yılmaz'ın dua okumasıyla devam eden mitingde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Başkanı, Başbakan Binali Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar konuşma yaptı.
Bir mitingde, Genelkurmay Başkanı ilk kez konuşma yapmış oldu. 
Konuşmaların sonunda, liderlerle beraber, Başbakan Hüseyin Özgürgün de sahneye davet edildi. Başbakan Özgürgün halkı selamladı. 

Türkiye tarihinde, Cumhurbaşkanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı, Muhalefet partilerinin liderleri, Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları, Diyanet İşleri Başkanın birlikte katıldığı ilk miting olma özelliğini de taşıyan mitinge, Başbakan Hüseyin Özgürgün de, Kıbrıs Türk halkının Anavatan'ı ile dayanışmasının bir göstergesi olarak katıldı.

Mitinge KKTC'den ayrıca, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Sekreteri ve Gazimağusa Milletvekili Dursun Oğuz ile bir çok sivil toplum örgütü temsilcisi de katıldı. 

Print
Posted: Ağu 7, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:
«Temmuz 2020»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789