Başbakan Hüseyin Özgürgün, İstanbul Muhtarlar Federasyonu ve Gazimağusa Muhtarlar Birliğini kabul etti

Başbakan Hüseyin Özgürgün, İstanbul Muhtarlar Federasyonu  ve  Gazimağusa Muhtarlar Birliğini  kabul etti

 KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün, vatandaşa hizmetin önce muhtarda verildiğine işaret ederek, “Yerinden yönetimin en önemli unsuru muhtarlardır” dedi.

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta ve  Gazimağusa Muhtarlar Birliği Başkanı Mustafa Yeşiller ile iki örgütün Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.

 Başbakan Özgürgün, kabulde yaptığı açıklamada, İstanbul ve Gazimağusa’dan muhtarları ağırlamaktan memnuniyet duyduğunu belirtti.

 Yerinden yönetimin en önemli unsurunun ve en güçlü, en köklü demokrasilerde, halka en yakın olan yöneticilerin muhtarlar olduğunu dile getiren Başbakan Özgürgün, hükümet olarak, muhtarların mali sorunlarını aşacak bazı mali çalışmalar yaptıklarını, daha da yapılacaklarını kaydetti.

 Muhtarlara değer verdiklerini, muhtarların da bunu bildiğini ifade eden Başbakan Özgürgün,

vatandaşa ilk hizmeti muhtarların verdiğini, muhtarların önemli ve kutsal görev yaptığını söyledi.

 Anavatan’daki tüm muhtarları KKTC’de görmekten mutlu olacaklarını belirten Başbakan Özgürgün, KKTC’deki muhtarların görevlerini daha rahat koşullarda yapabilmesi adına hükümetin çalışmalarının süreceğini söyledi.

İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Kadir Delibalta da, Mustafa Yeşiller’in daveti üzerine KKTC’ye geldiklerini, mutlu bir ziyaret gerçekleştirdiklerini belirterek, “Çok duygulandık, çok keyif, aldık, sizleri tanıma şerefine nail olduk. Bizim için ezber bozan bir ziyaret oldu. Sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Gazimağusa Muhtarlar Birliği Başkanı Mustafa Yeşiller de, kabulden dolayı Başbakan Özgürgün’e teşekkür etti.

Print
Posted: Tem 21, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Theme picker

«Ocak 2020»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
303112345
6789101112
13141516171819
20
119038

BAŞBAKANLIK, ANIT MEZARLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Başbakanlık,  Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın anıt mezarında projede değişikliğe gidilmesi nedeniyle  sürecin uzadığını, gelinen aşamada projenin tamamlanmış olup  geçici kabulün yapıldığını, sadece çevre düzenlemesinin kaldığını bildirdi.

Devamı
212223242526
272829303112
3456789