Başbakan Hüseyin Özgürgün İskele Festivalinin Açılışına katıldı

Başbakan Hüseyin Özgürgün İskele Festivalinin Açılışına katıldı


 Başbakan Özgürgün, 48 yıldır bir geleneği sürdürmenin ve kültürü yaşatmanın ülke ve  bölge açısından çok önemli bir faaliyet olduğunu söyledi.

 Geleneksel hale gelen ve bu yıl 48ncisi düzenlenen İskele Festivali, Başbakan Hüseyin Özgürgün ve eşi Dilek Özgürgün’ün de katıldığı törenle bu akşam başladı.

Açılışa, Başbakan Özgürün’ün dışında, Meclis Başkan Yardımcısı Hüseyin Avkıran Alanlı, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bazı bakan ve milletvekilleri ile bölge halkı katıldı.

Kortej yürüyüşü ile başlayan Festivalde, Atatürk Antına çelenk sunuldu, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmaları yapıldı.

 Başbakan Özgürgün, açılışta yaptığı konuşmada, 48. İskele Festivalinin açılışına katılmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, emeği geçenleri kutladı.

 Anavatan Türkiyede meydana gelen terör olaylarından dolayı buruk olduklarını, ancak hayatın devam ettiğini ifade eden Başbakan Özgürgün, şöyle konuştu:

 Buruk bir durumdayız. Anavatan Türkiyedeki terör saldırısı bu akşam açılışı da biraz buruk bir açılış haline getirmiştir. Ama hayat devam ediyor. Biz terörü lanetliyoruz. Bütün dünyada terör olaylarının insanlığa ne kadar zarar verdiğini,  tüm insanlığın terörle mücadele etmesinin; terörün sadece bir bölgenin, bir ülkenin veya herhangi bir zümrenin sorunu olmadığının görülmesini de temenni ediyorum. Terör bütün dünyanın sorunudur ve birlikte mücadele edilirse aşılabilir. Bugün İskele Festivalide böyle bir ortamda açılıyor. Tabi bu bizim, birlik beraberliğimizi, kardeşliğimizi, İskele Festivali dolayısıyla, uluslararası boyutuyla kültürümüzü sergilemeyi geri bırakmayacak.

 Her geçen yıl festivalin, bir önceki yıla oranla güçlenerek devam edeceğini, festivalin uluslararası konuma geldiğini, bu yıl 5 ülkeden konuklar olduğunu kaydeden Başbakan Özgürgün, nice 48 yıllar diledi.

 Başbakan Özgürgün, 48 yıl dile kolay. 48 yılda bu kadar güzel bir geleneği sürdürmek, kültürünü yaşatmak, kardeşlik ve birlik beraberliği sağlayan bu festivalleri sürdürmek hem ülkemiz, hem bölgemiz adına çok önemli bir faaliyet ve harekettir dedi.

 10 gün sürecek festivalin açılında, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ile İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu da konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından festival alanı gezildi.


 

 

 

 

Print
Posted: Tem 2, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728
13504

Başbakan Özgürgün, “Tek Başına Hükümet Olmak İçin Yola Çıktık”

Başbakan Özgürgün, tek parti hükümetinin, kararların çok kolay alınıp, projelerin çok hızlı hayata geçirileceği bir hükümet modeli olduğunu, halkın 7 Ocak seçiminde sandıkta vereceği mesajın çok önemli olduğunu ifade ederek,, “Şu-bu parti ile hükümet kurmam diyenler var. Bu, siyaseti daha öğrenmemişler demektir” dedi.

Devamı
293031
1234
13825

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Aralık ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

 2017 yılı Aralık ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %1.69 değişim gerçekleşmiştir. Bu bağlamda 2017 yılının toplam enflasyonu %14.68 olmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılının ilk 6 ayında ise enflasyon oranı %7.68 olarak tesbit edilmişti.

Devamı
567
8
14072

Başbakan Özgürgün'e Türkiye'den Kutlamalar

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilliği Erken Genel Seçim sonucundan  dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kutladılar.

Devamı
9101112
14309

Başbakan Özgürgün:"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz"

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zor yıllarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak halkına önderlik etmiş büyük insan, devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ı vefatının 6. yıldönümü nedeniyle saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Devamı
13
14371

Başbakan Özgürgün Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katıldı

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümünde Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Devamı
14
14408

Başbakan Özgürgün:"Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesine ömrünü adayan Toplum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dr. Fazıl Küçük, baskı ve dayatmalarla ezilen, yok edilmek istenen Kıbrıs Türklerinin en zor zamanında ortaya çıkmış vatan sevgisi, cesareti ve kararlılığı ile liderlik görevini üstlenmiştir

Devamı
15
14447

Başbakan Özgürgün Dr. Fazıl Küçük'ün, 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törene katıldı

 Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, 34’üncü ölüm yıl dönümünde Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törenle anıldı. 

Devamı
1617
14613

Başbakan Özgürgün:"Verilmeyecek Hesabım Yok"

Ülkenin kaderini etkileyecek olan bu seçim sürecinde ne yazık ki siyasi fikirler ve seçim bildirgeleri tartışılması gerekirken, şahsıma, özel yaşantıma ve o dönemde devam eden boşanma davama dönük gerçeği yansıtmayan iddialar ve spekülasyonlarla süreç sabote edilmeye çalışılmıştır.

Devamı
18192021
22232425262728
2930311234