Başbakan Hüseyin Özgürgün, Kırgız Milletvekilleriyle Görüştü

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Kırgız Milletvekilleriyle Görüştü

DZHUMABEKOV: “5 BİN KİLOMETRE HİÇ UZAK DEĞİL, KALBİMİZ BİR”

ÖZGÜRGÜN: “ULUSLARARASI PLATFORMLARDA BİRLİKTE YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARDAKİ YAKINLIK VE İYİ DUYGULAR BURALARA YANSIYOR”

Kırgızistan’daki genel seçimden sonra oluşturulan KKTC Dostluk Grubu üyesi Kırgız milletvekilleri KKTC’de temaslarda bulunuyor.

KKTC’ye dün gelen ve 25 Mayıs’ta ülkeden ayrılacak olan Kırgız Parlamentosu KKTC Dostluk Grubu üyesi 5 milletvekili, bugün Başbakan Hüseyin Özgürgün tarafından kabul edildi.

Cumhuriyet Meclisi Şeref Salonu’nda gerçekleşen kabulde ilk sözü Kırgız Parlamentosu KKTC Dostluk Grubu Başkanı Dastanbek Artisbekovich Dzhumabekov aldı.

DZHUMABEKOV

“Bizim dinimiz, kanımız, fikrimiz bir” diyen Dzhumabekov, “5 bin kilometre uzak değil çünkü kalbimiz bir. Ülkenize gelmekten, sizlerle tanışmaktan, buraları görmekten büyük mutluluk duyduk” dedi.

Ekonomi ve turizm alanlarında iki ülke arasındaki işbirliği çalışmalarının iyiye gideceğine inandığını  söyleyen Dastanbek Dzhumabekov, bu hafta sonu KKTC’deki ve Kırgızistan’daki iş adamlarının bir araya geleceğini açıkladı.

ÖZGÜRGÜN’Ü “GÖÇMEN OYUNLARINI” İZLEMEYE DAVET ETTİ

Kırgızistan’dan 500’e yakın öğrencinin burada eğitim gördüğünü kaydeden Dzhumabekov, öğrencilerin var olan kardeşliği ve dostluğu geliştireceği, iki ülke arasındaki köprüyü büyüteceğine olan inancını belirtti.

Bu yılın Ağustos ayında Kırgızistan’da “göçmen oyunlarıyla” ilgili bir organizasyon olacağını ifade eden Dastanbek Dzhumabekov, at üstündeki bu oyunları Türk dünyasının izleyeceğini söyledi; Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü ve milletvekillerini ülkeye davet etti.

ÖZGÜRGÜN: “KIRGIZİSTAN DOST VE KARDEŞ ÜLKE”

Başbakan Hüseyin Özgürgün ise konuşmasında,  Kırgız vekilleri KKTC’de ağırlamaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek,  “Kırgızistan dost ve kardeş ülkemizdir” dedi.

Kırgız milletvekilleriyle Avrupa Konseyi’ne üyelik çalışmaları sırasında bir araya geldiğini de anımsatan Özgürgün, “Özellikle uluslararası platformlarda birlikte yaptığımız çalışmalardaki yakınlık ve iyi duygular buralara yansıyor” ifadesine yer verdi.

İki ülke arasında ekonomik, sosyal, kültürel alanlardaki işbirliğinin, bağları daha da güçleneceği inancını dile getiren Özgürgün, “Bu yolda ilerleme var” şeklinde konuştu.

Başbakan, kabuldeki konuşmasını, Kırgızistan halkına refah ve mutluluk dileyerek tamamladı.

6 milyon nüfusu olan Kırgızistan’da 3 milyonu aşkın seçmen, geçtiğimiz yılın Ekim ayında sandığa giderek yeni parlamentoyu belirlemişti. 120 sandalyeden oluşan Kırgız Parlamentosu’nda iktidarı 4’lü koalisyon oluşturuyor.

Print
Posted: May 23, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728
13504

Başbakan Özgürgün, “Tek Başına Hükümet Olmak İçin Yola Çıktık”

Başbakan Özgürgün, tek parti hükümetinin, kararların çok kolay alınıp, projelerin çok hızlı hayata geçirileceği bir hükümet modeli olduğunu, halkın 7 Ocak seçiminde sandıkta vereceği mesajın çok önemli olduğunu ifade ederek,, “Şu-bu parti ile hükümet kurmam diyenler var. Bu, siyaseti daha öğrenmemişler demektir” dedi.

Devamı
293031
1234
13825

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Aralık ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

 2017 yılı Aralık ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %1.69 değişim gerçekleşmiştir. Bu bağlamda 2017 yılının toplam enflasyonu %14.68 olmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılının ilk 6 ayında ise enflasyon oranı %7.68 olarak tesbit edilmişti.

Devamı
567
8
14072

Başbakan Özgürgün'e Türkiye'den Kutlamalar

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilliği Erken Genel Seçim sonucundan  dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kutladılar.

Devamı
9101112
14309

Başbakan Özgürgün:"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz"

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zor yıllarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak halkına önderlik etmiş büyük insan, devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ı vefatının 6. yıldönümü nedeniyle saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Devamı
13
14371

Başbakan Özgürgün Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katıldı

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümünde Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Devamı
14
14408

Başbakan Özgürgün:"Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesine ömrünü adayan Toplum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dr. Fazıl Küçük, baskı ve dayatmalarla ezilen, yok edilmek istenen Kıbrıs Türklerinin en zor zamanında ortaya çıkmış vatan sevgisi, cesareti ve kararlılığı ile liderlik görevini üstlenmiştir

Devamı
15
14447

Başbakan Özgürgün Dr. Fazıl Küçük'ün, 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törene katıldı

 Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, 34’üncü ölüm yıl dönümünde Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törenle anıldı. 

Devamı
161718192021
22232425262728
2930311234