Başbakan Hüseyin Özgürgün, Erenköy Mücahitleri Cemiyeti'ni Kabul Etti

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Erenköy Mücahitleri Cemiyeti'ni Kabul Etti

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Erenköy Mücahitleri Cemiyeti’nin Kıbrıs Türk halkının mücadelesinde çok önemli bir dönüm noktası olan Erenköy Direnişi ile bugün arasında önemli bir köprü olduğunu belirttti.

Mustafa Arıkan başkanlığındaki Erenköy Mücahitleri Cemiyeti yeni yönetim kurulu, Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü  ziyaret ederek  projeleri hakkında bilgilendirdi ve destek istedi.

ARIKAN

Kabulde ilk konuşmayı yapan Erenköy Mücahitleri Cemiyeti Başkanı  Mustafa Arıkan  “Erenköy kıvılcımıyla” ilgili Başbakan’a açıklamalarda bulundu.

Arıkan,  1963 olaylarında Türkiye’de tahsilde olduklarını,  Ankara Sıhhiye’de Türkiye’nin garantörlük hakkını kullanarak Kıbrıs’a müdahale etmesi için 100 bin kişinin katılımıyla bir miting gerçekleştirildiğini, Kıbrıs’a gelme yollarını aradıklarını,  açlık grevine gidenler dahi olduğunu, bireysel çabalarla Kıbrıs’a geldiklerini belirtti.

“Bizler o ruhla Kıbrıs’a geldik” diyen Arıkan, amaçlarının  ise  annelerine ve kardeşlerine yardım etmek ve Türkiye’nin 1960 Antlaşması’ndan doğan hakları çerçevesinde müdahalenin fiiliyata dönüşmesi olduğunu söyledi.

Erenköy direnişindeki ruhu  aynen  koruduklarını, Kıbrıs davasının çözümünde  1964’teki ruhla hareket ettiklerini belirten Arıkan, hükümet ortakları UBP ve DP ile  aynı düşünceleri paylaştıkları inancında olduklarını söyledi.

Arıkan,  siyasi platformda  kendilerine düşecek her göreve hazır olduklarını vurgulayarak Başbakan Özgürgün’e “Bize ihtiyaç olduğunda bilin ki yanınızda olacağız” dedi.

Arıkan, bir belgesel hazırlığında olduklarını, bunun şu anda proje aşamasında olduğunu kaydederek hayata geçmesi ile birlikte Başbakan’dan kaynakla ilgili destek talebinde olacaklarını kaydetti.

Başbakan Özgürgün’e, Cemiyet’in plaketini ve 50’inci yıl özel anı pulunu takdim eden Arıkan, ayrıca, Başbakan Özgürgün’ü Erenköy Mücahitleri Cemiyeti lokaline davet etti.

ÖZGÜRGÜN

Başbakan Hüseyin Özgürgün de,  heyeti ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, Erenköy Direnişi’nin  Kıbrıs Türk halkının mücadelesinde çok önemli bir dönüm noktası olduğunu vurguladı. Özgürgün, bu direnişe katılanların hayatta olanlarına sağlık, hayatta olmayanlara ise rahmet diledi.

Özgürgün, Erenköy Direnişi’ne katılanların oluşturduğu cemiyetin  geçmişle bugün arasında önemli bir köprü oluşturduğunun altını çizdi.

Özgürgün, Cemiyet’in çalışma yapacağı her alana destek vereceklerini kaydederek,  geçmişte yaşanan acıların  bilinciyle daha iyi bir gelecek kurulabileceğini belirtti.

Özgürgün, Erenköy’de bir avuç insanın gösterdiği şanlı direnişin  Kıbrıs Türk halkında çok önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayarak, “Sizin o günkü ruhla yaptığını çalışmalar, etkinlikler ve toplantılar  bizim çalışmalarımıza güç verecektir” dedi

Print
Posted: May 20, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728
13504

Başbakan Özgürgün, “Tek Başına Hükümet Olmak İçin Yola Çıktık”

Başbakan Özgürgün, tek parti hükümetinin, kararların çok kolay alınıp, projelerin çok hızlı hayata geçirileceği bir hükümet modeli olduğunu, halkın 7 Ocak seçiminde sandıkta vereceği mesajın çok önemli olduğunu ifade ederek,, “Şu-bu parti ile hükümet kurmam diyenler var. Bu, siyaseti daha öğrenmemişler demektir” dedi.

Devamı
293031
1234
13825

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Aralık ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

 2017 yılı Aralık ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %1.69 değişim gerçekleşmiştir. Bu bağlamda 2017 yılının toplam enflasyonu %14.68 olmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılının ilk 6 ayında ise enflasyon oranı %7.68 olarak tesbit edilmişti.

Devamı
567
8
14072

Başbakan Özgürgün'e Türkiye'den Kutlamalar

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilliği Erken Genel Seçim sonucundan  dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kutladılar.

Devamı
9101112
14309

Başbakan Özgürgün:"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz"

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zor yıllarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak halkına önderlik etmiş büyük insan, devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ı vefatının 6. yıldönümü nedeniyle saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Devamı
13
14371

Başbakan Özgürgün Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katıldı

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümünde Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Devamı
14
14408

Başbakan Özgürgün:"Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesine ömrünü adayan Toplum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dr. Fazıl Küçük, baskı ve dayatmalarla ezilen, yok edilmek istenen Kıbrıs Türklerinin en zor zamanında ortaya çıkmış vatan sevgisi, cesareti ve kararlılığı ile liderlik görevini üstlenmiştir

Devamı
15
14447

Başbakan Özgürgün Dr. Fazıl Küçük'ün, 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törene katıldı

 Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, 34’üncü ölüm yıl dönümünde Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törenle anıldı. 

Devamı
161718192021
22232425262728
2930311234