Başbakan Hüseyin Özgürgün, A ve Genç Takımda Şampiyon Olan Dumlupınar Türk Spor Kulübü Onuruna Yemek Verdi

Başbakan Hüseyin Özgürgün, A ve Genç Takımda Şampiyon Olan Dumlupınar Türk Spor Kulübü Onuruna Yemek Verdi

BAŞBAKAN ÖZGÜRGÜN: “AMACIMIZ ŞAMPİYONLUK YAŞAYAN GENÇLERİMİZİ MOTİVE ETMEK VE BAŞARILARINA DİKKAT ÇEKMEK”

“ULUSLARARASI MAÇ YAPMADIK DİYE MORAL BOZMAYA GEREK YOK”

Başbakan Hüseyin Özgürgün, amaçlarının, şampiyonluk yaşayan gençleri motive etmek ve elde ettikleri başarılara dikkat çekmek olduğunu belirterek, “Sporcu ruhuyla yetişenler temiz insanlardır, kötü alışkanlıklardan uzaktır, ülkesine hizmet verecek potansiyele sahiptir, bunlar da kulüplerimizde filizlenmektedir. Bunu görmenin mutluluğu çok büyüktür” dedi.

Başbakan Özgürgün, K-Pet 1. Ligi’nde şampiyon olarak 16 yıl sonra Süper Lig’e yükselen, ayrıca genç takımı da Gençler A2 Ligi’nde de şampiyonluğa ulaşarak A2 Süper Ligi’ne çıkan Dumlupınar Türk Spor Kulübü yönetici ve teknik ekibiyle, futbolcular onuruna yemek verdi.

Gazimağusa’da Palm  Beach Otel’de yeralan yemeğe, Başbakan Hüseyin Özgürgün, Başbakanlık Müsteşarı Olgun Amcaoğlu, Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu,  Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, Dumlupınar Türk Spor Kulübü Başkanı İsmail Güneş Güneşoğlu, teknik kadro ve futbolcular katıldı.

“GENÇLERİN BAŞARISINA DİKKAT ÇEKMEK İSTEDİM”

Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Başbakan Özgürgün yemekte yaptığı konuşmada, amaçlarının, şampiyonluk yaşayan gençleri motive ederek, başarılarına dikkat çekmek olduğunu belirterek, genç ve A takımın şampiyonluğundan dolayı Dumlupınar Türk Spor Kulübü’nü kutladı.

Gençlere ve spora değer vermek anlamında yemekler düzenlediğini ifade eden Özgürgün, “Yemek işin bahanesi, başarılı olan, gerçekten çalışan ve sporcu olarak da ülkeye değerli gençler yetiştiren kulüplerimizi, idarecilerimizi, siz değerli gençleri, kamuoyunun da dikkatine getirmek istedim” dedi.

Dumlupınar’ın altyapısında 340 gencin spor yaptığını, bu gençlerin bir araya gelerek sosyalleştiğini, birlikte bir hedefe yöneldiğini, en önemlisi de kötü alışkanlıklardan uzak kaldığını kaydeden Özgürgün, sporun her alanında destek verdiklerini söyledi.

Futbol oynadığı yıllarda Dumlupınar’ın ikinci ligde olduğunu ve Dumlupınar’a karşı forma giydiğini anlatan Başbakan Özgürgün, Dumlupınar’ın köklü bir camia olduğunu kaydetti.

“MORAL BOZMAYA GEREK YOK”

Sporun faydalarına dikkat çekerek, bir çok kulübün gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tuttuğunu, spora çektiğini, camia olarak bir araya getirdiğini, gençlerin aidiyet duygusu ile kulübüne bağlandığını ifade eden Özgürgün, “Uluslararası maç yapmadık diye moral bozmaya gerek yok” dedi.

Sporu ve futbolu anlamayanların, sporun tüm güzelliklerini, Federasyon’un, kulüp yöneticilerinin ve sporcuların ortaya koyduğu gayretleri unutarak, motivasyon bozucu yorumlar yapabildiğine değinen Başbakan Özgürgün, şöyle devam etti.

“Sadece uluslararası maç yapmadık diye sporu küçümsemenin, gençleri ve bu kadar emek veren insanları da motivasyonsuz bırakmanın manası yoktur. Şuna dikkat çekmek istiyorum; futbol oynanacaktır, spor yapılacaktır, tanınsın veya tanınmasın spor ilerleyecektir. Bu sene statlar doldu, maçlarda seyirci patlaması yaşandı. Uluslararası maç yapmadık diye kimse maçla gitmemezlik etmiyor.”

“SPORDA GELİŞMEYE VE TESİSLEŞMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Sporda gelişmeye ve tesisleşmeye devam edeceklerini, bu yıl 4 bölgede sahaların ışıklandırılacağını ve zeminlerinin iyileştirileceğini söyleyen Özgürgün, kulüplerin sporcu gençlik yetişmesine katkı yaptığını kaydetti.

Başbakan Özgürgün, “Sporcu ruhuyla yetişenler temiz insanlardır, kötü alışkanlıklardan uzaktır, ülkesine hizmet verecek potansiyele sahiptir, bunlar da kulüplerimizde filizlenmektedir. Bunu görmenin mutluluğu çok büyüktür” dedi.

SERTOĞLU: “ANTREMAN SAHASI SORUNUNU BAŞBAKAN’IN ÇÖZECEĞİNE İNANIYORUM”

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu da, Dumlupınar’ın kupa kazanan diğer takımlardan farkının, hem genç takımın hem de A takımın şampiyon olarak bir üst lige çıkması olduğuna işaret ederek, çifte şampiyonluğundan dolayı Dumlupınar’ı kutladı.

Dumlupınar’ın sporcu altyapısının güçlü olduğunu bildiğini ve alt yapıda 340 sporcunun bulunduğunu dile getiren Sertoğlu, bu kadar güçlü alt yapısı olan kulübün antreman yapacak sahasının olmamasının acı olduğunu söyledi. Sertoğlu, antreman sahası sorununun elele verilerek çözülmesi dileğinde bulunarak, Başbakan Özgürgün’ün antreman sahası sorununu çözeceğine inandığını belirtti.

Dumlupınar Türk Spor Kulübü Başkanı İsmail Güneş Güneşoğlu ise, takımın şampiyonluğu onuruna verilen yemekten dolayı Başbakan Özgürgün’e teşekkür etti.

Print
Posted: May 19, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728
13504

Başbakan Özgürgün, “Tek Başına Hükümet Olmak İçin Yola Çıktık”

Başbakan Özgürgün, tek parti hükümetinin, kararların çok kolay alınıp, projelerin çok hızlı hayata geçirileceği bir hükümet modeli olduğunu, halkın 7 Ocak seçiminde sandıkta vereceği mesajın çok önemli olduğunu ifade ederek,, “Şu-bu parti ile hükümet kurmam diyenler var. Bu, siyaseti daha öğrenmemişler demektir” dedi.

Devamı
293031
1234
13825

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Aralık ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

 2017 yılı Aralık ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %1.69 değişim gerçekleşmiştir. Bu bağlamda 2017 yılının toplam enflasyonu %14.68 olmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılının ilk 6 ayında ise enflasyon oranı %7.68 olarak tesbit edilmişti.

Devamı
567
8
14072

Başbakan Özgürgün'e Türkiye'den Kutlamalar

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilliği Erken Genel Seçim sonucundan  dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kutladılar.

Devamı
9101112
14309

Başbakan Özgürgün:"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz"

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zor yıllarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak halkına önderlik etmiş büyük insan, devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ı vefatının 6. yıldönümü nedeniyle saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Devamı
13
14371

Başbakan Özgürgün Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katıldı

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümünde Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Devamı
14
14408

Başbakan Özgürgün:"Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesine ömrünü adayan Toplum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dr. Fazıl Küçük, baskı ve dayatmalarla ezilen, yok edilmek istenen Kıbrıs Türklerinin en zor zamanında ortaya çıkmış vatan sevgisi, cesareti ve kararlılığı ile liderlik görevini üstlenmiştir

Devamı
15
14447

Başbakan Özgürgün Dr. Fazıl Küçük'ün, 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törene katıldı

 Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, 34’üncü ölüm yıl dönümünde Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törenle anıldı. 

Devamı
161718192021
22232425262728
2930311234