BAŞBAKAN ERSİN TATAR ÇAĞLAYAN ÇOCUK YUVASINI ZİYARET ETTİ

BAŞBAKAN ERSİN TATAR ÇAĞLAYAN ÇOCUK YUVASINI ZİYARET ETTİ

Çağlayan çocuk yuvası ile ilgili sosyal medyada çıkan haberler üzerine Başbakan Ersin Tatar konu ile ilgilenip bilgi almak amacıyla Çağlayan Çocuk Yuvası’na gitti.
Başbakan Ersin Tatar, yuvadaki personel sıkıntısının giderilmesi yönünde bakan Sucuoğlu’yla değerlendirme yaptıklarını ve 3 yeni bakıcı annenin işe başlayacağını açıkladı.

 

Başbakan Ersin Tatar, “bu çocuklarımıza sahip çıkmak hepimizin sorumluluğu iyi yetiştirilmeleri ve topluma kazandırılmaları için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

Çağlayan çocuk yuvası ile ilgili sosyal medyada çıkan haberler üzerine Başbakan Ersin Tatar konu ile ilgilenip bilgi almak amacıyla Çağlayan Çocuk Yuvası’na gitti.

Başbakan Ersin Tatar’a ziyarette Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faiz Sucuoğlu ile bakanlık yetkilileri eşlik etti.

Başbakan ziyareti sırasından Sosyal Hizmetler Müdürü Aydan Başkurt ve yurt yetkililerinden bilgi aldı.

Çocuk yuvasına eli boş gitmeyen Başbakan Ersin Tatar çeşitli hediyeler vererek minik yürekleri bayram öncesi sevindirmeyi de ihmal etmedi.

Çocuklarla tek tek sohbet eden Başbakan Ersin Tatar, sıkıntıları dinledi, yuvada yatak sıkıntısı olmadığını belirtti, sorunların bir an önce giderilmesi için de 3 koruyucu annenin istihdam edildiğini kaydetti.

Başbakan Ersin Tatar, sosyal ve ekonomik gelişmelere bakıldığında çocuk sayısının artacağının öngörüldüğünü düzenli aralıklarla çocuk Yuvasının ihtiyaçlarının değerlendirileceğini ifade etti.

Çocuk yuvasında kalan çocuklara aile duygusunu vermenin önemine işaret eden Başbakan Ersin Tatar, iyi yetiştirilmeleri ve topluma kazandırılmaları için elimizden geleni yapacağız. Bu hepimizin sorumluluğu, devlet bu çocuklara sahip çıkıyor, çocuklar üzerinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Başbakan Ersin Tatar, bütçe nedeniyle bazı zamanlarda devletin her yere yetişemeyeceğine de dikkat çekerek ülkede var olan duyarlı insanların ve birçok sivil toplumun bu gibi yerlere sahip çıkması gerektiğini dile getirdi.

 

Print
Posted: Tem 28, 2020,
Comments: 0,
Tags:
«Eylül 2020»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011