Başbakan Özgürgün Din Görevlilerini Kabul Etti

Başbakan Özgürgün Din Görevlilerini Kabul Etti

BAŞBAKAN ÖZGÜRGÜN:“HİÇBİR ZAMAN SIKINTIYA DÜŞMENİZİ İSTEMEYİZ”


“TÜM KESİMLER İÇİN SIKINTILARIN AŞILMASINI VE RAHAT 
ÇALIŞMA ORTAMININ SAĞLANMASINI HEDEFLİYORUZ”

Başbakan Hüseyin Özgürgün, din görevlilerinin maneviyatla ilgili çok önemli görev yaptığını ifade ederek, “Hiçbir zaman sıkıntıya düşmenizi istemeyiz” dedi.
Başbakan Hüseyin Özgürgün, Hür-İş Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Çaluda başkanlığında nezaket ziyaretinde bulunan din görevlilerini kabul etti.
Başbakan Özgürgün, kabulde yaptığı açıklamada, din görevlilerinin maneviyatla ilgi çok önemli görev yaptığını, tüm kesimler için sıkıntıların aşılmasını ve rahat çalışma ortamının sağlanmasını hedeflediklerini belirtti.

Din görevlilerine sağlık ve huzur dileyen Başbakan Özgürgün, “Din görevlilerin huzurlu olmaları, güvenli çalışmaları ve gelecek anlamında da ekonomik yönden kendilerini iyi hissetmeleri yapacakları vazifelerde çok daha rahat hareket etmelerini sağlayacaktır. Hükümet olarak üzerimize düşeni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Hiçbir zaman sıkıntıya düşmenizi istemeyiz. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

BAŞBAKAN’A TEŞEKKÜR

Hür-İş Federasyonu Genel Başkanı Ahmet Çaluda, din görevlileriyle ilgili yasanın Meclis’ten geçmesinde Başbakan Özgürgün’ün inanç ve kararlılık gösterdiğini ifade ederek,
“Yasanın sizin dönemizde geçmesi hem camiamıza hem de federasyonumuza büyük ivme kazandırmıştır. Emeğe verdiğiniz değerden ve desteğinizden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.
Çaluda, yasanın uygulanması için tüzüğün olmazsa olmaz olduğunu, ilgili tüzüğün hayata geçirilmesinde de Başbakan’ın desteğini beklediklerini söyledi
Din Görevlileri Sendikası Başkanı Hüseyin Çakır da, din görevlileriyle ilgili yasanın çıkmasının kendilerini rahatlattığını belirterek, yasayla ilgili tüzüğün de çıkmasını beklediklerini kaydetti.


Print
Posted: Kas 16, 2017,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728
13504

Başbakan Özgürgün, “Tek Başına Hükümet Olmak İçin Yola Çıktık”

Başbakan Özgürgün, tek parti hükümetinin, kararların çok kolay alınıp, projelerin çok hızlı hayata geçirileceği bir hükümet modeli olduğunu, halkın 7 Ocak seçiminde sandıkta vereceği mesajın çok önemli olduğunu ifade ederek,, “Şu-bu parti ile hükümet kurmam diyenler var. Bu, siyaseti daha öğrenmemişler demektir” dedi.

Devamı
293031
1234
13825

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Aralık ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

 2017 yılı Aralık ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %1.69 değişim gerçekleşmiştir. Bu bağlamda 2017 yılının toplam enflasyonu %14.68 olmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılının ilk 6 ayında ise enflasyon oranı %7.68 olarak tesbit edilmişti.

Devamı
567
8
14072

Başbakan Özgürgün'e Türkiye'den Kutlamalar

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilliği Erken Genel Seçim sonucundan  dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kutladılar.

Devamı
9101112
14309

Başbakan Özgürgün:"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz"

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zor yıllarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak halkına önderlik etmiş büyük insan, devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ı vefatının 6. yıldönümü nedeniyle saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Devamı
13
14371

Başbakan Özgürgün Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katıldı

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümünde Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Devamı
14
14408

Başbakan Özgürgün:"Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesine ömrünü adayan Toplum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dr. Fazıl Küçük, baskı ve dayatmalarla ezilen, yok edilmek istenen Kıbrıs Türklerinin en zor zamanında ortaya çıkmış vatan sevgisi, cesareti ve kararlılığı ile liderlik görevini üstlenmiştir

Devamı
15
14447

Başbakan Özgürgün Dr. Fazıl Küçük'ün, 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törene katıldı

 Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, 34’üncü ölüm yıl dönümünde Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törenle anıldı. 

Devamı
161718192021
22232425262728
2930311234