BAŞBAKAN ERSAN SANER TÜRK MAARİF VAKFI BAŞKANI AKGÜN VE BERABERİNDEKİ HEYETİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ERSAN SANER TÜRK MAARİF VAKFI BAŞKANI AKGÜN VE BERABERİNDEKİ HEYETİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ERSAN SANER TÜRK MAARİF VAKFI BAŞKANI AKGÜN VE BERABERİNDEKİ HEYETİ KABUL ETTİ

Başbakan Ersan Saner Türk Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr.  Birol Akgün ve beraberindeki heyeti Başbakanlık Şeref Salonu'nda kabul ederek bir süre görüştü.

Başbakan Ersan Saner kabulde yaptığı konuşmada, Türk Maarif Vakfı yöneticilerini kabul etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Anavatan Türkiye ile her alandaki işbirliğinin eğitim alanında da sürmekte olduğuna dikkati çekti . Başbakan Saner devamla,  Türk Maarif Vakfı olarak eğitim alanında dünya çapında  ortaya konulan çabaların da  Anavatanın Türkiye’nin  eğitim alanındaki gücünün  ve eğitim alanında ne kadar hassas yatırımlar yaptığının en önemli göstergesi olduğunu söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti’nden her alanda alınan ciddi desteğin yanında eğitim alanında da aynı katkıyı her zaman kesintisiz olarak da alınmakta olduğunun altını çizen Başbakan Saner  “ Bu bağlamda başta Türkiye Cumhurbaşkanımız  Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Yardımcısı Sayın  Fuat Oktay'a da teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum.  Sizlerin de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni ziyaretinizin bu anlamda daha fazla değer kazandığına inanıyorum.” dedi “ Maarif” kelimesinin tarihi önemine değinen Başbakan Saner, Maarif dairesinin o dönemde  şu anki eğitim bakanlığının adı olduğunu anımsatarak Kıbrıs Türkü’nün “maarif” kelimesine çok aşina olduğuna vurgu yaptı. Nitelikli ve nicelik sahibi insanlar yetiştirmek adına ortaya konulan gayretleri takdirle karşıladığına vurgu yapan Başbakan, Vakıf yöneticilerini kutladı ve çalışmalarında başarılar diledi.

Türk Maarif Vakfı Başkanı Birol Akgün ise kabulden dolayı Başbakan Saner’e teşekkürlerini sundu ve Türk Maarif Vakfı’nın çalışmaları, vizyonu ve amacı hakkında bilgi verdi.Nitelikli insan gücünün yetişmesinde eğitimin önemine değinen Akgün, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde de kardeş halk ve ayni soydan gelen insanlar olarak burada da eğitim faaliyetlerine başlamak ve KKTC’nde de  nitelikli insan gücü yetişmesine katkı koymak amacıyla girişimleri olduğunu kaydeden Akgün, bu çerçevede  KKTC’nde eğitim alanında gerçekleştirmeyi düşündükleri projeler ve verilecek hizmetler hakkında bilgi aktararak Başbakan Saner’in görüş ve önerilerini almanın kendileri için çok değerli olduğunu kaydetti.

Print
Yayınlanma tarihi: Nis 21, 2021,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Mayıs 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2627
BAŞBAKAN ERSAN SANER CENEVRE’DE BRT’YE  AÇIKLAMADA BULUNDU

BAŞBAKAN ERSAN SANER CENEVRE’DE BRT’YE AÇIKLAMADA BULUNDU

Başbakan Ersan Saner, 5+BM gayriresmi Kıbrıs görüşmesi nedeniyle bulunduğu Cenevre’de BRT’ye yaptığı açıklamada, Kıbrıs Türk halkında, 5+BM Cenevre toplantısından çok ciddi bir beklentisi olmadığını, Cenevre’deki havanın da farklı olmadığını belirtti.

Devamını oku
282930
BAŞBAKAN ERSAN SANER YURDA DÖNDÜ

BAŞBAKAN ERSAN SANER YURDA DÖNDÜ

Ercan’da basın toplantısı düzenleyen Başbakan  Ersan Saner, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile birlikte  Cenevre’de yapılan 5+1 toplantılarına katılmalarının ardından bugün heyetleriyle ve siyasi parti başkanlarıyla birlikte yurda döndüklerini kaydetti.

Devamını oku
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456