BAŞBAKAN ERSAN SANER KIBRIS TÜRK TOPLU TAŞIMACILAR BİRLİĞİNİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ERSAN SANER KIBRIS TÜRK TOPLU TAŞIMACILAR BİRLİĞİNİ KABUL ETTİ

 

Başbakan Ersan Saner, Kıbrıs Türk Toplu Taşımacılar Birliği Başkanı Menteş Aytaç ve bazı birlik yetkililerini kabul etti. Kabulde Milli Eğitim Bakanı Olgun Amcaoğlu da hazır bulundu.

Başbakan Ersan Saner kabulde yaptığı konuşmada, pandemi sürecinde devletin gelirlerinde ciddi bir azalma yaşandığına işaret etti.

Başbakan Ersan Saner, "Böyle dönemlerde  devletin özel sektörün de yanında olması önemlidir. Sizlerle ortak hareket ederek  bulmuş olduğumuz çözüm önerisinin sizin tarafınızdan takdir edilmesi bizim adımıza çok önemlidir. Bu tip dayanışmaların ülkede birliğe ihtiyaç duyulduğu dönemlerde ortaya çıkması gerektiğine inanıyorum. Sorunların üstesinden ancak bu şekilde hareket ederek gelebileceğimizi düşünmekteyim.” dedi. 

Toplu Taşımacılar Birliği Başkanı Menteş Aytaç ise, pandemi sürecinin kendilerini de zorladığı için bazı istenmeyen olaylar yaşandığını ama ülkenin içinde olduğu sıkıntının bilinciyle çok katı eylemlerde bulunmadıklarını söyledi. Aytaç, bir çözüm yolunu  bulunacağına inanç belirtti. 

Print
Yayınlanma tarihi: Nis 14, 2021,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Mayıs 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2627
BAŞBAKAN ERSAN SANER CENEVRE’DE BRT’YE  AÇIKLAMADA BULUNDU

BAŞBAKAN ERSAN SANER CENEVRE’DE BRT’YE AÇIKLAMADA BULUNDU

Başbakan Ersan Saner, 5+BM gayriresmi Kıbrıs görüşmesi nedeniyle bulunduğu Cenevre’de BRT’ye yaptığı açıklamada, Kıbrıs Türk halkında, 5+BM Cenevre toplantısından çok ciddi bir beklentisi olmadığını, Cenevre’deki havanın da farklı olmadığını belirtti.

Devamını oku
282930
BAŞBAKAN ERSAN SANER YURDA DÖNDÜ

BAŞBAKAN ERSAN SANER YURDA DÖNDÜ

Ercan’da basın toplantısı düzenleyen Başbakan  Ersan Saner, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ile birlikte  Cenevre’de yapılan 5+1 toplantılarına katılmalarının ardından bugün heyetleriyle ve siyasi parti başkanlarıyla birlikte yurda döndüklerini kaydetti.

Devamını oku
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31123456