BAŞBAKAN ERSAN SANER GÖNYELİ İLKOKULU’NA YAPILAN YENİ DERSLİKLERİN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

BAŞBAKAN ERSAN SANER GÖNYELİ İLKOKULU’NA YAPILAN YENİ DERSLİKLERİN  AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

İLKÖĞRETİM DAİRESİ’NE BAĞLI OKULLARDA, 2021-22 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI…

CUMHURBAŞKANI TATAR, BAŞBAKAN SANER VE MİLLİ EĞİTİM VE KÜLTÜR BAKANI AMCAOĞLU GÖNYELİ İLKOKULU’NA YAPILAN YENİ DERSLİKLERİ AÇTI

İlköğretim Dairesi’ne bağlı okulların bugün 2021-22 eğitim öğretim yılına başladı.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Başbakan Ersan Saner, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Olgun Amcaoğlu bu kapsamda, Gönyeli İlkokulu’nu ziyaret ederek, yeni eğitim öğretim yılını başlattı, okula yapılan ek derslikleri gezdi.

2021- 22 Eğitim Öğretim Yılı Açılış Töreni’ne ayrıca, Başbakanlık ve Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarları, Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Yalçın Benli, Sivil Savunma Başkanı Atilla Karaca, ilgili Bakanlık müdürleri ve diğer yetkililer de katıldı.

Törende, Cumhurbaşkanı Tatar, Başbakan Saner, Milli Eğitim Kültür Bakanı Amcaoğlu, Gönyeli Belediye Başkanı Benli ve Gönyeli İlkokulu Müdürü Rauf Öztüccar konuşma yaparak, yeni eğitim öğretim yılını kutladı, öğrencilere başarılar diledi.

Tören ardından, okul yetkilileri eşliğinde derslikler gezildi, öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelindi.

BAŞBAKAN ERSAN SANER: “YÜZ YÜZE EĞİTİMİN YERİNİ HİÇ BİR ŞEYİN TUTAMAYACAĞINI YAŞAYARAK ÖĞRENDİK”

Başbakan Ersan Saner de, yüz yüze eğitimin herkese hayırlı olmasını dileyerek, Covid-19 salgının getirdiği sıkıntılarla, Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’nın tüm kadrolarının yoğun çalışmaları neticesinde yüz yüze eğitimin başlamış olduğunu söyledi.

“Covid-19 salgınından yeni bir tecrübe edindik. Her ne kadar Eğitim Bakanlığımız ve öğretmenlerimiz çok iyi bir planlama yapmış olsa da yüz yüze eğitimin karşılığını online eğitimde görmenin mümkün olmadığını hep birlikte gördük” şeklinde konuşan Saner, öğrencileri, öğretmenleri ve okullarıyla kavuşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını ve bunun devamını sağlamak için hükümet olarak tüm gayreti ortaya koyacaklarını belirtti.

Ekonomik sıkıntıların yaşandığı bu dönemde durmadıklarını, özel sektörün de desteğiyle eğitim kurumlarını geliştirdiklerini ifade eden Saner şöyle konuştu:

“4 tane yeni okul 3 tane ek derslikle birlikte inşa edilen toplam 7 okulumuzun açılışını onur ve gururla yapacağız. Devlet özel sektör işbirliğine katkı koyan tüm paydaşlara teşekkür ediyoruz. Katkı koyan insanların geleceğe yazmış oldukları bir tarih vardır. Bu tarihi buradan selamlıyorum. Bu hafta her gün bir okul açılışı yapacağız. Bu bir ilktir. Temennim bizden sonra gelenlerin 7 değil, 17 yapması yönündedir.”

Eğitimin her seviyesinde yüz yüze eğitimin devamı için gayret göstereceklerini de kaydeden Saner, geçen dönem ülkenin kapalı olmasına rağmen Milli Eğitim Bakanı ve rektörlerle işbirliği içerisinde adaya 15 bin yükseköğretim öğrencisinin getirilmesinin başarıldığını, bu yılki hedeflere de ulaşılacağından şüphe duymadığını söyledi.

Saner, öğretmenlere de çağrıda bulunarak, öğretmenlerin toplumu eğitme sorumluluğu da olduğunu ifade etti ve aşı seferberliği konusunda destek talep etti.

“Bana bir harf öğretenin 40 yıl kölesi olurum” sözünü hatırlatan Saner, “29 kere 40 yıl öğretmenlerimizin kölesiyiz” diyerek, bu okuldan ülkenin üst kademelerinde hizmet veren bir çok yönetici çıkmıştır inancım daha bir çok başarılı yönetici, iş adamı, alim ve bilgin çıkacağı yönündedir dedi.

 

Print
Yayınlanma tarihi: Eyl 13, 2021,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Eylül 2021»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
3031123
BAŞBAKAN ERSAN SANER, MÜSİAD KAYSERİ ŞUBESİ HEYETİNİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ERSAN SANER, MÜSİAD KAYSERİ ŞUBESİ HEYETİNİ KABUL ETTİ

Başbakan Ersan Saner, Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Kayseri Şubesi’nden bir heyeti kabul etti.

Devamını oku
45
67
BAŞBAKAN ERSAN SANER  BAKANLAR KURULU KARARLARINI AÇIKLADI

BAŞBAKAN ERSAN SANER BAKANLAR KURULU KARARLARINI AÇIKLADI

Bakanlar Kurulu, Girne’de “önceden Güven Yapı’ya kiralanan" araziyi "orman alanı" ilan etti. Kurul ayrıca Dr. Fazıl Küçük ile Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın anıt mezarlarının güvenlik sorununun hemen giderilmesi kararı aldı.

Devamını oku
8910
BAŞBAKAN ERSAN SANER GÜVERCİNLİK'TE HALKLA BİR ARAYA GELDİ

BAŞBAKAN ERSAN SANER GÜVERCİNLİK'TE HALKLA BİR ARAYA GELDİ

Başbakan Ersan Saner, Güvercinlik köyünü ziyaretinde, bölge halkının bazı yolların iyileştirilmesi talebini yerinde bulup not ettiklerini belirterek, adece ana arterlerin değil köy yollarının da iyileştirilmesine öncelik verdiklerini söyledi.

Devamını oku
1112
BAŞBAKAN ERSAN SANER, TOPLU TAŞIMACILAR BİRLİĞİ VE ÇAĞDAŞ KAMU ARAÇLARI İŞLETMECİLERİNİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ERSAN SANER, TOPLU TAŞIMACILAR BİRLİĞİ VE ÇAĞDAŞ KAMU ARAÇLARI İŞLETMECİLERİNİ KABUL ETTİ

Başbakan Ersan Saner, Kıbrıs Türk Toplu Taşımacılar Birliği (KTTTB) Derneği Başkanı, Menteş Aytaç, Kıbrıs Türk Çağdaş Kamu Araçları İşletmecileri Derneği (KTÇKAİD) Kordinatörü Uğur Solyalı ve beraberlerindeki heyeti kabul ederek bir süre görüştü.

Devamını oku
1314
BAŞBAKAN ERSAN SANER GİRNE’DE OSMAN NEJAT KONUK ORTAOKULU AÇILIŞINA KATILDI

BAŞBAKAN ERSAN SANER GİRNE’DE OSMAN NEJAT KONUK ORTAOKULU AÇILIŞINA KATILDI

Genel Ortaöğretim ve Mesleki Teknik Öğretim Dairesine bağlı okullarda, 2021-2022 eğitim öğretim yılına başlandı.

Devamını oku
1516171819
BASBAKAN ERSAN SANER  19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ NEDENİYLE TÜRKİYE MUHARİP GAZİLER  DERNEĞİ  ADANA ŞUBESİ ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

BASBAKAN ERSAN SANER 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ NEDENİYLE TÜRKİYE MUHARİP GAZİLER DERNEĞİ ADANA ŞUBESİ ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELDİ

 Başbakan Ersan Saner, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Türkiye Muharip Gaziler Derneği Adana Şubesi üyeleriyle 75. Yıl Sanat Galerisi'nde bir araya geldi. 

Devamını oku
2021
BAŞBAKAN ERSAN SANER, TÜRKİYE’DEKİ TEMASLARININ ARDINDAN YURDA DÖNDÜ

BAŞBAKAN ERSAN SANER, TÜRKİYE’DEKİ TEMASLARININ ARDINDAN YURDA DÖNDÜ

Başbakan Ersan Saner, temaslarına cumartesi günü Adana’da başladı. Adana’da sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya gelen  Başbakan Saner, Gaziler Günü nedeniyle Kıbrıs gazileriyle de görüştü.

Devamını oku
2223242526
27282930123
45678910