BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU: PANDEMİN SONUNA YAKLAŞIYORUZ. GEÇİŞ SÜRECİ VE SONRASINI PLANLAMAYA BAŞLADIK

BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU: PANDEMİN SONUNA YAKLAŞIYORUZ. GEÇİŞ SÜRECİ VE SONRASINI PLANLAMAYA BAŞLADIK

BAŞBAKAN SUCUOĞLU: PANDEMİN SONUNA YAKLAŞIYORUZ. GEÇİŞ SÜRECİ VE SONRASINI PLANLAMAYA BAŞLADIK
Başbakan Faiz Sucuoğlu, pandemi sürecinde önemli bir görev üstlenen Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ni ziyaret ederek, çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
Başbakan Sucuoğlu’na, Sağlık Bakanı Ali Pilli eşlik etti.
Temas ve incelemelerinin ardından basına açıklama yapan Başbakan Sucuoğlu, pandemi sürecinde ağır bir yükü omuzlarında taşıyan sağlık sistemini pandemi sonrasına da hazırlanmak gerektiğini vurguladı.
Sucuoğlu, “ Bildiğiniz gibi pandeminin artık sonuna yaklaşıyoruz. Bütün dünyada olduğu gibi KKTC’de de etkisini yavaş yavaş tamamen ortadan kaldırıyor. Dolayısı ile sağlıkta esas hizmet anlamında tekrardan pandemi öncesi döneme yavaş yavaş geçiş sağlanacak. Dolayısı ile bu geçiş ve bundan sonraki süreçte hem yerinde tespit etme anlamında eksikleri görme, buradaki başta sayın bakan olmak üzere müsteşarımız başhekimimiz, başhekim yardımcılarımız ile bir görüş alışverişinde bulunma, hükümet olarak sağlığın önünü açma anlamında daha nelerin yapabileceğini konuşma ve yerinde tespit anlamında DR. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesini ziyaret ediyoruz” dedi.
Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile imzaladıkları protokol ile Lefkoşa’ya 500 yataklı yeni hastaneyle ilgili bütçe ayrıldığına işaret eden Sucuoğlu, “ İnşallah bu yıl içerisinde proje ve ihalenin sonuçlanması ile 500 yataklı hastane temellerini atarız. Girne hastanesinin tamamlanması için bizim kendi olanaklarımız ama iç donanımının tamamlanması için de yine protokolde yazdığı gibi katkı sağlama ve Güzelyurt Hastanesi’nin son etabının bitirilmesi ve hizmete sunulması anlamında protokolde bunlar yer alıyor. Her zaman olduğu gibi eksiklerin tamamlanması anlamında gereken katkının verileceği ve bu süreçte yani pandemiden normale geçiş diyelim adına, burada eksikler sıkıntılar nelerdir bunları yerinde tespit edip hükümet olarak sağlıkta yapabileceğimiz açılımları, Sayın Bakanın yapabileceği açılımlara destek verme anlamında buradayız” diye konuştu
Devletin ve hükümetlerin en önemli görevlerinden bir tanesin sağlık hizmeti olduğunu belirten Sucuoğlu, yaklaşık 2 yılı geçen pandemi sürecinde büyük sıkıntılar yaşanmasına rağmen iyi bir yerde olduklarını ifade etti.
Sucuoğlu, “ Ne yazık ki, sağlık ekiplerimizin tüm uğraşlarına rağmen kayıplarımız olmuştur. Bu bizim için çok çok üzücüdür ama baktığınız zaman kaybettiğimiz vatandaşların sayısını dünya ile kıyasladığımız zaman çok kötü bir durum olduğunu düşünmüyorum. Başarılı bir performans izlenmiştir. Dolayısıyla bu süreci götüren başta sayın bakan, müsteşar, başhekimler, doktorlarımız, hemşirelerimiz sağlıkçılarımız hepsine teşekkür ediyoruz. Çünkü büyük bir özveri ile çalıştılar ve başarıya ulaştılar. Bundan sonraki süreçte de başarılarının sağlık sunumlarının en iyi şekilde olması için elimizden geleni yapacağız. Hastaneyi dolaşıp eksikleri yerinde tespit etme anlamında bu şekilde önümüzdeki süreçte sağlığa gerekli desteği verme kararlılığını da göstermiş olacağız” dedi.

 
 
Print
Yayınlanma tarihi: Nis 19, 2022,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Mayıs 2022»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2526272829
BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU BAŞBAKANLIK PERSONELİNİN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI

BAŞBAKAN DR. FAİZ SUCUOĞLU BAŞBAKANLIK PERSONELİNİN RAMAZAN BAYRAMINI KUTLADI

Başbakan Dr. Faiz Sucuoğlu Başbakanlık binasındaki personelin tek tek bayramını kutladı ve hayırlı, sağlıklı, esenlik dolu,  nice bayramlar dileğinde bulundu. 

Devamını oku
301
2345678
9101112131415
1617
BAŞBAKAN DT. ÜNAL ÜSTEL TÜRKİYE CUMHURİYETİ DARPHANE VE DAMGA MATBAASI GENEL MÜDÜRÜ ABDULLAH YASİR ŞAHİNİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN DT. ÜNAL ÜSTEL TÜRKİYE CUMHURİYETİ DARPHANE VE DAMGA MATBAASI GENEL MÜDÜRÜ ABDULLAH YASİR ŞAHİNİ KABUL ETTİ

Başbakan Dt. Ünal Üstel:

“Pasaport ve kimliklerde yaşanacak çip sorununu Türkiye ile birlikte çözüyoruz”

Devamını oku
1819202122
2324
BAŞBAKAN DT. ÜNAL ÜSTEL PENÇE - KİLİT HAREKATINDA ŞEHİT DÜŞEN VE YARALANAN MEHMETÇİK İÇİN MESAJ YAYIMLADI

BAŞBAKAN DT. ÜNAL ÜSTEL PENÇE - KİLİT HAREKATINDA ŞEHİT DÜŞEN VE YARALANAN MEHMETÇİK İÇİN MESAJ YAYIMLADI

Kıbrıs Türk Halkı olarak, terörle mücadele uğruna bu elim hadisede hayatını kaybedenlerin acısını Anavatan Türkiye ile yürekten paylaşıyoruz

Devamını oku
2526272829
303112345