BAŞBAKAN ÜSTEL "18-24 MART YAŞLILAR HAFTASI” MESAJI YAYIMLADI

BAŞBAKAN ÜSTEL "18-24 MART YAŞLILAR HAFTASI” MESAJI YAYIMLADI

“Sosyal devlet anlayışının başlıca gereği olarak yaşlılarımıza daimî sevgi ve saygı, çağdaş normlarla bakım hizmeti, temel görevimiz olmaya devam etmektedir.”

Başbakan Ünal Üstel sosyal devlet anlayışının başlıca gereği olarak yaşlılara sevgi saygı ve çağdaş normlarla bakım hizmetinin hükümetin temel görevi olmaya devam ettiğini bildirdi.

Başbakan Üstel yayınladığı 18-24 Mart Yaşlılar Haftası mesajında "Kıbrıslı Türkler olarak aile kurumu bizler için çok önemli olmakla birlikte, ailelerimizin çınarları olan atalarımız ve yaşlılarımız değerlerimizi ve kültürel mirasımızı nesilden nesile taşımamıza yardımcı olan değerli varlıklarımızdır.” ifadelerine yer verdi.

Üstel, en büyük arzularının, yaşamları boyunca toplumlarına yararlı olmak, çocuklarını Kıbrıs Türk kültürü ve aile yapısına uygun şekilde büyütmek ve yetiştirebilmek için çaba gösteren insanların, yaşlılık evrelerinde hayatlarını konforlu ve huzurlu bir ortamda geçirmeleri olduğunu kaydetti.

Hükümetin, yaşlı insanların yaşam standartlarının yükseltilmesinin ve ihtiyaç duydukları hizmetlere kolaylıkla erişebilmelerinin sağlanmasını öncelikli hedeflerden biri olarak gördüğünü de belirten Üstel, “Sosyal devlet anlayışının başlıca gereği olarak yaşlılarımıza daimî sevgi ve saygı, çağdaş normlarla bakım hizmeti, temel görevimiz olmaya devam etmektedir.” dedi.

Üstel mesajında şunları kaydetti:

“Unutmayalım ki, yaşamsal döngünün değişmez gerçeği yaşlılık hepimizin elbet bir gün kapısını çalacaktır... Yaşlı bireylerin toplumla bütünleşmesi, daha aktif olması ve yaşama bağlı kalmalarını sağlamamız gerektiğinin bilincindeyiz. İşte bu gerçek, bizlerin, siyasi amaçtan çok öte insani değerlerimizi öne çıkarmaktadır. İnsan odaklı, gencinden yaşlısına hizmet etmemizde en büyük motivasyonumuzdur...İnsanların, yaşlandıkları ve bakıma muhtaç oldukları dönemde ömürlerinin sonuna kadar insan onuruna yakışır bir şekilde bakım görmeleri en doğal haklarıdır. Yaşlılarımızın sorunlarının çözümüne yardımcı olmak, toplumda hak ettikleri yeri almalarını sağlamak, yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak tek başına devletimizin değil, toplum olarak hepimizin sorumluluğu ve öncelikli görevlerindendir. Bu nedenle gerek sivil toplum kuruluşlarımızın gerekse de duyarlı vatandaşlarımızın desteğine her zaman ihtiyacımız vardır. Yaşlılarımızın günlük yaşamlarını kolaylaştırmak, karşılaştıkları sorunlara çözümler üretmek ve bizler için ne kadar değerli olduklarını anlamalarını sağlamak adına elimizden gelen tüm çabayı ortaya koymayı sürdüreceğimizi bir kez daha yineliyor, bu duygu ve düşüncelerle 18-24 Mart Yaşlılar Haftasını kutluyor, tüm büyüklerimize, sağlıklı, huzurlu ve mutlu yaşamlar diliyorum."

 

Print
Yayınlanma tarihi: Mar 18, 2024,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Nisan 2024»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2526
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL YÖK HEYETİNİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL YÖK HEYETİNİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL "ÜNİVERSİTELERİMİZİ DAHA İYİ BİR NOKTAYA TAŞIYACAĞIZ"

Devamını oku
27282930
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL KARPAZ BÖLGESİNDE TEMASLARDA BULUNDU

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL KARPAZ BÖLGESİNDE TEMASLARDA BULUNDU

Başbakan Ünal Üstel, Karpaz bölgesinin KKTC’nin “incisi” ve vazgeçilmezleri olduğunu belirterek, bu bölgeye destek ve yatırımların süreceğini kaydetti.

Devamını oku
31
1
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL EOKA TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SİLAHLI EYLEMLERE BAŞLAMASININ 69. YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL EOKA TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SİLAHLI EYLEMLERE BAŞLAMASININ 69. YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

Başbakan Ünal Üstel: "İki taraf arasında bir çözüm ancak 'egemen eşitlik temelinde iki ayrı devlet' anlayışıyla olabilir"

Devamını oku
2
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL  ALSANCAK GİRİŞİNE YENİ YAPILAN ÇEMBER DÜZENLEMESİNİ YERİNDE İNCELEDİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL ALSANCAK GİRİŞİNE YENİ YAPILAN ÇEMBER DÜZENLEMESİNİ YERİNDE İNCELEDİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL “ ‘BİTİRECEĞİZ’ DEDİK, ALSANCAK’A KADAR GELDİK”

Devamını oku
34567
89
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL’İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI:

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL’İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI:

Birlik ve beraberlik duygularının yoğun bir şekilde yaşandığı, maneviyatımızın yükseldiği, insan ve Allah sevgisinin yüreklerimizi aydınlattığı yeni bir bayrama daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
 

Devamını oku
1011121314
151617
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, KANSER HASTALARINA YARDIM DERNEĞİ’Nİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, KANSER HASTALARINA YARDIM DERNEĞİ’Nİ KABUL ETTİ

Başbakan Ünal Üstel, Kanser Hastalarına Yardım Derneği başkanı Raziye Kocaismail ile yönetim kurulu üyelerini Başbakanlık Şeref salonunda kabul etti. Başbakan Ünal Üstel’e kabulde Başbakanlık müsteşarı Berhan Ongan ve Başbakanlık Özel Kalem müdürü İlgenBağcıer de eşlik etti.

Devamını oku
18192021
22232425262728
293012345