BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL “HALİL FALYALI ÖZEL EĞİTİM VE İŞ EĞİTİM OKULU”NUN TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL “HALİL FALYALI ÖZEL EĞİTİM VE İŞ EĞİTİM OKULU”NUN TEMEL ATMA TÖRENİNE KATILDI

“Bir Okul da Sen Yap” kampanyası kapsamında Halil Falyalı Yardım Vakfı tarafından Ziyamet’e yapılacak olan “Halil Falyalı Özel Eğitim ve İş Eğitim Okulu”nun temeli törenle atıldı.

BAŞBAKAN ÜSTEL:ÖNCELİĞİMİZ; GENÇLERİMİZ

Başbakan Ünal Üstel törende yaptığı konuşmada, Halil Falyalı Yardım Vakf'ına teşekkür ederek, halkı selamladı.

Hükümete geldikleri günden beri halka verdikleri sözleri yerine getirmek için gece gündüz çalıştıklarını belirten Başbakan Üstel, “Amacımız halkımıza mutluluk getirmek, rahat yaşamasını sağlamak” diye konuştu.

“Öncelik gençlerimiz” diyen Başbakan Üstel, gençlerin ülkede kalması, ev sahibi olması ve istihdamı için de her türlü çalışmayı yaptıklarını kaydetti. Başbakan Üstel, hükümetin her gün yeni bir açılım yaptığını vurguladı.

Geçen yıl 6 Şubat’ta asrın depremi yaşandığını dile getiren Başbakan Üstel, o dönemde halkın bir bütün olduğunu ve dayanışma içerisinde anavatan Türkiye’ye destek verildiğini anlattı.

Olası bir deprem karşısında bu acıların yaşanmaması için deprem komitesi oluşturulduğunu ve okulların analizlerinin yapıldığını belirten Başbakan Üstel, depreme dayanıklı olmayan okullar üzerinde çalıştıklarını kaydetti.

Bunun yanı sıra yeni okulları ülkeye kazandırmak için de çalışmalara devam ettiklerini belirten Üstel, hükümet ve duyarlı iş insanlarının katkılarıyla bugüne kadar yapılmayan yeni okulun ülkeye kazandırıldığını söyledi.

İhtiyaçların bugün ortaya çıkmadığına vurgu yapan Başbakan  Üstel, bundan önceki hükümetlerin kaç tane okul, bina yaptığını sordu. Eğitimde istenmeyen durumların aydınlığa kavuşması için öncülük yaptıklarını belirten Başbakan Üstel, polise, hukuk devletine güvenlerinin sonsuz olduğunu vurguladı. Başbakan Üstel, bu çalışmalara ellerinden gelen katkıyı koyduklarını kaydetti. Başbakan Üstel, “Bu olaylar bugün çıkmadı, geçmişte de vardı. Biz hükümet olarak cesaret ettik, irade koyduk” dedi.

“Halkımız için çalışmaya devam edeceğiz”

Çiftçi, hayvancı ve esnafı da unutmadıklarının dile getiren Başbakan Üstel, verilen desteklere dikkat çekti. Yangından zarar gören iki işyerine 6 ay sosyal sigorta, ihtiyat sandığı prim desteğini ve çalışanların maaşlarını ödeyeceklerini dile getiren Başbakan Üstel, “Halkımız için çalışmaya devam edeceğiz. Geçmişten gelen sorunlar birikti. Biz irade koyuyoruz. Bir bir hepsini çözeceğiz” diye konuştu.

Temeli atılacak okulun öğrencilere kazandırılmasının mutluluğunu paylaşmak için burada olduklarını belirten Başbakan Üstel, Halil Falyalı’ya rahmet diledi, okul yapımı nedeniyle Özge Falyalı’ya teşekkür etti. Başbakan Üstel, iş insanlarının kampanyaya katılması için çağrı yaptı.

Başbakan Üstel, okulun hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Print
Yayınlanma tarihi: Mar 29, 2024,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Haziran 2024»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2728
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL  AZERBAYCAN CUMHURİYETİ’NİN CUMHURİYET BAYRAMI NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL AZERBAYCAN CUMHURİYETİ’NİN CUMHURİYET BAYRAMI NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

Azerbaycan'ın bağımsızlığının 106. yıldönümü olan 28 Mayıs vesilesiyle, Azerbaycan halkını en içten dileklerimle kutluyorum.

Devamını oku
29
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, HAYVAN ÜRETİCİLERİ VE YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ'Nİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, HAYVAN ÜRETİCİLERİ VE YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ'Nİ KABUL ETTİ

Başbakan Ünal Üstel “Hükümet olarak görevimiz hem üretimi desteklemek hem tüketiciyi desteklemek”

Devamını oku
30311
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL 1 HAZİRAN DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL 1 HAZİRAN DÜNYA ÇOCUK GÜNÜ DOLAYISIYLA MESAJ YAYIMLADI

Başbakan Ünal Üstel "Hükümet olarak, çocuklarımızın haklarını korumak ve onlara daha güzel bir gelecek sunmak için çalışıyoruz"

Devamını oku
2
345
2024 İKTİSADİ VE MALİ İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

2024 İKTİSADİ VE MALİ İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL "TARİHİN EN BÜYÜK PROTOKOLÜ"

Devamını oku
6789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567