BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL “6. DÜNYA SAĞLIK TURİZMİ FORUMU VE KONFERANSI” AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL “6. DÜNYA SAĞLIK TURİZMİ FORUMU VE KONFERANSI” AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Başbakan Üstel:” Turizm ve eğitim sektörleriyle övünürken, sağlık turizmini de istenilen seviyeye getirdik”

Dünya Sağlık Turizmi Konseyi’nin “6. Dünya Sağlık Turizmi Forumu ve Konferansı” 50’yi aşkın ülkeden katılımcıyla KKTC ev sahipliğinde gerçekleşti.

Gelenek icabı Konseye başkanlık eden ülkede gerçekleştirilen toplantı, Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Savaşan olmasından dolayı KKTC’de yer alıyor.

Ahmet Savaşan bugünkü genel kurulda yapılacak seçimle başkanlığı aday olan üç ülke Moldova, Almanya ve Suudi Arabistan arasından seçimi kazanan yeni başkana devredecek.

Limak Otel’de yer alan Forum ve Konferansın açılış törenine Başbakan Ünal Üstel, Başbakan Yardımcısı, Turizm Kültür Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Maliye Bakanı Özdemir Berova da katıldı.

 

Başbakan Ünal Üstel açılışta yaptığı konuşmada, uzun saatler süren yolculuk ve bekleme süreleri sonucunda KKTC’ye gelen Dünya Sağlık Turizmi delege ve temsilcilerini KKTC’de misafir etmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi.

Başbakan Ünal Üstel, ülke ekonomisinin lokomotif sektörü olan turizm ve yükseköğretimin geldiği nokta ile sevinirken, sağlık turizminin de ülke ekonomisine katkıda bulunacak şekilde istenilen seviyeye getirdiklerini kaydetti.

Başbakan Üstel, sağlık turizminin  daha ileriye gitmesi için  altyapı çalışmalarında ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini ifade etti.

Başbakan Üstel, Forum için ülkeye gelen delegelerin ülkelerinde KKTC’nin pek bilinmediğine işaret ederek, misafirleri KKTC’nin kültürü, tarihi doğal güzellikleri ve yumuşak iklimiyle buluşturmanın kendileri için onur ve gurur kaynağı olduğunu söyledi.

KKTC’de sağlık turizminin çok iyi noktalara geldiğini yineleyen Başbakan Üstel,  Foruma katılan delegeleri ve ülkelerindeki iş insanlarını KKTC’ye bu alanda yatırım yapmaya davet etti. Başbakan Üstel, “Kapımız açık. Yatırımlar için gerekli kolaylığı gösteriyoruz, göstereceğiz. KKTC’deki turizmin geldiği nokta ve 'eğitim adası' olmak ile gurur duyarken, sağlık turizmini de çok iyi noktaya getirdik” dedi.

Print
Yayınlanma tarihi: Nis 18, 2024,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Mayıs 2024»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
29
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL MECLİS GENEL KURULU'NDA KONUŞTU

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL MECLİS GENEL KURULU'NDA KONUŞTU

BAŞBAKAN ÜNALA ÜSTEL "ÖZEL SEKTÖRÜ GERİDE BIRAKMAYACAĞIZ"

Devamını oku
3012345
6789101112
131415161718
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL ALSANCAK LAPTA YOLUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL ALSANCAK LAPTA YOLUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL "BÖLGE HALKI DÖRT DÖRTLÜK BİR YOLA KAVUŞACAK"

Devamını oku
19
20212223242526
272829303112
3456789