BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL ÇAYÖNÜ’NDE BULUNAN “ATATÜRK PARKI VE PİKNİK ALANI”NIN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL ÇAYÖNÜ’NDE BULUNAN “ATATÜRK PARKI VE PİKNİK ALANI”NIN AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Başbakan Ünal Üstel, Çayönü’nde bulunan “Atatürk Parkı ve Piknik Alanı”nın açılış törenine katıldı

“HALKIMIZA VE ÇALIŞANIMIZA NE SÖZ VERDİYSEK YERİNE GETİRİYORUZ"

Beyarmudu Belediyesi’ne bağlı Çayönü köyünde, “Atatürk Parkı ve Piknik Alanı”nın açılışı yapıldı. Açılış törenine, bölge halkı yanında Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Başbakan Ünal Üstel, Beyarmudu Belediye Başkanı Bülent Bebek, bazı bakanlar ve belediye yetkilileri de katıldı.

Başbakan Ünal Üstel konuşmasına işçi ve emekçilerin 1 Mayıs’ını kutlayarak başladı. Büyük bir dayanışma içerisinde ve büyük bir iş birliğiyle parkın bölgeye kazandırıldığını ifade eden Üstel, gençlerin spor aktiviteleri yapacakları güzel alanları da yine belediyeyle iş birliği içerisinde hayata geçireceklerini belirtti.

“Değerli kardeşlerim bugün işçinin bayramı. Biz hükümet olarak geldiğimiz günden beri dedik ki ‘biz işçimizi hep önde tutacağız’. İşçimizin hak ettiği emeğin karşılığını her zaman vermeye çalışacağız. Ve geldiğimiz günden beri işçinin her istediğine en iyi şekilde vermeye çalıştık” diyen Üstel, tarihinde ilk defa asgari ücretle çalışan işçinin, oy birliğiyle ve hayat pahalılığı oranının üzerinde artış aldığını anlattı.

Bu konuda yeni bir düzenleme yapılması için çalışma başlatıldığını da kaydeden Başbakan Üstel, “Göç Yasası” ile işe alınanlar için yapılan düzenlemelere de işaret etti. “Biz halkımıza, çalışanımıza, işçimize ne söz verdiysek hepsini birer birer yerine getiriyoruz” diyen Başbakan Üstel sektörlere yapılan desteklere de değindi.

Hayat pahalılığı düzenlemesinin yılda üçe çıkarıldığını da anımsatan Başbakan Üstel, “Kısmetse bu Mayıs ayı sonunda hayat pahalılığı neye tekabül ederse onu da çalışan kesimlerimize intikal ettireceğiz. Bunu yaparken asgari ücretle çalışanlarımızı da unutmadık. Unutmayacağız. Biz hükümet olarak halkımıza, işçimize, çalışanımıza ne söz verdiysek yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

Print
Yayınlanma tarihi: May 2, 2024,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Mayıs 2024»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
29
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL MECLİS GENEL KURULU'NDA KONUŞTU

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL MECLİS GENEL KURULU'NDA KONUŞTU

BAŞBAKAN ÜNALA ÜSTEL "ÖZEL SEKTÖRÜ GERİDE BIRAKMAYACAĞIZ"

Devamını oku
3012345
6789101112
131415161718
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL ALSANCAK LAPTA YOLUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL ALSANCAK LAPTA YOLUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL "BÖLGE HALKI DÖRT DÖRTLÜK BİR YOLA KAVUŞACAK"

Devamını oku
19
20212223242526
272829303112
3456789