19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI DOLAYISIYLA ESİN LEMAN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL'İ ZİYARET ETTİ

19 MAYIS GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI DOLAYISIYLA ESİN LEMAN LİSESİ ÖĞRENCİLERİ BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL'İ ZİYARET ETTİ

Başbakan Ünal Üstel: “KKTC her zaman Atatürk’ün çizdiği yolda ilerlemeye, yeniliklerini takip etme ve uygulamaya kararlığında”

 

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, Esin Leman Lisesi öğrencileri Başbakan Ünal Üstel’i ziyaret etti.

Öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı Baş Denetmeni Naciye Kazaz ile Esin Leman Lisesi Müdürü Halide Eser Eğitmen eşlik etti.

-Kazaz

Milli Eğitim Bakanlığı Baş Denetmeni Naciye Kazaz, ziyaretlerini 19 Mayıs ve Gençlik Bayramı nedeniyle gerçekleştirdiklerini belirterek, kendilerini kabul ettiği için Başbakan Ünal Üstel’e teşekkür etti.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın önemine işaret eden Kazaz, öğrencileri Atatürk’ün izin ve aydınlattığı ışık doğrultusunda  yetiştirdiklerini belirterek, daha güzel günlere ulaşılması temennisinde bulundu.

-Eğitmen

Esin Leman Lisesi Müdürü Halide Eser Eğitmen de, geçen yıl açılan okul hakkında Başbakan Üstel’e bilgi vererek, okulda 155 öğrenci ve 6 sınıfın bulunduğunu söyledi.

Okulun bu yıl mezunu olmadığını, ilk mezunlarını önümüzdeki yıl vereceğini anlatan Eğitmen, Lefkoşa’nın çok ihtiyacı olan okul için emeği geçen herkese teşekkür etti.

Eğitim faaliyetlerini Atatürk’ün izinde ve Atatürk inkılapları çerçevesinde yürüttüklerine dikkat çeken Eğitmen, yeni bir okul olmaları sebebiyle bazı sıkıntıları olsa da başarı ve etkin bir eğitim için çalışmalarını sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

-Üstel

Başbakan Ünal Üstel de ziyaretlerinden dolayı Esin Leman Lisesi ve beraberindeki öğrencilere teşekkür ederek, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın önemine işaret etti.

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı’nın Atatürk’ün gençlere armağan ettiği çok anlamları bir bayram olduğuna işaret eden Başbakan Üstel, bugünün gençlerinin yarın ülkeyi idare edeceklerini söyledi.

Eğitimin önemine dikkat çeken Başbakan Üstel, Atatürk’ün çizdiği yolda, inkılapları ve eğitime verdiği değer doğrultusunda Türkiye Cumhuriyeti’nin nereden nereye geldiğinin ortada olduğunu kaydetti.

KKTC’nin de her zaman Atatürk’ün çizdiği yolda ilerlemeye, yeniliklerini takip etme ve uygulamaya kararlığında olduğunu belirten Başbakan Üstel, hükümetin de bu doğrultuda kararlar ürettiğini ifade etti.

Eğitimin kendileri için çok önemli olduğunu vurgulayan Başbakan Üstel, çocukların daha çağdaş, daha konforlu, daha teknolojik okullarda okuması için hükümet olarak kararlı olduklarını ve bu yönde kararlar aldıklarını aktardı.

Duyarlı vatandaşlar tarafından açılan okullara dikkat çeken Başbakan Üstel, bunlar yapılırken devlet olarak da boş durmadıklarını, TC ile yapılan İktisadi Mali İşbirliği Protokollerinde de eğitimdeki okulları gerek yeniden yapmak, gerekse güncel hale getirmek için bir takım mali kaynaklar ayırdıklarını anlattı.

 

Dün Bakanlar Kurulu toplantısında 25 yeni okul için Milli Eğitim Bakanlığı’na devir yapıldığını ve ileriki günlerde hem devlet olarak, hem de özel sektör işbirliğinde yeni okulların açılacağını kaydetti.

Yeni eğitim yılında tam gün eğitime geçilmesi için çalışmaların devam ettiğini de belirten Başbakan Üstel, gençlerin 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramını kutladı.

Ziyarette öğrenciler Başbakan Üstel’e çiçek ve Şampiyon Melekler adına okul tarafından bastırılan tişört ve anahtarlık hediye ederken, Başbakan Üstel de öğrencilere hediye takdiminde bulundu. 

Print
Yayınlanma tarihi: May 17, 2023,
Haber Kategorisi: Basın Açıklamaları,
Yorumlar: 0,
Etiketler:

«Nisan 2024»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2526
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL YÖK HEYETİNİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL YÖK HEYETİNİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL "ÜNİVERSİTELERİMİZİ DAHA İYİ BİR NOKTAYA TAŞIYACAĞIZ"

Devamını oku
27282930
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL KARPAZ BÖLGESİNDE TEMASLARDA BULUNDU

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL KARPAZ BÖLGESİNDE TEMASLARDA BULUNDU

Başbakan Ünal Üstel, Karpaz bölgesinin KKTC’nin “incisi” ve vazgeçilmezleri olduğunu belirterek, bu bölgeye destek ve yatırımların süreceğini kaydetti.

Devamını oku
31
1
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL EOKA TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SİLAHLI EYLEMLERE BAŞLAMASININ 69. YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL EOKA TERÖR ÖRGÜTÜNÜN SİLAHLI EYLEMLERE BAŞLAMASININ 69. YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI

Başbakan Ünal Üstel: "İki taraf arasında bir çözüm ancak 'egemen eşitlik temelinde iki ayrı devlet' anlayışıyla olabilir"

Devamını oku
2
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL  ALSANCAK GİRİŞİNE YENİ YAPILAN ÇEMBER DÜZENLEMESİNİ YERİNDE İNCELEDİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL ALSANCAK GİRİŞİNE YENİ YAPILAN ÇEMBER DÜZENLEMESİNİ YERİNDE İNCELEDİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL “ ‘BİTİRECEĞİZ’ DEDİK, ALSANCAK’A KADAR GELDİK”

Devamını oku
34567
89
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL’İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI:

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL’İN RAMAZAN BAYRAMI MESAJI:

Birlik ve beraberlik duygularının yoğun bir şekilde yaşandığı, maneviyatımızın yükseldiği, insan ve Allah sevgisinin yüreklerimizi aydınlattığı yeni bir bayrama daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.
 

Devamını oku
1011121314
151617
BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, KANSER HASTALARINA YARDIM DERNEĞİ’Nİ KABUL ETTİ

BAŞBAKAN ÜNAL ÜSTEL, KANSER HASTALARINA YARDIM DERNEĞİ’Nİ KABUL ETTİ

Başbakan Ünal Üstel, Kanser Hastalarına Yardım Derneği başkanı Raziye Kocaismail ile yönetim kurulu üyelerini Başbakanlık Şeref salonunda kabul etti. Başbakan Ünal Üstel’e kabulde Başbakanlık müsteşarı Berhan Ongan ve Başbakanlık Özel Kalem müdürü İlgenBağcıer de eşlik etti.

Devamını oku
18192021
22232425262728
293012345