Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün 21 Aralık Milli Mücadele ve Şehitler Haftası mesajı

Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün 21 Aralık Milli Mücadele ve Şehitler Haftası mesajı

 21 Aralık Milli Mücadele ve Şehitler Haftası dolayısıyla, bugün üzerinde yaşadığımız toprakları vatan yapmak uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. 
 21 Aralık 1963 tarihi “Kanlı Noel” olarak tarihe geçen ve Kıbrıs Türkleri için unutulması mümkün olmayan bir gerçektir. Rum–Yunan ikilisinin adayı Yunanistan’a bağlama hedefiyle, silah zoru ile sayısız masum Kıbrıs Türkü katledilmiş, binlerce insan göçe zorlanmış ve insanlık dışı muamelelere maruz kalmıştır. Bu üzücü olaylar sonucunda yaşanan acılara, kayıplara ve onca sıkıntıya rağmen Kıbrıs Türk Halkı olarak inancımızı hiçbir zaman kaybetmeden, direnerek bugünlere ulaştık ve gelecek nesillere bir daha o günleri yaşatmayacak şekilde daha güçlü ve sağlam bir devlet olma yolunda kararlılığımızı sürdürmekteyiz.
 Kıbrıs Türk Halkı, Kıbrıs Sorunu’nun adil ve kalıcı bir çözüme kavuşturulması için yapıcı ve fedakar tavrını bugüne kadar her fırsatta ortaya koymuştur. Kıbrıs Türk Halkı için kabul görecek en doğru çözümün geçmişin karanlık günlerini bir daha yaşatmayacak, Anavatan Türkiye’nin etkin ve fiili garantörlüğünde, haklarımızın gözetildiği bir anlaşma temelinde mümkün olabileceğini bir kez daha yinelemek istiyorum. Unutulmamalıdır ki, bu kırmızı çizgilerin dışına çıkılarak varılacak bir çözümde yeni endişe ve sıkıntılar ortaya çıkabileceği gibi, Kıbrıs Türk halkının yaşam hakkının Dünyanın insafına bırakılabilecek sonuçlar doğurabilmesi gerçeği ile de karşılaşılabilir. 
    Bu anlamlı gün dolayısıyla geçmişte yaşanan acıların birkez daha tekrarlanmaması dileğiyle, Kıbrıs Türkleri’nin özgürlük mücadelesi uğruna canlarını korkusuzca feda eden, Kıbrıs Türkü’nün aydınlık günlere kavuşmasına vesile olan aziz şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anar,  huzurlarında bir kez daha saygıyla eğiliyoruz.  


Print
Posted: Dec 20, 2016,
Categories: Mesajlar,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«March 2017»
MonTueWedThuFriSatSun
272812345
67
3348

Başbakan Hüseyin Özgürgün, Besteci Kamran Aziz'in Vefatı Nedeniyle Mesaj Yayımladı

 Kıbrıs Türk kültüründe derin izler bırakan Kamran Aziz, eserleri ile Kıbrıs Türk halkının kalbinde daima yaşamaya devam edecektir.

Read more
89101112
1314
3365

Başbakan Hüseyin Özgürgün:" “En temel insan hakkı olan yaşama hakkının korunmasında ve bu hakkı kullanmamızda gösterdiğiniz titiz ve insanüstü gayretleriniz takdire şayandır"

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, sağlık alanında hiçbir yatırımdan kaçınmadan çalışmalarını sürdürdüklerini, sağlık çalışanlarının koşullarının iyileştirilmesi yönündeki girişimlerin meyvesinin de yakın zamanda alınacağını belirtti.

Read more
1516171819
20212223242526
272829303112
3456789