Başbakan Özgürgün, “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

Başbakan Özgürgün,  “Devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır”

 İçişleri Bakanlığının çalışmaları kapsamında 5 köyden 260 kırsal kesim arsası hak sahibine belgeleri dağıtıldı.

Büyükkonuk, Yedikonuk, Pamuklu, Ağıllar ve Turnalar köylerini içeren toplu dağıtım töreni Büyükkonuk’ta gerçekleştirildi.

Toplu dağıtım törenine Başbakan Hüseyin Özgürgün, bazı bakanlar ve milletvekilleri de katıldı.

BAŞBAKAN ÖZGÜRGÜN

Başbakan Hüseyin Özgürgün, törende yaptığı konuşmada,  hükümetin  çalışmalarının hiçbir zaman seçime yönelik olmadığını, bir buçuk yıllık hükümet döneminde kırsal kesim arsa çalışmalarını ilk günden başlattıklarını  ve  dağıtımları sırasında baskın seçimin gündeme geldiğini kaydetti.

Başbakan Özgürgün, hükümetin halka ulaşmak için kısa sürede önemli projeleri hayata geçirdiğini, bunların en önemlilerinden birisinin de kırsal kesim arsalarının hak sahiplerine verilmesi olduğunu söyledi.

Başbakan Özgürgün, 40 köyde kırsal kesim arsası çalışmalarını tamamladıklarını ve bunları zaman içerisinde hak sahiplerine vermeye devam ettiklerini, devletin  devamlılığı açısından bu çalışmaların devam edeceğini   kaydetti.

Başbakan Hüseyin Özgürgün, bugün yüzlerce gencin topraklarına, kendi köyüne  sahip çıkması adına ilk adımı attıklarını, bunu önemli gördüklerini, çalışmalarının daha çok  gençlerin ülkeye  sahip çıkması adına el uzatmak olduğunu söyledi.

Başbakan Özgürgün,  “devlet el uzatacaktır, gençler o eli tutacaktır ve bu topraklara sahip çıkacaktır” dedi.

Çiftçiye ve hayvancıya da hükümet olarak çok değer verdiklerini vurgulayan Özgürgün,  hükümete geldiklerinde devletin  çiftçiye ve hayvancıya önemli borçları bulunduğunu, bugün devletin çiftçiye ve hayvancıya borcu kalmadığını, çiftçi ve hayvancının gününde ödendiğini ifade etti.

Bugünkü dağıtım töreninin gençlerin yuva kurması  ve topraklara sahip çıkması olduğunu kaydeden Özgürgün, gençlerin bölgelerini terk etmemelerinin birinci şartının toprak sahibi olmaları olduğunu söyledi.

Başbakan Özgürgün, 1,5 yılda neredeyse yıllarca yapılan kadar köylere hizmetle ulaştıklarını belirtti.

Başbakan Özgürgün, gençlerin topraklarına ve ülkesine sahip çıkarak Enosis meraklısı Güney Kıbrıs’a da  mesaj vereceklerini ifade etti.


Print
Posted: Kas 7, 2017,
Comments: 0,
Tags:
«Kasım 2020»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456