Başbakan Özgürgün Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu heyetini kabul etti

Başbakan Özgürgün Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu heyetini kabul etti

BAŞBAKAN ÖZGÜRGÜN: “KKTC İLE TÜRKİYE ARASINDAKİ İLİŞKİLERİN HER ALANDA EN ÜST DÜZEYDE OLMASI GEREKİYOR”

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, KKTC ile Türkiye arasında her alanda ilişkilerin en üst düzeyde olması gerektiğini ifade ederek, özellikle gençlerle genç işadamlarının iş birliğinin önemine işaret etti.

Başbakan Özgürgün, Kuzey Kıbrıs Genç İş Adamları Derneği’nin (GİAD) yarın düzenleyeceği “Kuzey Kıbrıs Turizmini Kalkındırma ve Geliştirme Çalıştayı”na katılmak üzere ülkede bulunan TC Genç İşadamları Konfederasyonu Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Erhan Özmen başkanlığındaki Türkiye Genç İş Adamları Konfederasyonu heyetini kabul etti.

Kabulde, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun ve GİAD Başkanı Cemal Gülercan da hazır bulundu.

ÖZMEN

TC Genç İşadamları Konfederasyonu Yüksek İstişare Konseyi Başkanı Erhan Özmen, Yönetim Kurulu ve Yüksek İstişare Konseyi toplantısı için adada bulunduklarını ve turizmle ilgili bir çalışmayı birlikte getirdiklerini söyledi.

Dünyada adaların turizminin nasıl şekillendiği ve gayrisafi milli hâsıladaki yerine dikkati çeken Özmen, büyüyen turizm pastasından pay alabilmek adına eğitim, sağlık, kültür ve benzer yeni trendlere ayak uydurmak gerektiğini ifade etti.

“Güzide Kıbrıs’ımız ne kadar gelişir güçlü bir ekonomiye sahip olursa bizim de sizler gibi mutluluğumuz o oranda artar” ifadesini kullanan Özmen, hazırladıkları çalışmayı yarın çalıştayda kamuoyuyla paylaşacaklarını aktardı.

GÜLERCAN

GİAD Başkanı Cemal Gülercan, 7-8 aylık bir çalışmanın sonuna gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Gülercan, çalıştayda Başbakan Özgürgün’ü de görmekten mutlu olacaklarını da ifade etti.

BAŞBAKAN ÖZGÜRGÜN

Başbakan Özgürgün de genç işadamlarının ve gençlerin bu tür bir birlikteliği sağlamasının önemine işaret ederek, KKTC-TC arasında her alanda ilişkilerin en üst düzeyde olması gerektiğini ifade etti.

Siyasi sorunların bir kısmının ekonomi yoluyla aşılabileceğini söyleyen Başbakan, Türkiye’nin KKTC’ye katkısı ve etkisi göz önünde bulundurulduğunda, tüm dünya askeri ve siyasi güç odaklarının ilgisinin Kıbrıs üzerine yoğunlaşmasının doğal olduğunu belirtti.

Siyasi sorunların uzun süreli olduğunu, hatta bazen çözülmemesinin de istendiğinin altını çizen Başbakan Özgürgün, buna karşın ekonominin ve hayatın durmadığını, sürekli ilerlediğini aktardı.

Başbakan Özgürgün, iki kuruluş arasında işbirliğinin hayırlı olmasını ve daha da güçlenmesini diledi

Print
Posted: Eyl 21, 2017,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Aralık 2017»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
27
10783

Başbakan Özgürgün:“Güçlü Bir Hükümete İhtiyaç Var”

 Başbakan Özgürgün, Kıbrıs TV’de “Empati” programında Ali Baturay ve Mehmet Hasgüler`in  sorularını yanıtladı.

“Neden erken seçim kararı aldığına” ilişkin soru üzerine Başbakan Özgürgün, seçimi güven oylaması olarak gördüğünü, Cumhurbaşkanı’nın bazı uygulamalarının da bunu gerektirdiğini belirterek,  “Halka gitmek ve yeni güvenoyu almak gerektiğini hissettim” dedi.


Başbakan Hüseyin Özgürgün, güçlü bir hükümete ihtiyaç olduğunu, erken seçimi güven oylaması olarak gördüğünü ifade ederek, “Halka gitmek ve yeni güvenoyu almak gerektiğini hissettim” dedi.
Başbakan Hüseyin Özgürgün, güçlü bir hükümete ihtiyaç olduğunu, erken seçimi güven oylaması olarak gördüğünü ifade ederek, “Halka gitmek ve yeni güvenoyu almak gerektiğini hissettim” dedi.
Devamı
282930
10974

Başbakan Özgürgün:"Rum Ortodoks Kilisesinin Başpiskoposu II. Hrisostomos, hala alışılmış saygısızlığını sürdürmeye devam etmektedir"

Kıbrıs Adasının tarihi sürecinde Kıbrıs Türklerine karşı her türlü düşmanca eylem ve söylemlerin mimarı, finansörü olan Rum Ortodoks Kilisesinin şimdiki Başpiskoposu II. Hrisostomos, hala alışılmış saygısızlığını sürdürmeye devam etmektedir

Devamı
123
45678910
11459

Başbakan Hüseyin Özgürgün A Haber’in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı

Başbakan Özgürgün, Kıbrıs’ta Anavatan Türkiye sayesinde kan dökülmediğini, barışın sağlandığını ifade ederek ancak Kudüs konusunda alınan kararın, bölgedeki sorunları ve istikrarsızlığı büyüteceğini ve daha karmaşık hale getireceğini, alınan karardan bu sonucun çıktığını söyledi.

Başbakan Hüseyin Özgürgün, ABD Başkanı Donald Trump’ın, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesi ve Tel Aviv’deki ABD Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşıma kararının, bölgedeki sorunları daha da büyüteceğini söylediKıbrıs’ın bölgeye yakınlığına ve gelişmelerden etkileneceğine dikkati çeken Başbakan Özgürgün, Kıbrıs’ta yıllardır devam eden sorunu çözmek değil büyütmek isteyenlerin, şimdi aynısını Ortadoğu’da yaptığını kaydetti.

Devamı
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567