BAŞBAKANLIK BÜTÇESİ OY ÇOKLUĞUYLA ONAYLANDI

BAŞBAKANLIK BÜTÇESİ OY ÇOKLUĞUYLA ONAYLANDI

BAŞBAKANLIK BÜTÇESİ OY ÇOKLUĞUYLA ONAYLANDI

MECLİS GENEL KURULU DÜNKÜ ÇALIŞMALARINI BU SABAHIN İLK SAATLERİNE KADAR SÜRDÜREREK TAMAMLADI

134 MİLYON 839 BİN 500 TL’LİK BAŞBAKANLIK BÜTÇESİ OY ÇOKLUĞUYLA KABUL EDİLDİ

BAŞBAKANLIK BÜTÇESİ

BAŞBAKAN ERHÜRMAN 
Konuşmalar ardından eleştirileri ve soruları yanıtlayan Başbakan Tufan Erhürman, Başbakanlık bütçesi ile ilgili söylenenlerin birçoğundan yararlandığını belirtti. 

Başbakan Erhürman, “Ekonomik protokol konusunda bizim Başbakanlık’ta yaptığımız çalışma çerçevesinde görüşmeye hazır noktaya geldiğimizi yetkililere bildirdik. Sayın Fuat Oktay’ın burada bulunduğu dönemde de bunu dile getirdik. Çalışmalar bizim yaptığımız çalışma çerçevesinde yürütülecek. Daha sonra siyasi görüşmeler yapılarak ardından son noktayı teknik heyetler koyacak” dedi. 

Mali protokol döneminde yapılıp yapılmayanlar eleştirilirken bunun rakamlarla ortaya konarak açıklanması gerektiğine işaret eden Başbakan Erhürman, E-devlet konusundaki raporları da rakamlar vererek açıkladı. Erhürman, projeye katılan kurum sayısının 217 olduğunu söyledi. 

Gençtepe Parkı projesi ile ilgili çok ciddi çalışma yapıldığını ifade eden Başbakan Erhürman, ilgili tüm odalardan görüş ve öneri istendiğini, “EBİ” ile yürütülen çalışmalarda son noktaya kadar getirilmesinin mümkün olmadığını aktardı. 

“SPOR DAİRESİ İLE İLGİLİ 3 MİLYON TL BORÇ DEVRALDIK”
Spor Dairesi ile ilgili 3 milyon TL borç devraldıklarını ve bütçede görülen ödemelerinin de bu borçla ilgili olduğu bilgisini veren Başbakan Erhürman, sözleşmeli personel konusunda bu dönem için ilk defa sınavla sözleşmeli personel alındığını kaydetti. 

“DOME OTEL İÇİN SÖZLEŞME YENİLENMESİNİN İHALE İLE YAPILACAĞI KONUSUNDA BİR MADDE YOK”
Dome Otel konusunda, ne yasada ne de sözleşmede, sözleşme yenilenmesinin ihale ile yapılacağı konusunda bir madde bulunmadığına işaret eden Başbakan Tufan Erhürman, sözleşmeli personelin bir kısmının işe gelmediği ile ilgili eleştiriler konusunda ise, Personel Dairesi’nin bu dönemde yaptığı bazı denetimler nedeniyle personelin işe gelmediğini ifade etti. 

“YOLSUZLUK DOSYALARI POLİSE İNTİKAL EDİLDİKTEN SONRA MÜDAHALEDE BULUNAMAYIZ” 
Yolsuzluklarla ilgili dosyalar konusuna da değinen Başbakan Erhürman, polise yapılan şikayetlerin ve Başbakanlık Denetleme Kurulu’nun raporlarının ortada olduğunu söyleyerek, dosayalar polise iletildikten sonra kendilerinin daha fazla müdahalede bulunamayacağını, bulunmaları halinde de bunun o zaman siyasi müdahaleye gireceğini kaydetti. Başbakan Erhürman, “Bu konuda yapabileceğimiz ancak konunun takipçisi olmaktır” dedi. 
Başbakan Erhürman, Levazım ve Binboğa’nın Kooperatif Merkez Bankası’ndan koparılarak, bunların artık kooperatif olduğunu ve Başbakanlık'la ilgileri bulunmadığını kaydetti.

Konuşmaların ardından Başbakanlık bütçesi oy çokluğu ile onaylandı.

Bütçe görüşmelerine bugün saat 11.00’de devam edilecek.

Print
Posted: Ara 13, 2018,
Comments: 0,
Tags:
«Temmuz 2020»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
293012345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
3456789