Sütlüce, Pınarlı ve Gönendere köyünde 47 gence kırsal kesim arsası hak sahipliği belgesi düzenlenen törenle verildi

Sütlüce, Pınarlı ve Gönendere köyünde 47 gence kırsal kesim arsası hak sahipliği belgesi düzenlenen törenle verildi

Gönendere köy kahvehanesinde yer alan arsa dağıtım törenine Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün yanı sıra, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, bazı milletvekilleri ile yöre halkı katıldı.

Başbakan Hüseyin Özgürgün de gençlerin köylerine topraklarına sahip çıkmalarını istediklerini vurgulayarak, Kıbrıs meselesinde başarılı olunması için vatandaşların toprağına ve vatanına sahip çıkması gerektiğini dile getirdi.

Daha birçok köyde arsa dağıtılacağını kaydeden Başbakan Özgürgün, gençliğe hizmet vermenin yanı sıra köylerin de canlanmasını hedeflediklerini ifade etti ve gençlerin mutlu olmasının geleceğin de mutlu olacağı anlamına geldiğini belirtti.

Böylesi hizmetleri devletin gençlere vermesi gerektiğini anlatan başbakan Özgürgün, uzun yıllardan sonra ilk kez bölgede arsa dağıtım işleminin yer aldığını sözlerine ekledi.

   

Gönendere köy muhtarı Mustafa Bostancıoğulları, törende yaptığı konuşmada ilk defa köylerinde gençlere yönelik olarak kırsal kesim arsası dağıtıldığını ifade ederek, büyük göçün yaşandığı köyde artık gençlerin göç etmek zorunda kalmayacağını ifade etti.

Sütlüce Muhtarı Hüseyin Kaplan da köyde ilk kez arsa dağıtıldığını kaydederek, köyün artık gelişerek nüfusunun artacağını belirtti.

Pınarlı Köy Muhtarı Ahmet Ardağan da arsa dağıtım töreninde emeği geçenlere teşekkür etti.

İçişleri Bakanı Kutlu Evren de Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün talimatı ile arsa dağıtım projesinin devam ettiğini ifade ederek, gençlerin kendi köylerinde ev sahibi olmalarının ve burada yuva kurmalarının önemine değindi.

Kırsal kesim arsalarının altyapılarıyla ilgili bütçenin ayrıldığını ve bu yönde çalışmaların eş zamanlı olarak başlatıldığını söyleyen Bakan Evren, dağıtılan arsaların hayırlı uğurlu olmasını dileyerek konuşmasını tamamladı.

Konuşmaların ardından hak sahibi gençlere arsaları dağıtıldı.

Print
Posted: Jun 16, 2017,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«June 2017»
MonTueWedThuFriSatSun
2930
4581

Başbakan Hüseyin Özgürgün başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi

Bakanlar Kurulu toplantısı yaklaşık 3,5 saat sürdü. Toplantı öncesinde ve sonrasında açıklama yapılmadı.

Read more
31
4585

Başbakan Özgürgün: “Kadın Bürokrat Sayısındaki Oran Meclis'e de Yansımalı”

Başbakan Hüseyin Özgürgün, ülkenin dört bir yanında kadınların aktif faaliyetlerine ve üretimlerine tanık olduğunu belirterek, kadınlar ne kadar öne çıkarsa o kadar ileri gidileceğine ve çağdaşlaşmanın daha üst boyutlara çıkacağına inandığını söyledi.

Read more
1234
4608

Başbakan Özgürgün: "KKTC'ye, onun gençliğine uygulanan spor ambargosu, bir İnsan Hakkı İhlali, çok büyük insanlık ayıbıdır"

Başbakan Hüseyin Özgürgün, KKTC'ye ve onun gençliğine uygulanan spor ambargosunun bir "İnsan Hakkı İhlali” ve çok büyük “insanlık ayıbı" olduğunu belirterek, CONİFA 2. Avrupa Şampiyonası'nın KKTC düzenlenmesinin çok anlam ifade ettiğini söyledi.

Read more
56
4616

Başbakan Özgürgün başkanlığında gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi

Bakanlar Kurulu toplantısı yaklaşık 4,5 saat sürdü. Toplantı öncesinde ve sonrasında açıklama yapılmadı

Read more
7891011
12
4635

Başbakan Özgürgün, halkla toplu iftara katıldı

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, Ramazan aylarının birlik, beraberliği ve dayanışmayı temsil ettiğini belirterek, bu ayda, birlik beraberliğin ve dayanışmanın hatırlanmasının çok önemli olduğunu söyledi. 

Read more
131415161718
4659

Başbakan Özgürgün, Ulusal Kanal’a Kıbrıs konusunda değerlendirmelerde bulundu

Başbakan Hüseyin Özgürgün, İsviçre konferansının Kıbrıs görüşmelerinde son olması gerektiğini söyledi.

Read more
1920
4675

Bakanlar Kurulu, emeklilerin maaşlarından yapılan kesintilerin geri ödenmesi kararı aldı

Bakanlar Kurulu, Asgari Ücret Tespit  Komisyonu’nun toplanması ve 1 Temmuz tarihinden itibaren geçerli olacak asgari ücreti belirlemesi için de karar aldı. Bakanlar Kurulu, Komisyondan dikkate değer bir artış talep edecek.

Read more
2122232425
262728293012
3456789