Başbakan Hüseyin Özgürgün Bayraktar Ortaokulu yeni binasının açılış törenine katıldı

Başbakan Hüseyin Özgürgün Bayraktar Ortaokulu yeni binasının açılış törenine katıldı

7 AYDA TAMAMLANAN VE YAKLAŞIK 7.5 MİLYON TL’YE MAL OLAN YENİ BİNA 3 BLOKTAN OLUŞUYOR

 Bayraktar Ortaokulu yeni binasının açılışı bugün düzenlenen törenle yapıldı.

Törene, Başbakan Hüseyin Özgürgün, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay, Meclis Başkan Yardımcısı Hüseyin Avkıran Alanlı, Milli Eğitim ve Kültür  Bakanı Özdemir Berova, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, bazı milletvekilleri, üst düzey yetkililer, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan törende, okul korosu şarkılar seslendirdi, dans gösterileri yapıldı.

Törende sırasıyla Okul Müdürü Mehmet Günay, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, TC Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay ve Başbakan Hüseyin Özgürgün birer konuşma yaptı ve okul binasının açılışı yapıldı.

Tören yeni okul binasının gezilmesi ardından sona erdi.

Yapımı Eylül 2016’da başlayıp yaklaşık 7 ayda tamamlanan ve yaklaşık 7.5 milyon TL’ye mal olan yeni bina, 3 bloktan oluşuyor. Yeni binada 24 sınıf bulunuyor. Yeni binayla birlikte, okulun tüm araç ve gereçleri de yenilendi.

GÜNAY

Törende ilk konuşmayı yapan Bayraktar Ortaokulu Müdürü Mehmet Günay, okulun yeni binasının Nisan ayında tamamlandığına dikkat çekerek, yeni binanın yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti. 
Bayraktar Ortaokulu binasının güvenlik açısından sakıncalı olduğunun tespitinin ardından, eğitim ve öğretim faaliyetlerinin aksamaması adına eğitimin geçici bir süre Hala Sultan İlahiyat Koleji’nde kendilerine ayrılan bölümde sürdürüldüğünü anımsatan Günay, kendilerini 1 yıl gibi bir süre misafir eden okul yönetimi ve öğrencilerine teşekkür etti. 

Yeni bina için çalışmaların Eylül 2016’da başlayarak, 7 ay gibi kısa bir sürede tamamlandığını anlatan Günay, 3 bloktan oluşan yeni okul binasında 24 sınıf bulunduğunu kaydetti.

Okul hakkında bilgi veren Günay, okulun tüm araç gereçlerinin de yenilendiğini söyledi.

Yeni okul binası yapılmasını, hükümetin eğitime verdiği değerin bir göstergesi olarak niteleyen Günay, kendilerine düşen görevin de, okullarını, tercih edilen bir okul haline getirmek için çalışmak olduğunu vurguladı.

BEROVA

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova da, hizmet etme adına kurulan hükümetlerinin gelecek nesillere hizmet edebilmek adına Bayraktar Ortaokulu’nun yeni binasını çok kısa bir sürede projelendirip, tamamladıklarını kaydetti.

Yeni binanın yapımında da TC Lefkoşa Büyükelçiliği’nin katkılarının önemine işaret eden Bakan Berova, Türkiye Cumhuriyeti’nin her zaman olduğu gibi KKTC’nin yanında olduğunu vurguladı.

TC’nin kurulduğu günden bu yana, KKTC’nin de onu takip ettiği, anavatanın izinden yürüdüğüne işaret eden Bakan Berova, Bayraktar Ortaokulu’nun Milli Mücadele tarihindeki önemine de işaret etti.

Bakan Berova, yeni okul binasının hayırlara vesile olmasını temenni ederek, okulun tamamlanmasında katkısı olan herkese teşekkür etti.

KANBAY

TC Lefkoşa Büyükelçisi Derya Kanbay da, bu hafta iki önemli olaya tanıklık ettiklerini ifade ederek, hafta başında Güzelyurt’ta bir bilişim yuvasının temellerinin atıldığını, bugün de Bayraktar Ortaokulu’nun yeni binasının açılışının yapıldığını kaydetti.

Toplumlar için eğitimin önemine işaret eden Kanbay, Bayraktar Ortaokulu’ndan mezun olacak öğrencilerin Güzelyurt’taki bilişim fabrikasının işçileri olmasını temenni etti.

Okulun yapımında öncülük edenleri ve katkı koyanları kutlayan Kanbay, okulun yeni binasının hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

ÖZGÜRGÜN

Törende son konuşmayı yapan Başbakan Hüseyin Özgürgün de, tarihi bir okul olan Bayraktar Ortaokulu’nun yeni binasın açılışında bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, tarihi boyunca okulun topluma çok önemli kişiler kazandırdığını söyledi.

Okulun bu misyonunu gelecekte de sürdüreceğine inanç belirten Başbakan Özgürgün, okulun son teknolojiyle donatılmış yeni binasının çok kısa bir sürede tamamlanmasının önemine işaret etti.

Okulun yeni binasının yapılmasında emeği geçen herkesi yürekten kutladığını dile getiren Başbakan Özgürgün, eğitime yapılan her kuruş yatırımın, geleceğe yapıldığını vurguladı ve yeni binanın hayırlı olmasını temenni etti.

Konuşmaların ardından yeni binanın açılışı yapılarak, bina gezildi.

Print
Posted: May 26, 2017,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728
13504

Başbakan Özgürgün, “Tek Başına Hükümet Olmak İçin Yola Çıktık”

Başbakan Özgürgün, tek parti hükümetinin, kararların çok kolay alınıp, projelerin çok hızlı hayata geçirileceği bir hükümet modeli olduğunu, halkın 7 Ocak seçiminde sandıkta vereceği mesajın çok önemli olduğunu ifade ederek,, “Şu-bu parti ile hükümet kurmam diyenler var. Bu, siyaseti daha öğrenmemişler demektir” dedi.

Devamı
293031
1234
13825

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Aralık ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

 2017 yılı Aralık ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %1.69 değişim gerçekleşmiştir. Bu bağlamda 2017 yılının toplam enflasyonu %14.68 olmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılının ilk 6 ayında ise enflasyon oranı %7.68 olarak tesbit edilmişti.

Devamı
567
8
14072

Başbakan Özgürgün'e Türkiye'den Kutlamalar

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilliği Erken Genel Seçim sonucundan  dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kutladılar.

Devamı
9101112
14309

Başbakan Özgürgün:"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz"

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zor yıllarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak halkına önderlik etmiş büyük insan, devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ı vefatının 6. yıldönümü nedeniyle saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Devamı
13
14371

Başbakan Özgürgün Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katıldı

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümünde Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Devamı
14
14408

Başbakan Özgürgün:"Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesine ömrünü adayan Toplum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dr. Fazıl Küçük, baskı ve dayatmalarla ezilen, yok edilmek istenen Kıbrıs Türklerinin en zor zamanında ortaya çıkmış vatan sevgisi, cesareti ve kararlılığı ile liderlik görevini üstlenmiştir

Devamı
15
14447

Başbakan Özgürgün Dr. Fazıl Küçük'ün, 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törene katıldı

 Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, 34’üncü ölüm yıl dönümünde Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törenle anıldı. 

Devamı
1617
14613

Başbakan Özgürgün:"Verilemeyecek Hesabım Yok"

Ülkenin kaderini etkileyecek olan bu seçim sürecinde ne yazık ki siyasi fikirler ve seçim bildirgeleri tartışılması gerekirken, şahsıma, özel yaşantıma ve o dönemde devam eden boşanma davama dönük gerçeği yansıtmayan iddialar ve spekülasyonlarla süreç sabote edilmeye çalışılmıştır.

Devamı
18192021
22232425262728
2930311234