“Şehre Meydan Oku” Etkinliği Yarın Gerçekleştiriliyor

“Şehre Meydan Oku” Etkinliği Yarın Gerçekleştiriliyor

“ŞEHRE MEYDAN OKU” ETKİNLİĞİ YARIN GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

YOĞUN BİR KATILIM BEKLENEN ETKİNLİĞİN ÖDÜLLERİ BAŞBAKAN HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN TARAFINDAN TAKDİM EDİLECEK

 Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun Girne Belediyesi, Spor Dairesi, Gençlik Dairesi, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı, Vakıflar İdaresi, Afrodizyak Organizasyon ve Sivil Toplum Örgütleri ile işbirliğinde düzenlediği “ŞEHRE MAYDAN OKU” etkinliği yarın gerçekleştiriliyor.

 Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün de katılımı ile, şehir yaşamının koşullarında sağlıklı yaşam felsefesini geliştirme, spor bilincini artırmak  ve kötü alışkanlıklardan uzak durulmasına dikkat çekmek amacıyla   düzenlenen etkinlik, saat 13.00’te Girne Kordonboyu’nda  başlayacak.

 Kordonboyu’ndaki Dallas Büfe önünden start alan yarışçılar, mendirekten Fener Işığına kadar gittikten sonra geri dönüp Girne Yat Limanı’nın içinden geçecekler. Girne Kalesi ve Baldöken Mezarlığı’ndan geçecek yarışmacılar, Ramadan Cemil Meydanı’ndan sonra ara sokaklarda belirlenen güzergahı izleyerek yeniden başlangıç noktası olan yere gelerek 3 kilometrelik parkuru tamamlamış olacaklar.

 Yarışmacılar şehir içindeki doğal engeller yanında yerleştirilecek sürpriz engelleri de aşarak bitiş noktasına ulaşmaya çalışacaklar. Engellerin bulunduğu noktalarda hakemler yerleştirileceğinden, yarışmacıların dereceye girebilmeleri için engelleri eksiksiz geçmesi gerekecek.

 Yarışmaya dereceye girecek olanlar Spor Dairesi ve Atletizm Federasyonu tarafından görevlendirilecek hakemler tarafından belirlenecek.

 Bayanlar, erkekler, çocuklar ve takım halinde katılımın olacağı etkinlikte dereceye girenlere ödüller Başbakan Hüseyin Özgürgün tarafından takdim edilecek.

 Kayıtların yoğun şekilde devam ettiği etkinliğe  katılmak isteyenler yarışma öncesi de kayıt yaptırabilecekler.

 ŞEHRE MEYDAN OKU

“Challenge to The City”, "Şehre Meydan Oku” etkinliği Avrupa, ABD ve başta Çin’de çok popüler olan şehir içi kitlesel bir parkur sporudur.

 Sağlıklı yaşam felsefesini geliştirmek ve spor bilincini artırmayı hedefleyen “Şehre Meydan Oku” etkinliği, Fransa'da yaygın bir şekilde yapılmakta ve dünyada da hızla yayılmaya devam etmektedir.

 Şehir içi doğal engeller ve yerleştirilecek sıra dışı engellerin yerleştirilmesi ile, her yaştan bireylerin katılımı ile gerçekleşen  “Şehre Meydan Oku” etkinliği, insanların şehir ortamında  arkadaşlık, dostluk ve kardeşlik duyguları içerisinde  yarışmasını sağlayarak çok eğlenceli bir festivale dönüşebilmektedir.

 

 

 

 

Print
Posted: Ara 17, 2016,
Comments: 0,
Tags:
«Ekim 2020»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
2345678