Başbakan Hüseyin Özgürgün Sevim Ebeoğlu parkının açılışına katıldı

Başbakan Hüseyin Özgürgün Sevim Ebeoğlu parkının açılışına katıldı

Kıbrıs Türk Futbolunun önemli değerlerinden efsanevi futbolcu Sevim Ebeoğlu’nun ismi Girne’de bulunan Barış Parkı’nda yaşatılıyor.
Parkın ismi düzenlenen törenle “Efsanevi Futbolcu Sevim Ebeoğlu Barış Parkı” olarak değiştirildi… Açılışa Başbakan Özgürgün de katıldı.
Açılışa katılan Sevim Ebeoğlu, törende duygusal anlar yaşadı.
Sevim Ebeoğlu konuşmasında, törene katılan genç futbolcularını görünce çok gururlandığını ifade etti, genç futbolcuların gelecekte güzle yerlere gelmesini diledi.
Ebeoğlu ailesi adına konuşma yapan Sevim Ebeoğlu’nun damadı Altan Esmer de katkı koyan herkese ayrı ayrı teşekkür etti…
Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğluda, Ebeoğlu’nun Kıbrıs Türk futbolunun sevilen efsanevi bir ismi olduğunu anımsattı.
Sertoğlu,  Girne’de Milli Takımlar için oluşturulacak kamp tesisine Sevim Ebeoğlu’nun adının verilmesinin kararlaştırıldığını da anımsattı. 
Girne Belediye Başkanı NidaiGüngördü de, toplumun yetiştirdiği, toplum  için  önem taşıyan kişi ve değerlere sahip çıkmanın görevleri olduğunu söyledi…
Başbakan Hüseyin Özgürgünise Sevim Ebeoğlu’nun sporcu kişiliği ve insanlığa katkılarıyla tüm Kıbrıs Türk spor camiası ve halkının kalbinde önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı.
Girne Doktor Fazıl Küçük Bulvarı’nda yer alan sahalara, Sevim Ebeoğlu adını vermeyi kararlaştırdıklarını dile getiren Özgürgün, mekanla ilgili mahkeme sürecinin sonlanmasının ardından, tesislere Ebeoğlunun adının verileceğini açıkladı.
Girne Belediye Meclisini, kentteki en önemli parka Ebeoğlu’nun adını verme kararından dolayı kutlayan Özgürgün, genç sporcuların da, sevim Ebeoğlu’nun yaşamını örnek alarak, onun gibi iyi insan, iyi sporcu ve ülkesine toplumuna yararlı bireyler olarak yetişmelerini diledi.
“Vefa çok önem birşeydir. Toplumları birbirine bağlar, toplumları güçlendirir. İnsanları devlet birliği bütünlüğü içinde yaşatan vefadır” diyen Özgürgün, gelecek kuşakların büyüklerine saygı duyarak onları örnek almalarını ve topluma onlar gibi güzel isimler bırakmalarını diledi.
Konuşmaların ardından “Efsane Futbolu Sevim Ebeoğlu Barış Parkı” olarak değiştirilen isim panosu Başbakan Özgürgün tarafından açıldı.
Etkinlikte daha sonra, Sevim Ebeoğlu, Girne Belediyesi için imzaladığı topu başkan NidaiGüngördü’ye takdim ederken,Güngördü de, parka Ebeoğlu’nun adının verilmesiyle ilgili alınan meclis kararının yer aldığı bir plaket verdi.

Print
Posted: Kas 19, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728
13504

Başbakan Özgürgün, “Tek Başına Hükümet Olmak İçin Yola Çıktık”

Başbakan Özgürgün, tek parti hükümetinin, kararların çok kolay alınıp, projelerin çok hızlı hayata geçirileceği bir hükümet modeli olduğunu, halkın 7 Ocak seçiminde sandıkta vereceği mesajın çok önemli olduğunu ifade ederek,, “Şu-bu parti ile hükümet kurmam diyenler var. Bu, siyaseti daha öğrenmemişler demektir” dedi.

Devamı
293031
1234
13825

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Aralık ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

 2017 yılı Aralık ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %1.69 değişim gerçekleşmiştir. Bu bağlamda 2017 yılının toplam enflasyonu %14.68 olmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılının ilk 6 ayında ise enflasyon oranı %7.68 olarak tesbit edilmişti.

Devamı
567
8
14072

Başbakan Özgürgün'e Türkiye'den Kutlamalar

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilliği Erken Genel Seçim sonucundan  dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kutladılar.

Devamı
9101112
14309

Başbakan Özgürgün:"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz"

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zor yıllarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak halkına önderlik etmiş büyük insan, devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ı vefatının 6. yıldönümü nedeniyle saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Devamı
13
14371

Başbakan Özgürgün Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katıldı

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümünde Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Devamı
14
14408

Başbakan Özgürgün:"Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesine ömrünü adayan Toplum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dr. Fazıl Küçük, baskı ve dayatmalarla ezilen, yok edilmek istenen Kıbrıs Türklerinin en zor zamanında ortaya çıkmış vatan sevgisi, cesareti ve kararlılığı ile liderlik görevini üstlenmiştir

Devamı
15
14447

Başbakan Özgürgün Dr. Fazıl Küçük'ün, 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törene katıldı

 Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, 34’üncü ölüm yıl dönümünde Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törenle anıldı. 

Devamı
161718192021
22232425262728
2930311234