Başbakan Hüseyin Özgürgün konuk heyetleri kabul etti

Başbakan Hüseyin Özgürgün konuk heyetleri kabul etti

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, KKTC’nin 33. kuruluş yıl dönümü kutlamalarına katılmak üzere adaya gelen TBMM İdare Amiri Erdoğan Özegen, Dostluk Grubu Başkanı Yıldız Seferinoğlu’nu ve CHP Grup Başkanvekili Levent Gök’ü kabul etti.

Kabulde konuşan TBMM İdare Amiri Erdoğan Özegen, TBMM’nin Başkan İsmail Kahraman’ın selamlarını ve tebriklerini Başbakan Özgürgün’e ileterek, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da KKTC halkının yanında olmaya devam edeceklerini söyledi.

Özegen, müzakere sürecini de KKTC halkı gibi yakından takip ettiklerini belirterek sonucun KKTC halkı için hayırlı olmasını temenni etti.

Özegen, 15 Temmuz’da Türkiye’de yaşanan yıkıcı terör faaliyetlerinde KKTC’nin tutumunun da kendilerini mutlu ettiğini belirterek KKTC’nin terör örgütü konusundaki kararlı duruşunun devamını beklediklerini ifade etti.

GÖK

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök de, CHP’nin ve Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun selam ve tebriklerini ileterek, dayanışma duygusunu pekiştirmek için törene katılmaya geldiklerini belirtti.
Gök, Kıbrıs’ta adil, kalıcı, halk tarafından benimsenebilen bir anlaşmaya varılmasını temenni etti.

ÖZGÜRGÜN

Başbakan Hüseyin Özgürgün ise TC-KKTC arasındaki var olan güzel bağları böyle günlerde görmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek, selam ve tebrik mesajı gönderen herkese teşekkür etti.

Özgürgün, Kıbrıslı Türklerin adada var olabilmek için verdikleri mücadeleyi anlatarak, 1974’teki mutlu Barış Harekatı ve sonrasında Cumhuriyetin kuruluşunda Türkiye’nin yardımlarını her zaman hissettiklerini de kaydetti.

Kıbrıs konusunda varılacak anlaşmanın da kendileri için önemli olduğunu belirten Özgürgün, kendilerinin vazgeçilmezlerini sıralayarak karşı tarafın toprak taleplerinin de kabul edilmez olduğunu vurguladı.

Kıbrıslı Türklerin her zaman iyi niyetli davranarak tüm anlaşmalara evet derken, Güney Kıbrıs’ın hayır dediğini anımsatan Özgürgün, “Güney’in amacı adanın Elenleştirilmesidir” dedi.

Başbakan Özgürgün, kendilerinin de adil, kalıcı, sürdürülebilir ve Türkiye’nin garantilerini kapsayan bir anlaşma istediğini belirterek, halkın çözüm isteği karşısında anlaşmaya ve çözüme hazır olmak için çalıştıklarını söyledi.

Hüseyin Özgürgün, 15 Temmuz’da Türkiye’de yaşananların kendilerini de derinden üzüp yaraladığını belirterek, örgüt faaliyetlerinin KKTC’de var olmaması için gereken her türlü tedbiri aldıklarını belirtti.

Print
Posted: Kas 14, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728
13504

Başbakan Özgürgün, “Tek Başına Hükümet Olmak İçin Yola Çıktık”

Başbakan Özgürgün, tek parti hükümetinin, kararların çok kolay alınıp, projelerin çok hızlı hayata geçirileceği bir hükümet modeli olduğunu, halkın 7 Ocak seçiminde sandıkta vereceği mesajın çok önemli olduğunu ifade ederek,, “Şu-bu parti ile hükümet kurmam diyenler var. Bu, siyaseti daha öğrenmemişler demektir” dedi.

Devamı
293031
1234
13825

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Aralık ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

 2017 yılı Aralık ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %1.69 değişim gerçekleşmiştir. Bu bağlamda 2017 yılının toplam enflasyonu %14.68 olmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılının ilk 6 ayında ise enflasyon oranı %7.68 olarak tesbit edilmişti.

Devamı
567
8
14072

Başbakan Özgürgün'e Türkiye'den Kutlamalar

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilliği Erken Genel Seçim sonucundan  dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kutladılar.

Devamı
9101112
14309

Başbakan Özgürgün:"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz"

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zor yıllarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak halkına önderlik etmiş büyük insan, devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ı vefatının 6. yıldönümü nedeniyle saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Devamı
13
14371

Başbakan Özgürgün Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katıldı

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümünde Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Devamı
14
14408

Başbakan Özgürgün:"Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesine ömrünü adayan Toplum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dr. Fazıl Küçük, baskı ve dayatmalarla ezilen, yok edilmek istenen Kıbrıs Türklerinin en zor zamanında ortaya çıkmış vatan sevgisi, cesareti ve kararlılığı ile liderlik görevini üstlenmiştir

Devamı
15
14447

Başbakan Özgürgün Dr. Fazıl Küçük'ün, 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törene katıldı

 Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, 34’üncü ölüm yıl dönümünde Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törenle anıldı. 

Devamı
161718192021
22232425262728
2930311234