Başbakan Hüseyin Özgürgün Near East Bank Genel Müdürlük Merkez Binasının temel atma törenine katıldı

Başbakan Hüseyin Özgürgün Near East Bank Genel Müdürlük Merkez Binasının temel atma törenine katıldı

 

Near East Bank Genel Müdürlük Merkez Binasının temelleri, düzenlenen törenle atıldı.

Kermiya Metehan Yolundaki arazide, saat 11:00’de gerçekleştirilen  törene, Başbakan Hüseyin Özgürgün, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst ile Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da katıldı.

KAÇAMAK

Açılışta konuşan Near East  Bank Genel Müdürü Selami Kaçamak, son yıllarda bankanın çok büyüdüğüne dikkat çekti ve rakamsal bilgiler aktardı.

Şube  sayılarının 15’e   ulaştığını belirten  Kaçamak, ATM   ve   Poslarla    online   internet   bankacılığıyla hayatın   her   noktasında,   7/24   esasıyla   modern   bankacılık   hizmeti sunduklarını söyledi.  Kaçamak, personel sayılarının 229’a ulaştığını da belirtti.

Emeklilik,   sağlık   ve   hayat   sigortası   işlemlerini   yapabilmesi   için oluşturacakları yeni şirketlerinin de yakında faaliyete geçeceğini ifade eden Kaçamak, ülke ekonomisine katkılar koyarken sosyal sorumluluk projelerine de önemli katkılarda bulunduklarını anlattı.

Binanın dalgalanan bayrak şeklinde olacağını da anlatan Kaçamak, 9 kat olacağını belirttiği binanın detaylarını da aktardı.
 
GÜNSEL

Near East Banak Yönetim Kurulu Başkanı ve YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç.
Dr. İrfan Suat Günsel ise konuşmasında,  Yakın Doğu ailesi olarak bugün atacakları adımla başarı hikayelerinde yeni bir sayfa daha  açtıklarını belirtti.

Günsel, “Biliyoruz  ki güçlü  ekonomiler, güçlü   ülkeler  yaratır.  Güçlü  ekonomi  için   ise sağlam  bir   finansal   sistem   ve   altyapı   gerekir.   İşte  şu   anda  yaşadığımız   bu   ortak   sevincin temelinde,   bu   amaç   doğrultusunda   temelini   sağlamlaştırdığımız   önemli   bir   dönüm   noktası bulunuyor” dedi.
 
Ülkede gerçekleştirdikleri her yatırımın sadece Yakın Doğu ailesine değil, bu toprakların geleceğine ve insanların yarınlarına büyük değerler katacağını söyleyen Günsel, “Eğitimde olduğu kadar, finansal alanda da gerçekleştireceğimiz her büyüme hamlesi, bizi   global   anlamda   daha   üst   noktalara   taşıyacaktır” şeklinde konuştu.

Günsel, dünya  finans  sistemiyle  entegrasyon içerisinde olmalarının adaya olan bakış açısını da olumlu yönde etkileyeceğini söyledi.

İrfan Günsel, Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi’nin açılışının 15 Kasım Salı günü, ülkenin ilk yerli araba fabrikasının temel atma töreninin ise 9 Aralık Cuma günü gerçekleştirileceğini de söyledi. Günsel, ilk yerli üretim araba olan “Günsel”in seri üretiminin bu fabrikada yapılacağını ve ülkenin araba üreten  ve satan bir ülke haline geleceğini de anlattı.

ÖZGÜRGÜN: “HER YATIRIM KKTC’YE VURULAN BİR MÜHÜR”

Başbakan Hüseyin Özgürgün ise, Near  East Bank’ın kurulduğu günden bu yana büyümeyi amaç edindiğini söyledi ve bu topraklarda yapılan her yatırımının KKTC’ye vurulan bir mühür olduğunu ve KKTC’nin kalıcılığı, zenginliği olduğunu söyledi.

Ülkesini seven, ülke insanına daha iyi hizmet vermeyi amaç edinen yatırımcıları alkışlamak gerektiğini dile getiren Özgürgün, YDÜ ailesinin yatırımlarının hızına erişmenin zor olduğunu kaydetti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 33’üncü kuruluş yıldönümünün kutlandığını ifade eden Başbakan Özgürgün, “Kıbrıs Türk halkı bugünlere ulaşıncaya kadar çok zor günler geçirdi. Bugün sahip olduğumuz egemen  devlet için, özgür yaşadığımız topraklar uğruna verilen mücadeleyi, ödenen 
bedelleri asla unutmayacağız” dedi. 

Özgürün konuşmasında  kendisini uzlaşma istememekle suçlayanlara da yanıt verdi ve uzlaşmaya değil, teslimiyete karşı olduklarını, sonuna kadar da karşı çıkacaklarını söyledi. Özgürgün, “Devletimizin böylesi yatırımlara hayat vermeye çalışan işadamlarına desteği bundandır” dedi.

Özgürgün, anavatan Türkiye ile kurulan güçlü bağların her geçen gün daha da güçlendiğini  vurgulayarak, “ birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek  ileriye umutla bakmalıyız”  ifadelerini kullandı.

Kuzey Kıbrıs’ın eğitim, sağlık ve turizm sektörlerinin yanı sıra finans sektöründe de her geçen gün daha ileriye gittiğini söyleyen Özgürgün, Kuzey Kıbrıs’ın başta ekonomik yönden olmak üzere her alanda kalkınmasını hedefleyen işbirliği ve çalışmalara destek olunması gerektiğini belirtti. 

Başbakan Özgürgün, yapılan yatırımın özelde Yakın Doğu ailesine, genelde ülkeye hayırlı 
olması temennisinde de bulundu.

Print
Posted: Kas 11, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728
13504

Başbakan Özgürgün, “Tek Başına Hükümet Olmak İçin Yola Çıktık”

Başbakan Özgürgün, tek parti hükümetinin, kararların çok kolay alınıp, projelerin çok hızlı hayata geçirileceği bir hükümet modeli olduğunu, halkın 7 Ocak seçiminde sandıkta vereceği mesajın çok önemli olduğunu ifade ederek,, “Şu-bu parti ile hükümet kurmam diyenler var. Bu, siyaseti daha öğrenmemişler demektir” dedi.

Devamı
293031
1234
13825

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Aralık ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

 2017 yılı Aralık ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %1.69 değişim gerçekleşmiştir. Bu bağlamda 2017 yılının toplam enflasyonu %14.68 olmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılının ilk 6 ayında ise enflasyon oranı %7.68 olarak tesbit edilmişti.

Devamı
567
8
14072

Başbakan Özgürgün'e Türkiye'den Kutlamalar

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilliği Erken Genel Seçim sonucundan  dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kutladılar.

Devamı
9101112
14309

Başbakan Özgürgün:"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz"

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zor yıllarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak halkına önderlik etmiş büyük insan, devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ı vefatının 6. yıldönümü nedeniyle saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Devamı
13
14371

Başbakan Özgürgün Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katıldı

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümünde Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Devamı
14
14408

Başbakan Özgürgün:"Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesine ömrünü adayan Toplum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dr. Fazıl Küçük, baskı ve dayatmalarla ezilen, yok edilmek istenen Kıbrıs Türklerinin en zor zamanında ortaya çıkmış vatan sevgisi, cesareti ve kararlılığı ile liderlik görevini üstlenmiştir

Devamı
15
14447

Başbakan Özgürgün Dr. Fazıl Küçük'ün, 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törene katıldı

 Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, 34’üncü ölüm yıl dönümünde Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törenle anıldı. 

Devamı
161718192021
22232425262728
2930311234