Başbakan Hüseyin Özgürgün Near East Bank Genel Müdürlük Merkez Binasının temel atma törenine katıldı

Başbakan Hüseyin Özgürgün Near East Bank Genel Müdürlük Merkez Binasının temel atma törenine katıldı

 

Near East Bank Genel Müdürlük Merkez Binasının temelleri, düzenlenen törenle atıldı.

Kermiya Metehan Yolundaki arazide, saat 11:00’de gerçekleştirilen  törene, Başbakan Hüseyin Özgürgün, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst ile Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da katıldı.

KAÇAMAK

Açılışta konuşan Near East  Bank Genel Müdürü Selami Kaçamak, son yıllarda bankanın çok büyüdüğüne dikkat çekti ve rakamsal bilgiler aktardı.

Şube  sayılarının 15’e   ulaştığını belirten  Kaçamak, ATM   ve   Poslarla    online   internet   bankacılığıyla hayatın   her   noktasında,   7/24   esasıyla   modern   bankacılık   hizmeti sunduklarını söyledi.  Kaçamak, personel sayılarının 229’a ulaştığını da belirtti.

Emeklilik,   sağlık   ve   hayat   sigortası   işlemlerini   yapabilmesi   için oluşturacakları yeni şirketlerinin de yakında faaliyete geçeceğini ifade eden Kaçamak, ülke ekonomisine katkılar koyarken sosyal sorumluluk projelerine de önemli katkılarda bulunduklarını anlattı.

Binanın dalgalanan bayrak şeklinde olacağını da anlatan Kaçamak, 9 kat olacağını belirttiği binanın detaylarını da aktardı.
 
GÜNSEL

Near East Banak Yönetim Kurulu Başkanı ve YDÜ Mütevelli Heyeti Başkanı Doç.
Dr. İrfan Suat Günsel ise konuşmasında,  Yakın Doğu ailesi olarak bugün atacakları adımla başarı hikayelerinde yeni bir sayfa daha  açtıklarını belirtti.

Günsel, “Biliyoruz  ki güçlü  ekonomiler, güçlü   ülkeler  yaratır.  Güçlü  ekonomi  için   ise sağlam  bir   finansal   sistem   ve   altyapı   gerekir.   İşte  şu   anda  yaşadığımız   bu   ortak   sevincin temelinde,   bu   amaç   doğrultusunda   temelini   sağlamlaştırdığımız   önemli   bir   dönüm   noktası bulunuyor” dedi.
 
Ülkede gerçekleştirdikleri her yatırımın sadece Yakın Doğu ailesine değil, bu toprakların geleceğine ve insanların yarınlarına büyük değerler katacağını söyleyen Günsel, “Eğitimde olduğu kadar, finansal alanda da gerçekleştireceğimiz her büyüme hamlesi, bizi   global   anlamda   daha   üst   noktalara   taşıyacaktır” şeklinde konuştu.

Günsel, dünya  finans  sistemiyle  entegrasyon içerisinde olmalarının adaya olan bakış açısını da olumlu yönde etkileyeceğini söyledi.

İrfan Günsel, Suat Günsel Girne Üniversitesi Hastanesi’nin açılışının 15 Kasım Salı günü, ülkenin ilk yerli araba fabrikasının temel atma töreninin ise 9 Aralık Cuma günü gerçekleştirileceğini de söyledi. Günsel, ilk yerli üretim araba olan “Günsel”in seri üretiminin bu fabrikada yapılacağını ve ülkenin araba üreten  ve satan bir ülke haline geleceğini de anlattı.

ÖZGÜRGÜN: “HER YATIRIM KKTC’YE VURULAN BİR MÜHÜR”

Başbakan Hüseyin Özgürgün ise, Near  East Bank’ın kurulduğu günden bu yana büyümeyi amaç edindiğini söyledi ve bu topraklarda yapılan her yatırımının KKTC’ye vurulan bir mühür olduğunu ve KKTC’nin kalıcılığı, zenginliği olduğunu söyledi.

Ülkesini seven, ülke insanına daha iyi hizmet vermeyi amaç edinen yatırımcıları alkışlamak gerektiğini dile getiren Özgürgün, YDÜ ailesinin yatırımlarının hızına erişmenin zor olduğunu kaydetti.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 33’üncü kuruluş yıldönümünün kutlandığını ifade eden Başbakan Özgürgün, “Kıbrıs Türk halkı bugünlere ulaşıncaya kadar çok zor günler geçirdi. Bugün sahip olduğumuz egemen  devlet için, özgür yaşadığımız topraklar uğruna verilen mücadeleyi, ödenen 
bedelleri asla unutmayacağız” dedi. 

Özgürün konuşmasında  kendisini uzlaşma istememekle suçlayanlara da yanıt verdi ve uzlaşmaya değil, teslimiyete karşı olduklarını, sonuna kadar da karşı çıkacaklarını söyledi. Özgürgün, “Devletimizin böylesi yatırımlara hayat vermeye çalışan işadamlarına desteği bundandır” dedi.

Özgürgün, anavatan Türkiye ile kurulan güçlü bağların her geçen gün daha da güçlendiğini  vurgulayarak, “ birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek  ileriye umutla bakmalıyız”  ifadelerini kullandı.

Kuzey Kıbrıs’ın eğitim, sağlık ve turizm sektörlerinin yanı sıra finans sektöründe de her geçen gün daha ileriye gittiğini söyleyen Özgürgün, Kuzey Kıbrıs’ın başta ekonomik yönden olmak üzere her alanda kalkınmasını hedefleyen işbirliği ve çalışmalara destek olunması gerektiğini belirtti. 

Başbakan Özgürgün, yapılan yatırımın özelde Yakın Doğu ailesine, genelde ülkeye hayırlı 
olması temennisinde de bulundu.

Print
Posted: Kas 11, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:
«Kasım 2020»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456