Başbakan Özgürgün, Beyarmudu Patates ve Kültür Festivali’nin açılışına katıldı

Başbakan Özgürgün, Beyarmudu Patates ve Kültür Festivali’nin açılışına katıldı

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, hükümet olarak bu yıl, patatese uzun yıllardan sonra güçlü bir destek verdiklerini belirterek, ihracatta yaşanan sıkıntıların aşılması için de uğraştıklarını söyledi.

Başbakan Özgürgün, bu yıl altıncısı düzenlenen Beyarmudu Patates ve Kültür Festivali’nin açılışını yaptı. Açılışa, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, İçişleri Bakanı Kutlu Evren, Tarım Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, UBP Genel Sekreteri, Gazimağusa Milletvekili Dursun Oğuz, Gazimağusa Kaymakamı Durdane Acı ve diğer yetkililer yanında bölge halkı katıldı. 

Başbakan Hüseyin Özgürgün, açılışta yaptığı konuşmada, festivallerin, yerel ürünlerle, bölgesel ve ülke kültürünün tanıtılması açısından önemli olduğunu ifade ederek, festivale uluslararası katılım olmasının da önemli olduğunu söyledi.

Açılışta bulunmaktan mutlu olduğunu belirterek, Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip ile ekibini kutlayan Başbakan Özgürgün, kazanılan tecrübe ile festivalin her geçen yıl daha da etkili yapıldığını kaydetti. 

Beyarmudu toprağının verimli olduğunu, patatesin dünya çapında tanınması açısından da festivalin önemli olduğunu dile getiren Başbakan Özgürgün, hükümet olarak bu yıl, patatese uzun yıllardan sonra güçlü bir destek verdiklerini açıkladı. 
Başbakan Özgürgün, “Patatese değer veriyoruz. İhracatta olan sıkıntılar varmış onları da inşallah aşarız. Bu güzel beldemizin güzel ürününü ekonomik anlamda da değerlendirecek şekilde uluslararası piyasalara ihracat ederiz. Böylece ekonomik olarak bu festivaller hem yöre halkına hem ülkemize çok daha önemli katkı sağlamış olur” dedi.
Başbakan Özgürgün, gelecek yıllarda, ekonomik anlamda karşılığın daha iyi alınacağı festivaller olmasını diledi. 

3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da, festivalin, KKTC’nin kültürünü tanıtma, yabancı kültürle ülke kültürünü kaynaştırma açısından önemli olduğunu belirterek, Beyarmudu’nun her geçen yıl geliştiğini, Belediye Başkanı İlker Edip ile ekibini kutladığını söyledi.

Beyarmudu Belediye Başkanı İlker Edip ise, Beyarmudu’nu, Meserya’nın çağdaş bir beldesi yapmak için gece gündüz çalıştıklarını anlattı.
Festivale, Hindistan, Mısır, Slovakya ve Kırgızistan’dan ekipler katılıyor. Olağanüstü Hal uygulaması nedeniye Türkiye ekibinin gelemediği belirtildi. 
Ekipler Başbakan Hüseyin Özgürgün'e ülkelerini simgeleyen çeşitli hediyeler takdim etti.
Konuk ülke ekiplerinin gösteri sunduğu açılışta, renki anlar da yaşandı. Hindistan ekibi adına yapılan konuşmada, Başbakan Özgürgün’e etkinliğe katılıp kendilerini izlediği için teşekkür edildi. 

Print
Posted: Ağu 5, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728
13504

Başbakan Özgürgün, “Tek Başına Hükümet Olmak İçin Yola Çıktık”

Başbakan Özgürgün, tek parti hükümetinin, kararların çok kolay alınıp, projelerin çok hızlı hayata geçirileceği bir hükümet modeli olduğunu, halkın 7 Ocak seçiminde sandıkta vereceği mesajın çok önemli olduğunu ifade ederek,, “Şu-bu parti ile hükümet kurmam diyenler var. Bu, siyaseti daha öğrenmemişler demektir” dedi.

Devamı
293031
1234
13825

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Aralık ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

 2017 yılı Aralık ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %1.69 değişim gerçekleşmiştir. Bu bağlamda 2017 yılının toplam enflasyonu %14.68 olmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılının ilk 6 ayında ise enflasyon oranı %7.68 olarak tesbit edilmişti.

Devamı
567
8
14072

Başbakan Özgürgün'e Türkiye'den Kutlamalar

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilliği Erken Genel Seçim sonucundan  dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kutladılar.

Devamı
9101112
14309

Başbakan Özgürgün:"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz"

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zor yıllarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak halkına önderlik etmiş büyük insan, devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ı vefatının 6. yıldönümü nedeniyle saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Devamı
13
14371

Başbakan Özgürgün Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katıldı

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümünde Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Devamı
14
14408

Başbakan Özgürgün:"Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesine ömrünü adayan Toplum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dr. Fazıl Küçük, baskı ve dayatmalarla ezilen, yok edilmek istenen Kıbrıs Türklerinin en zor zamanında ortaya çıkmış vatan sevgisi, cesareti ve kararlılığı ile liderlik görevini üstlenmiştir

Devamı
15
14447

Başbakan Özgürgün Dr. Fazıl Küçük'ün, 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törene katıldı

 Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, 34’üncü ölüm yıl dönümünde Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törenle anıldı. 

Devamı
1617
14613

Başbakan Özgürgün:"Verilemeyecek Hesabım Yok"

Ülkenin kaderini etkileyecek olan bu seçim sürecinde ne yazık ki siyasi fikirler ve seçim bildirgeleri tartışılması gerekirken, şahsıma, özel yaşantıma ve o dönemde devam eden boşanma davama dönük gerçeği yansıtmayan iddialar ve spekülasyonlarla süreç sabote edilmeye çalışılmıştır.

Devamı
18192021
22232425262728
2930311234