Başbakan Özgürgün,Yakın Doğu Bankası Erülkü şubesinin açılışına katıldı

Başbakan Özgürgün,Yakın Doğu Bankası Erülkü şubesinin açılışına katıldı

Near East Bankası’nın 15.Erülkü şubesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Açılış törenine Başbakan Hüseyin Özgürgün, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Kemal Dürüst, Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Hamza Ersan Saner, Sağlık Bakanı Dr. Faiz Sucuoğlu, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel, Girne Üniversitesi Kurucu Rektörü Cemre Günsel Haskasap, Yakın Doğu Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Doç. Dr. İrfan S. Günsel, Yakın Doğu Bank personeli, bölgede yaşayan halk ile misafirler katıldı.

Açılış töreninde konuşan Başbakan Hüseyin Özgürgün, Meserya bölgesinde yapılan bu yatırımın önemine vurgu yaparak, bu yatırımın Kıbrıs Türkü’nün ekonomide geldiği noktayı göstermesi açısından çok değerli olduğunu ifade etti. Tarihten bu yana Kıbrıs Türkü’nün gerek siyaset gerekse ekonomi alanında çok önemli başarılara imza attığının altını çizen Başbakan Hüseyin Özgürgün, “Bugün güzel birgün yaşıyoruz biraz önce Kıbrıs’ın Fethi anısına Girne Üniversitesi’nde açtığımız fetih sergisinden gerçekten çok etkilendim. Bu sergi 1571’den günümüze Kıbrıs Türkü’nün yolculuğunu anlatıyor. Sergi, Kıbrıs Türk halkının askeri, ekonomi ve siyasi alanda kat ettiği mesafeye şahitlik ediyor. KKTC kurulduğu günden bu yana gerek siyasi anlamda gerekse ekonomi anlamında ciddi mesafeler kat etti. Bu mesafeler içerisinde tabii ki KKTC’ye ekonomik anlamda gerek eğitim gerek sağlık, şimdi de bankacılık alanında yatırım yapan güçlü bir irade ortaya koyan Suat Günsel bu alanda da önemli başarılar elde ediyor ve kendisini kutluyorum. Yakın Doğu ailesini kutluyorum. Böyle bir günde aranızda bulunmaktan büyük memnuniyet duyuyorum. Tabi ki bankacılık farklı bir alan, bir aracı kurum sonuçta. Bankalar aracı kurumlar ama ekonominin önemli aracı kurumlarından biri, tasarrufu yatırıma dönüştürme aracıdır. Sonuçta bunun yerel sermaye ile ne kadar güçlü ve destekli olması KKTC’nin o kadar güçlü ve destekli olması anlamındadır. İşte Near East Bank da bu anlamda bu güçlü aracı kurumlardan bir tanesidir. Ekonomimize tasarruf ve yatırım anlamında çok ciddi bir katkı koymaktadır. Yakın Doğu ailesinin her el attığı alanda Sayın Suat Günsel’in önce hayal ederek ondan sonra da bu hayali cesaretle takip ederek ve arkasında da gerçekleştirerek ortaya koyduğu bu ciddi başarıya selam durmamak elde değil. Böyle bir başarı öyküsünün bütün KKTC’de yaşayan herkesin de izlediğini biliyorum ve görüyorum” dedi.

Tören açılış kurdelesinin kesilmesi ile sona erdi.

Print
Posted: Ağu 2, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728
13504

Başbakan Özgürgün, “Tek Başına Hükümet Olmak İçin Yola Çıktık”

Başbakan Özgürgün, tek parti hükümetinin, kararların çok kolay alınıp, projelerin çok hızlı hayata geçirileceği bir hükümet modeli olduğunu, halkın 7 Ocak seçiminde sandıkta vereceği mesajın çok önemli olduğunu ifade ederek,, “Şu-bu parti ile hükümet kurmam diyenler var. Bu, siyaseti daha öğrenmemişler demektir” dedi.

Devamı
293031
1234
13825

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Aralık ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

 2017 yılı Aralık ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %1.69 değişim gerçekleşmiştir. Bu bağlamda 2017 yılının toplam enflasyonu %14.68 olmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılının ilk 6 ayında ise enflasyon oranı %7.68 olarak tesbit edilmişti.

Devamı
567
8
14072

Başbakan Özgürgün'e Türkiye'den Kutlamalar

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilliği Erken Genel Seçim sonucundan  dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kutladılar.

Devamı
9101112
14309

Başbakan Özgürgün:"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz"

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zor yıllarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak halkına önderlik etmiş büyük insan, devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ı vefatının 6. yıldönümü nedeniyle saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Devamı
13
14371

Başbakan Özgürgün Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katıldı

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümünde Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Devamı
14
14408

Başbakan Özgürgün:"Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesine ömrünü adayan Toplum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dr. Fazıl Küçük, baskı ve dayatmalarla ezilen, yok edilmek istenen Kıbrıs Türklerinin en zor zamanında ortaya çıkmış vatan sevgisi, cesareti ve kararlılığı ile liderlik görevini üstlenmiştir

Devamı
15
14447

Başbakan Özgürgün Dr. Fazıl Küçük'ün, 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törene katıldı

 Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, 34’üncü ölüm yıl dönümünde Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törenle anıldı. 

Devamı
1617
14613

Başbakan Özgürgün:"Verilemeyecek Hesabım Yok"

Ülkenin kaderini etkileyecek olan bu seçim sürecinde ne yazık ki siyasi fikirler ve seçim bildirgeleri tartışılması gerekirken, şahsıma, özel yaşantıma ve o dönemde devam eden boşanma davama dönük gerçeği yansıtmayan iddialar ve spekülasyonlarla süreç sabote edilmeye çalışılmıştır.

Devamı
18192021
22232425262728
2930311234