Başbakan Özgürgün, beraberindeki heyetle birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti

Başbakan Özgürgün, beraberindeki heyetle birlikte Anıtkabir’i ziyaret etti

 Türkiye Başbakanı Binali Yıldırım’ın resmi davetlisi olarak Ankara’da bulunan Başbakan Hüseyin Özgürgün, Anıtkabir’i ziyaret etti.
Başbakan Özgürgün, beraberindeki heyetle birlikte Anıtkabir’i ziyaret ederek, Atatürk’ün mozelesine çelen koyarak, saygı duruşunda bulundu.
Başbakan Özgürgün, Anıtkabir’i ziyaretinin ardından Misaki Milli Kulesi’ne geçerek, Anıtkabir Özel  Defteri’ni imzaladı.  Başbakan Hüseyin Özgürgün, deftere yazdıklarında,  her zaman her koşulda Kıbrıs Türkü’nün yanında olan ve tek güvencesi Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet payidar kalacağını vurguladı.

Başbakan Özgürgün, Kıbrıs Türk Halkı’nın dün olduğu gibi  yarın da Anavatanı ile kardeş sıcaklığında  her türlü işbirliği içinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gelişmesi ve güçlenmesi hedefiyle çalışmalarını sürdüreceğini kaydetti.

Başbakan Özgürgün, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Büyük Devlet Adamı, tarihimizin dehası, Türk Ulusu ve onun ayrılmaz parçası Kıbrıs Türkü’nün ilham kaynağı Yüce Atam,
Rehberliğinizde kavuştuğumuz Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Başbakanı olarak huzurunuzdayım, Aziz hatıranın önünde saygı ile eğiliyorum.
Yüce Atam,
Bizlere sözlerinizle, eylemlerinizle, eserlerinizle ve vasiyetlerinizle öğrettikleriniz akıl ve yüreklerimizde, geleceğimizin rehberi olarak yaşıyor, ilelebet yaşayacaktır.
Her zaman, her koşulda yanımızda olan tek güvencemiz Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacak, Kıbrıs Türk Halkı dün olduğu gibi yarın da Anavatanı ile kardeş sıcaklığında her türlü işbirliği içinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gelişmesi, güçlenmesi hedefi ile çalışmalarını sürdürecektir.
Silah arkadaşlarınızı ve Türk Milleti’nin bu topraklardaki ebedi varlığını tescilleyen şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.
Ruhunuz Şad Olsun.”

Başbakan Özgürgün ve beraberindeki heyet daha sonra Milli Mücadele Müzesi’ni gezdi, müze hakkında ilgililerden bilgi aldı.

Başbakan Özgürgün’e,  Ankara ziyaretinde, Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Ekonomi ve Enerji Bakanı Sunat Atun, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu ile Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu eşlik ediyor.

Print
Posted: Tem 27, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Theme picker

«Haziran 2020»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728293031
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345