Başbakan Hüseyin Özgürgün, TBMM Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi’yi kabul etti

Başbakan Hüseyin Özgürgün, TBMM Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi’yi kabul etti

 Başbakan Hüseyin Özgürgün, 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı dolayısıyla ülkede bulunan TBMM Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi’yi kabul etti.

Kabulde konuşan TBMM Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, 20 Temmuz Barış Ve Özgürlük Bayramı’nın sadece KKTC’de değil TC’de de büyük bir coşkuyla paylaşılıp kutlandığını dile getirdi.

Kıbrıs sorununun Türkiye’de parti üstü bir mutabakatla takip edildiğini dile getiren Hamzaçebi, iki halkın siyasi eşitliğine dayalı bir çözüm için sürdürülen mücadeleyi mutlulukla izlediklerini kaydetti.

Hamzaçebi müzakere sürecini desteklediklerin de sözlerine ekledi.

Başbakan Hüseyin Özgürgün ise konuşmasında Anavatan Türkiye ve Türk Silahlı Kuvvetlerinin yaptığı müdahale ile adaya gelen barış ve özürlük ortamının 42. yılını birlikte kutlamanın onur ve gururunu yaşadıklarını ifade etti.

KKTC’nin 42 yılda önemli mesafe aldığını anlatan Özgürgün, “Bu noktaya gelinirken çok kötü günlerden geçildi bir daha o günlerin yaşanmamasını istiyoruz” diye konuştu.

Adada bir anlaşmaya varılmasının en büyük dilekleri olduğunu ifade eden Özgürgün, “Ama bu sadece bizim isteğimizle olmaz” dedi.

Kıbrıs Türk halkının anlaşma istediğini ve bu yönde irade gösterdiğini kaydeden Özgürgün, öte yandan Kıbrıslı Rumların buna taraf olmadığını ve adayı Yunan adası olarak, Kıbrıslı Türkleri de azınlık olarak gördüğünü ifade etti.

“Görüşmelerin anlaşmayla sonuçlanması dileğimizdir ama bugüne kadar bu başarılamadıysa bunun arkasında yatan gerçek Rum tarafı ve Yunan tarafının anlaşmaz tutumudur” diyen Özgürgün, Kıbrıslı Türklerin her fırsatta çözüm için her türlü gayreti gösterdiğini ancak bu gayretin ilânihaye süremeyeceğini dile getirdi

Print
Posted: Tem 19, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728
13504

Başbakan Özgürgün, “Tek Başına Hükümet Olmak İçin Yola Çıktık”

Başbakan Özgürgün, tek parti hükümetinin, kararların çok kolay alınıp, projelerin çok hızlı hayata geçirileceği bir hükümet modeli olduğunu, halkın 7 Ocak seçiminde sandıkta vereceği mesajın çok önemli olduğunu ifade ederek,, “Şu-bu parti ile hükümet kurmam diyenler var. Bu, siyaseti daha öğrenmemişler demektir” dedi.

Devamı
293031
1234
13825

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Aralık ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

 2017 yılı Aralık ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %1.69 değişim gerçekleşmiştir. Bu bağlamda 2017 yılının toplam enflasyonu %14.68 olmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılının ilk 6 ayında ise enflasyon oranı %7.68 olarak tesbit edilmişti.

Devamı
567
8
14072

Başbakan Özgürgün'e Türkiye'den Kutlamalar

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilliği Erken Genel Seçim sonucundan  dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kutladılar.

Devamı
9101112
14309

Başbakan Özgürgün:"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz"

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zor yıllarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak halkına önderlik etmiş büyük insan, devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ı vefatının 6. yıldönümü nedeniyle saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Devamı
13
14371

Başbakan Özgürgün Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katıldı

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümünde Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Devamı
14
14408

Başbakan Özgürgün:"Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesine ömrünü adayan Toplum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dr. Fazıl Küçük, baskı ve dayatmalarla ezilen, yok edilmek istenen Kıbrıs Türklerinin en zor zamanında ortaya çıkmış vatan sevgisi, cesareti ve kararlılığı ile liderlik görevini üstlenmiştir

Devamı
15
14447

Başbakan Özgürgün Dr. Fazıl Küçük'ün, 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törene katıldı

 Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, 34’üncü ölüm yıl dönümünde Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törenle anıldı. 

Devamı
1617
14613

Başbakan Özgürgün:"Verilemeyecek Hesabım Yok"

Ülkenin kaderini etkileyecek olan bu seçim sürecinde ne yazık ki siyasi fikirler ve seçim bildirgeleri tartışılması gerekirken, şahsıma, özel yaşantıma ve o dönemde devam eden boşanma davama dönük gerçeği yansıtmayan iddialar ve spekülasyonlarla süreç sabote edilmeye çalışılmıştır.

Devamı
18192021
22232425262728
2930311234