Bakanlar Kurulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle öğrencilerden oluşan bir heyeti ağırladı

Bakanlar Kurulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle öğrencilerden oluşan bir heyeti ağırladı

 Bakanlar Kurulu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle öğrencilerden oluşan bir heyeti ağırladı.

KKTC genelindeki 26 okuldan öğrencinin bulunduğu heyet Başbakanlığa giderek Bakanlar Kurulu toplantısına katıldı. Öğrencilere, 9 Eylül İlkokulu Müdürü Mehmet Zorba ve okul öğretmenleri eşlik etti. 

Kısa süreliğine bakanların koltuğuna oturan çocuklar, hayalleri ve beklentileri için icraat istedi. Başbakan koltuğuna oturan Elif Yıltan’ın “Eğitim müfredatı azaltılsın” talimatı kabinenin yeni üyeleri tarafından alkışlarla karşılandı.

ÇOCUKLARIN KABİNESİ…

Çocukların oluşturduğu kabinede, Başbakanlığa 9 Eylül İlkokulu’ndan Eylül Yıltan, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanlığı’na Karakol İlkokulu’ndan Aras Kahraman, İçişleri Bakanlığı’na Kurtuluş İlkokulu’ndan Eray Keskin getirildi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na 23 Nisan İlkokulu’ndan Elif Dal, Ekonomi ve Enerji Bakanlığı’na British Culture College’den Hasan Semih Taş, Turizm ve Çevre Bakanlığı koltuğuna Lefke İstiklal İlkokulu’ndan Mehmet Çamlıköylü, Maliye Bakanlığı koltuğuna Çağlayan İlkokulu’ndan Hatice Ceren Sayar oturdu.

Alasya İlkokulu’ndan Deniz Işıklar Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı, Şehit İlker Karter İlkokulu’ndan Sümer Kurukafa Milli Eğitim ve Kültür Bakanı, Fikri Karayel İlkokulu’ndan Adalet Hacıoğlu Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı, Atatürk İlkokulu’ndan Hatice İlknur Atmaca ise Sağlık Bakanı oldu. Sağlık Bakanı Besim tıp kongresine katılmak üzere İstanbul’a gittiğinden küçük Sağlık Bakanı’na Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu yardımcı oldu.

Başbakan koltuğuna oturan Eylül Yıltan, kabinenin 10 yeni üyesine ülke sorunlarıyla ilgili değerlendirmelerini sordu, önerilerini istedi. Arkalarında duran bakanlardan aldıkları ipuçlarını önlerindeki kağıtlara yazan çocuk bakanlar Başbakana taleplerini iletti. 

Gün anısına Başbakan Tufan Erhürman’a çiçek, çocuklara da hediye takdim edildi. Küçük bakanlar kısa süreliğine devraldıkları koltukları teslim ederek Başbakanlıktan ayrıldı.

Print
Posted: Nis 19, 2018,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2019»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031123
45678910