Başbakan Hüseyin Özgürgün, "Spor Artı" Programına Konuk Oldu

Başbakan Hüseyin Özgürgün, "Spor Artı" Programına Konuk Oldu

BAŞBAKAN HÜSEYİN ÖZGÜRGÜN:“GECE MAÇLARI İÇİN STATLAR IŞIKLANDIRILACAK”

Başbakan Hüseyin Özgürgün, futbolda gece maçlarının oynanması için dört bölgede statların ışıklandırılması için gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.
Başbakan Özgürgün, BRTK’da Yeşim Tuncel Kotak ve Tonguç Kotak’ın hazırlayıp sunduğu “Spor Artı” programına konuk oldu.
Başbakan Özgürgün, hedeflerinin 4 bölgedeki statların ışıklandırılması ve zeminlerinin iyileştirilmesi olduğunu belirterek, Başbakanlık ve Spor Dairesi olarak yeni futbol sezonunda gece maçlarının izlenmesi için gerekli olan tüm alt yapıların tamamlanmasını planladıklarını, Başbakanlık görevine başladığında ilk talimatlarından birinin bu olduğunu açıkladı.
Güzelyurt Zafer, Girne 20 Temmuz, Gazimağusa Dr. Fazıl Küçük ile Lefkoşa Atatürk Statlarının ışıklandırılacağını ifade eden Başbakan Özgürgün, ülkenin sıcak olduğunu, maç sayılarının artması nedeniyle, futbol liglerin süresinin de uzadığını, maçların sıcaklarda başlayıp sıcaklarda biteceğini, sıcak havanın oynayan ve seyreden için de zor olduğunu kaydetti. Zemin iyileştirilmesinde gerekirse sentetik çim alternatifinde değerlendireceklerini, Girne ve Güzelyurt’taki statlara tartan pist yapılmasının da planladığı bilgisini aktaran Başbakan Özgürgün, tüm spor alanlarındaki altyapıyı iyileştirmeye çalışacaklarını, sporcu olarak birçok branşta çalıştığı için, sporun sorunlarını iyi bildiğini anlattı.

“GENÇLERİN HİSSETİKLERİNİ ÇOK İYİ ANLIYORUM”

Sporda yenileşme istediğini, spor yapan gençlerin hissettiği sıkıntıları çok iyi anladığını kaydeden Başbakan Özgürgün, Spor Dairesi’nin olanaklarının büyük oranda altyapı ve tesisleşmeye gideceğini, statların yanında spor salonlarının da elden geçirileceğini söyledi. Başbakan Özgürgün, spor salonlarının denetlenmesi konusunda Spor Dairesi’nin müfettişlik görevi yapacağını kaydetti. 
Spor dalları arasında, kitle sporu olan futbola ayrılan bütçenin daha yüksek olmasının normal olduğunu, dünyanın her yerinde aslan payını futbolun aldığını kaydeden Başbakan Hüseyin Özgürgün, futbol kulüplerinde potansiyelin çok yüksek olduğunu, gençlerin bir çok kötü alışkanlıklardan uzak kalması dahil, olumlu gelişmelerine de katkı yaptığını söyledi. Başbakan Özgürgün, daha fazla kitlenin spor yapmasını hedeflediğini, tüm spor dallarının gelişmesi için gereken desteği vereceklerini belirtti.
Başbakan Özgürgün, sporda başarıların ödüllendirilmesi konusunda bir denge kurmak için gereken çalışmanın yapılacağını da söyledi.
Rum tarafının engellemeleri sonucu, uluslararası spor faaliyetlerine katılımlarda yaşanan zorluklara işaret ederek, sporun siyasete alet edilmemesi gerektiğini, bu konuda sabırla, bıkmadan çalışmaya devam etmek gerektiğini vurgulayan Başbakan Özgürgün, uluslararası başarının en kestirme yolunun bireysel branşlardaki başarı olduğunu, bireysel branşların ve takımların teşvik edilip destekleneceğini kaydetti.
Başbakan Özgürgün, uluslararası maç yapılmıyor diye motivasyonu bozmamak ve spordaki gelişmeyi durdurmamak gerektiğinin de altını çizdi.
Türkiye’nin spor alanında da kaynak aktarması için önümüzdeki dönemlerde uluslararası bir anlaşma imzalanmasının gündemde olduğunu açıklayan Başbakan Özgürgün, ülkedeki sporun mercek altına alınıp, ihtiyaç duyulan alanlara yardım yapılmasının planlandığını söyledi.

“BİSİKLETLİ VE MOTOSİKLETLİYİ GÖZÜNÜZ GİBİ KORUYUN”

Başbakan Özgürgün, yollardaki bisikletli ve motosikletliyi koruma konusunda duyarlılığın daha da artması, sürücülerin, bisikletliyi ve motosikletliyi kendi gözünü korur gibi koruması gerektiğini ifade ederek, bunun bir kültür olduğunu belirtti.
Spor alışkanlığı olduğu için güne erken saatte başladığını, Başbakanlık’taki yoğun temposu nedeniyle haftada 2 saat kadar spor yapabildiğini anlatan Başbakan Özgürgün, düzenli olarak yürüyüş, koşma ve yüzmeyi yaptığını da sözlerine ekledi.


Print
Posted: May 26, 2016,
Comments: 0,
Author: Anonym
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728
13504

Başbakan Özgürgün, “Tek Başına Hükümet Olmak İçin Yola Çıktık”

Başbakan Özgürgün, tek parti hükümetinin, kararların çok kolay alınıp, projelerin çok hızlı hayata geçirileceği bir hükümet modeli olduğunu, halkın 7 Ocak seçiminde sandıkta vereceği mesajın çok önemli olduğunu ifade ederek,, “Şu-bu parti ile hükümet kurmam diyenler var. Bu, siyaseti daha öğrenmemişler demektir” dedi.

Devamı
293031
1234
13825

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Aralık ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

 2017 yılı Aralık ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %1.69 değişim gerçekleşmiştir. Bu bağlamda 2017 yılının toplam enflasyonu %14.68 olmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılının ilk 6 ayında ise enflasyon oranı %7.68 olarak tesbit edilmişti.

Devamı
567
8
14072

Başbakan Özgürgün'e Türkiye'den Kutlamalar

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilliği Erken Genel Seçim sonucundan  dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kutladılar.

Devamı
9101112
14309

Başbakan Özgürgün:"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz"

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zor yıllarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak halkına önderlik etmiş büyük insan, devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ı vefatının 6. yıldönümü nedeniyle saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Devamı
13
14371

Başbakan Özgürgün Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katıldı

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümünde Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Devamı
14
14408

Başbakan Özgürgün:"Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesine ömrünü adayan Toplum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dr. Fazıl Küçük, baskı ve dayatmalarla ezilen, yok edilmek istenen Kıbrıs Türklerinin en zor zamanında ortaya çıkmış vatan sevgisi, cesareti ve kararlılığı ile liderlik görevini üstlenmiştir

Devamı
15
14447

Başbakan Özgürgün Dr. Fazıl Küçük'ün, 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törene katıldı

 Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, 34’üncü ölüm yıl dönümünde Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törenle anıldı. 

Devamı
161718192021
22232425262728
2930311234