Başbakan Erhürman Akdoğan Belediyesi Açık Hava Spor Merkezi’nin açılışını yaptı

Başbakan Erhürman Akdoğan Belediyesi Açık Hava Spor Merkezi’nin açılışını yaptı

BAŞBAKAN ERHÜRMAN: SON 4 YILDA AKDOĞAN’DA KÜLTÜRE, SANATA, ÇOCUKLARIN GELECEĞİNE HİZMET ODAKLI BİR VİZYON VAR… BU İCRAATLARIN MERKEZİ İDAREYE DE ÖRNEK OLMASINI DİLERİM”

 Akdoğan Belediyesi Açık Hava Spor Merkezi’nin açılışı yapıldı.

 Açılışa Başbakan Tufan Erhürman, eşi Nilden Erhürman, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, Sağlık Bakanı Filiz Besim, TC Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi Koordinatörü Bilal Kendirci, Belediyeler Birliği ve Gönyeli Belediye Başkanı Ahmet Benli, Akdoğan Belediye Başkanı Ahmet Latif, muhtarlar, askeri ve yetkililerle bölge halkı katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Akdoğan Belediyesi Genç Halk Dansları ekibi ile Akdoğan Belediyesi çocuk korosunun gösterileri yer aldı.

Akdoğan Belediye Başkanı Ahmet Latif, K.T.Belediyeler Birliği Başkanı Ahmet Benli, Başbakan Tufan Erhürman’ın konuşmalarının ardından kurdele kesilerek tesislerin açılışı yapıldı

Ardından Akdoğan Futbol Akademisi ve Mesarya Basketbol Akademileri gösterileriyle tören sona erdi.

BAŞBAKAN ERHÜRMAN: “AKDOĞAN KABUĞUNU KIRIYOR”

Başbakan Tufan Erhürman  konuşmasında, son yıllarda Akdoğan’ın kabuğunu kırarak bir köy olmaktan çıktığını, emin adımlarla bir şehir olmaya doğru ilerlediğini söyledi.

Son 4 yıldaki gelişime ve Akdoğan’da yapılan tesislere bakıldığında kültüre, sanata, çocukların geleceğine, Akdoğan’a hizmet odaklı bir vizyon görüldüğünü belirten Başbakan, bu icraatların merkezi idareye de örnek olmasını diledi.


“BELEDİYELERİMİZLE GURUR DUYUYOR, ÇIKARMAMIZ GEREKEN DERSLERİ ÇIKARIYORUZ”

“Belediyelerimizle gurur duyuyoruz, çıkarmamız gereken dersleri çıkarıyoruz. Laf değil iş üretmek gerekir. Belediyelerimiz de bunu uyguluyor” diyen Başbakan Erhüman, TC Ekonomik İşbirliği Ofisi Direktörü Bilal Kendirci’nin belediyelere verdiği katkının proje bazlı olması dolayısıyla önemli olduğunu ve Kıbrıs Türkü’nün de ihtiyaç duyduğunun bu olduğunu söyledi.


Başbakan Erhürman, Akdoğan’ın kendisine “şehir” diyen birçok şehri kıskandıracak seviyeye geldiğini kaydederek, tesislerde emeği bulunan belediye emekçilerini ve Belediye Başkanı’nı tebrik etti, Akdoğan halkına hayırlı olmasını diledi.

Konuşmaların ardından yetkililer tarafından kurdele kesilerek tesisin açılışı gerçekleştirildi.

Print
Posted: Şub 16, 2018,
Comments: 0,
Tags:
«Kasım 2020»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
2627282930311
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30123456