Başbakan Özgürgün:"Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz"

Başbakan Özgürgün:"Tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz"

Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında “Başöğretmen” sıfatını alması vesilesiyle kutlanan “24 Kasım Öğretmenler Günü”nde, tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ü bir kez daha saygı ve minnetle anıyoruz.
Dünyanın en kutsal mesleklerinden birini icra eden öğretmenlerimizin aydın bir toplum olma yolunda üstlendikleri rol oldukça önemlidir. Mustafa Kemal Atatürk’ün “ Öğretmenler; yeni nesli sizler yetiştireceksiniz ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır…” sözü öğretmenlerin toplumlara şekil veren en büyük mimar olduğunun bir ifadesidir. Ülkemizin geleceğe en iyi şekilde taşınması, kültürel mirasımızın genç nesillere aktarılması, her yönden güçlü bir şekilde gelişim göstermesinde en önemli görevi öğretmenlerimiz üstlenmektedir. En büyük güvencemiz, geleceğimiz olan gençlerimizin gelenek ve göreneklerinin bilincinde,  farklı düşüncelere daima  saygı duyan ve demokrasiye içtenlikle sahip olarak yetiştirilmeleri önemlidir. Hayatlarının en önemli kısmı eğitim ve öğretim aldıkları yıllar olan gençlerimiz için öğretmenlerimizin rehberliği hayati bir önem taşımaktadır. Öğretmenler, sorumluluk duygusu içinde  sonsuz bir özveri  ve sabır ile çocuklarımızı yetiştirirken, sevgi ve şevkatle onlara yaklaşarak her konuda en doğru şekilde hayatlarına yön verendir. Toplumuna yararlı, hem derslerinde başarılı hem de sosyal yönü güçlü, sağlıklı bireyler yetiştirmek için verilen uğraşlar aslında sağlam bir toplumun yaratılmasına da yapılan yatırımdır. Kıbrıs Türkleri olarak toplumsal varoluş mücadelemizde, fedakar öğretmenlerimizin tüm baskı ve yasaklara rağmen Kıbrıs Türk Toplumunun benliğini kaybetmeden, milliyetini ve değerlerini unutmadan bugünlere gelebilmesindeki katkıları takdire şayandır. Öğretmenlerimizin dün olduğu gibi bugünde bu değerlerle çalışmalarına devam ettiklerine yürekten inanıyorum. 
Bu duygu ve düşüncelerle, yeni nesilleri en iyi şekilde yetiştirerek ülkemizi daha aydınlık ve daha güzel yarınlara kavuşturmak adına büyük rol üstlenen ve Atatürk’ün ortaya koyduğu ilkelerden ödün vermeden görev ifa eden tüm öğretmenlerimizin “24 Kasım Öğretmenler Günü”nü en kalbi duygularımla kutlar, milli mücadele yıllarında ve görevleri başında şehit olan öğretmenler başta olmak üzere ebediyete intikal eden bütün öğretmenleri de rahmet ve minnetle anarım.


Print
Posted: Kas 23, 2017,
Categories: Mesajlar,
Comments: 0,
Tags:

Name:
Email:
Subject:
Message:
x
«Ocak 2018»
PztSalÇarPerCumCmtPaz
25262728
13504

Başbakan Özgürgün, “Tek Başına Hükümet Olmak İçin Yola Çıktık”

Başbakan Özgürgün, tek parti hükümetinin, kararların çok kolay alınıp, projelerin çok hızlı hayata geçirileceği bir hükümet modeli olduğunu, halkın 7 Ocak seçiminde sandıkta vereceği mesajın çok önemli olduğunu ifade ederek,, “Şu-bu parti ile hükümet kurmam diyenler var. Bu, siyaseti daha öğrenmemişler demektir” dedi.

Devamı
293031
1234
13825

Başbakanlık Devlet Planlama Örgütü Müsteşarlığı 2017 yılı Aralık ayı Hayat Pahalılığı / Enflasyon Oranlarını belirledi

 2017 yılı Aralık ayı Enflasyon  oranında (Tüketici Fiyatları Genel Endeksi) bir önceki aya göre %1.69 değişim gerçekleşmiştir. Bu bağlamda 2017 yılının toplam enflasyonu %14.68 olmuştur. Bilindiği üzere 2017 yılının ilk 6 ayında ise enflasyon oranı %7.68 olarak tesbit edilmişti.

Devamı
567
8
14072

Başbakan Özgürgün'e Türkiye'den Kutlamalar

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Binali Yıldırım ve Türkiye Cumhuriyeti Kıbrıs İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, Milletvekilliği Erken Genel Seçim sonucundan  dolayı Başbakan Hüseyin Özgürgün’ü kutladılar.

Devamı
9101112
14309

Başbakan Özgürgün:"Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın aramızdan ayrılışının 6. yılında özlem, minnet ve rahmetle anıyoruz"

Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesi verdiği zor yıllarda hiçbir fedakarlıktan kaçınmayarak halkına önderlik etmiş büyük insan, devlet adamı Kurucu Cumhurbaşkanımız Sayın Rauf Raif Denktaş’ı vefatının 6. yıldönümü nedeniyle saygı ve rahmetle anıyoruz. 

Devamı
13
14371

Başbakan Özgürgün Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümü dolayısı ile düzenlenen törene katıldı

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş, 6’ncı ölüm yıl dönümünde Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) Anıtı’nda düzenlenen törenle anıldı.

Devamı
14
14408

Başbakan Özgürgün:"Kıbrıs Türk Halkının varoluş mücadelesine ömrünü adayan Toplum Liderimiz Dr. Fazıl Küçük’ü ölümünün 34. yıldönümünde saygı, rahmet ve minnetle anıyoruz"

Dr. Fazıl Küçük, baskı ve dayatmalarla ezilen, yok edilmek istenen Kıbrıs Türklerinin en zor zamanında ortaya çıkmış vatan sevgisi, cesareti ve kararlılığı ile liderlik görevini üstlenmiştir

Devamı
15
14447

Başbakan Özgürgün Dr. Fazıl Küçük'ün, 34’üncü ölüm yıl dönümü dolayısıyla Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törene katıldı

 Özgürlük Mücadelesi Lideri Dr. Fazıl Küçük, 34’üncü ölüm yıl dönümünde Dr. Fazıl Küçük Anıtında düzenlenen törenle anıldı. 

Devamı
161718192021
22232425262728
2930311234